В Запоріжжі вшанували пам'ять Дмитра (Байди) Вишневецького

16 липня 2015 р.

16 липня 2015 р. запорізькі козаки вшановували пам'ять видатного козацького отамана Дмитра (Байди) Вишневецького – засновника Запорозької Січі на острові Мала Хортиця. У покладанні квітів до пам'ятника Д. Вишневецькому взяли участь заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, автор книг з історії козацтва Дмитро Сухінін, президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, отаман Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» Сергій Кіриченко та інші. Сам пам'ятник був відкритий у 2010 р. за ініціативи Дмитра Сухініна.

 

Після покладання квітів козаки відвідали Запорізький обласний краєзнавчий музей, де прослухали екскурсію щодо історії запорозького козацтва.


Состоялось совещание рабочей группы проекта «Запорожье – казацкая столица Украины»

10 июля 2015 г.

Заявить о нашем городе как о столице казачества – такова цель разработки новой городской программы. Этой теме было посвящено совещание у городского головы Запорожья Александра Сина, на котором присутствовали представители казацких организаций во главе с заместителем председателя Запорожского областного координационного совета по вопросам казачества Дмитрием Сухининым и начальники профильных управлений городского совета. Их задача – совместно разработать план мероприятий для популяризации темы казачества.

 

Участники совещания предложили ряд мероприятий, среди которых – проведение Дней походов Байды Вишневецкого и Черноморских походов Сагайдачного, казацкий конгресс и другие. Особый интерес вызвал ІХ фестиваль национальных воинских и традиционных культур «Запорожский Спас» ко Дню Независимости. Как рассказал Президент международной федерации «Спас» Александр Притула, Запорожье остается родиной казацких боевых искусств и сегодня.


Помимо обсуждения плана мероприятий, Александр Син обратился к казацким лидерам с предложением составить список названий для улиц, которые будут переименованы. Эти названия будут предложены общественности в качестве альтернативы.


Козаки вшанували пам'ять київського князя  Святослава Хороброго

3 липня 2015 р.

3 липня 2015 р. біля пам'ятника князю Святославу Хороброму у Запоріжжі зібралися представники різних козацьких організацій – Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, МСК «Запорозька Січ», Всеукраїнська федерація «СПАС» та інші.


Приводом до зустрічі послугувало відзначення Дня Великої перемоги князя Святослава над Хазарським каганатом. В цей день у 964 р. військо великого київського князя розгромило хазарське військо і знищило столицю каганату Ітиль.


Вшановуючи Святослава та його славну перемогу, козаки та козачата – вихованці «СПАСУ», поклали квіти до пам'ятника легендарному київському князю Святославу Хороброму.


У Запоріжжі відбулася Перша Всеукраїнська конференція керівників козацьких ЗМІ

26 червня 2015 р.

26 червня 2015 р. у Запоріжжі відбулася Перша Всеукраїнська конференція керівників козацьких засобів масової інформації. Її ініціаторами стали Рада Отаманів України, Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва за підтримки Запорізького міськвиконкому в рамках проекту «Запоріжжя – козацька столиця України». У конференції взяли участь представники від козацтва з 10 областей України. На початку зустрічі учасників вітала перший заступник голови Запорізької обласної ради Світлана Абдурахманова. Вона подякувала козацтво за активну громадську позицію, коли пліч-о-пліч воїни-козаки встали на захист України, коли на нашу землю прийшов підступний ворог.


Учасники конференції зібралися для вироблення і координації інформаційної політики козацьких видань у боротьбі із російською агресією у медіа-просторі, вирішення питань своєчасного висвітлення подій на Сході України, популяризації героїзму наших солдат та самовідданості волонтерів, заходів, що проводяться козаками,  правоохоронцями та військовими у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях, а це операції «Перехоплення», «Дозор» та «Козацький волонтер».


Велику увагу приділили висвітленню та популяризації козацьких свят, пам'ятних дат, присвячених перемогам наших пращурів під Жовтими Водами, Конотопом, у Азовських та Чорноморських походах, вшануванню пам'яті видатних козаків – Дмитра Байди-Вишневецького, Петра Сагайдачного, Івана Сірка, Богдана Хмельницького та інших.


За словами першого заступника голови обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитра Сухініна, конференція стала унікальним майданчиком для єднання інтелігенції, козацтва, всіх небайдужих людей заради відродження нашої культурної спадщини – могутньої зброї проти іноземних загарбників.

 

Під час зустрічі керівники козацьких ЗМІ обговорили завдання щодо створення та дотримання єдиних напрямків інформаційної політики козацьких ЗМІ та інтернет-ресурсів, об'єктивного та системного висвітлення культурних, політичних та воєнних подій в Україні та світі, підтримати створення комітету з питань інформаційної політики Ради Отаманів України. За підсумками конференції була оголошена резолюція, після чого відбулася церемонія нагородження козаків військовослужбовців.


«Запорожець за Дунаєм» знову на острові Хортиця!

24 червня 2015 р.

24 червня 2015 р. вихованці Дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» з Осередку «Спас-Вихор» (Тренер: Прокопенко Василь) прийняли участь в ландшафтному театралізованому дійстві «Запорожець за Дунаєм», присвяченому Дню Конституції України.


На відкритті цього грандіозного дійства наші Спасівці виступили із показовим виступом, який не залишив байдужим жодного з глядачів. Крім того, наші вихованці прийняли участь в самій постанові, де продемонстрували неабияку витримку та готовність до виступів на великій сцені.


Глядачі були вражені неймовірно видовищним театралізованим дійством і, немов зачаровані, занурилися в славні та повчальні часи історії нашої неньки-України!


Дякуємо Організаторам та Учасникам цього незабутнього казкового дійства. Та вітаємо наших вихованців з успішним дебютом на виставі такого високого рівня!


Запорізькі козаки зібралися в облдержадміністрації для вирішення нагальних питань

11 червня 2015 р.

В приміщенні Запорізької облдержадміністрації відбулася Координаційна рада з питань козацтва, головуючий Сухінін Д.В. підкреслив важливість першого питання для армії обороноздатності держави та роботу по операції «Козацький волонтер». Звітував особисто від штабу та запросив отаманів доповісти конкретно з цифрами та необхідної допомоги. Виступи керівник Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ»,С.П.Кириченко, старійшини Федоров В.І., О.М. Барабаш, отаман ГО «Козаки Запорожці» Белан П.А., голова Ради старійшин Синьопольський І.А.


Дмитро Валентинович доручив узагальнити дані та направити в м. Київ до Генерального штабу Всеукраїнського та зарубіжного козацтва, з метою розгортання цих дій по всім областям. Також зачитав листи та грамоти на адресу ради від командирів 55-ї бригади та батальйону»Скіф» за підтримку в нелегкій бойовій роботі. Велика шана та дяка козакам-волонтерам.


Друге питання вкрай важливе для народної пам’яті, вшанування історичних перетворень та європейського рівню, які внесли велику «лєнту» в державотворення, перемагали ворогів та визволяли з полону тисячі людей. Мова йде про перейменування вулиць м. Запоріжжя та області на честь козацьких героїв. В дискусії прийняли участь історики із вченим званням (Сокульський А.Л., Сухінін Д.В.), культурологи, журналісти (Лазунін О.М., Мордовського М.М.), Пилипенко В – автор герба Запорізької області, представники газети «Запорізька Січ», отамани (Кириченко С.П., Нікіпілий М.М., В.І. Лєбєдь, старійшини Федоров В.І., О.М. Барабаш, Мельник В.М., начальник управління внутрішньої політики Зубченко О.С. Обговорювали статтю Сухініна Д.В. про нагальну проблему. Всі підкреслили важливість увіковічення в назвах вулиць таких яскравих особистостей-гетьманів та отаманів як Д.І. Вишневецький( Байда), Петро Конашевич (Сагайдачний), І.Д. Сірко, Іван Богун козак Гонта, Кривоніс та інші. Пролунало ім’я і Нестора Махна. Багато уваги було приділено й періоду Київської Русі – в ті далекі часи на славетному острові Хортиця. Також не забути про князів Святослава,Володимира хрестителя.


Була розглянута пропозиція президента федерації «Спас» О.Л. Притули про перейменування проспекту Леніна в проспект Сагайдачного.


Вирішили надати пропозиції з переліком козаків-героїв до міської ради та відповідних робочих груп.


Щодо герба м. Запоріжжя всі одноголосно висловились за обговорення цього питання на громадських слуханнях, та на конкурсній основі, демократично прийти остаточне, аргументоване рішення. Підтримано пропозицію Сухініна Д.В та Сокульського створити на базі культурно-історичного товариства «Запоріжжя козацьке» свою групу з дослідження цього питання.


В рамках ідеї міської влади «Запоріжжя – козацька столиця України» вирішили вдруге провести день вшанування перемоги славетних походів та створення фортеці князем Дмитром Івановичем Вишневецьким, за новою традицією – 7 липня, урочисто покласти квіти до пам’ятного знаку на честь героя, провести мітинг, та з молодими козаками відвідати музей міста.


Для консолідації зусиль в інформаційному просторі об’єктивного та всебічного освітлення життя та боротьби козацтва, проведення заходів, дій ЗСУ в зоні АТО за пропозицією Сухініна Д.В. провести в Запоріжжі 26 червня Всеукраїнську конференцію керівників козацьких ЗМІ. Також для тренування козаків, ознайомлення молоді із зброєю, отримання військових навичок, була обговорена та затверджена програма сумісних дій із керівником Шевченківської РСТК Бобро В.Г.


Наприкінці засідання Дмитро Валентинович поінформував раду про підготовку та направлення листів до Голови Верховної Ради України та Запорізькому міському виконавчому комітету та обласному виконавчому комітету. Заспівали гімн України, отамани закінчили раду.


Ветеран СБУ

отаман ГО «Козаки-Запорожці» 


Козаки-запорожці провели Тризну на Хортиці

30 травня 2015 р.

30 травня 2015 р. у Запоріжжі на славетній Хортиці за давнім звичаєм зібралися козаки та небайдужі на Тризну – згадати та вшанувати всіх захисників нашої Вітчизни.


Цього року на Тризну приїхали козацькі делегації з Запорізької, Київської, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Хмельницької областей України. На козацькому Колі також були присутні представники Збройних сил України – солдати й офіцери, учасники АТО.


Сучасне козацтво на пошану предків – славних воїнів-запорожців, стало у традиційне козацьке Коло. Тут, на Колі, начальник обласного оперативного штабу Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Валентинович Сухінін провів Раду Отаманів. Слово взяли Д.В. Сухінін, О.Л. Притула, С.В. Волков, С.П. Кіріченко, П.А. Белан, В.Б. Матсалаєв, І.А. Синьополський, В.М. Мельник, К.А. Рижов, М.М. Нікіпілий, Ю.І. Полоз, Д.А. Натфулін та інші. На Колі було освячено хрест та вінок, козаки урочистою ходою направилися до Дніпра, де вшанували пам'ять всіх воїнів, які загинули за Україну та український народ.


Після офіційної частини всі учасники козацького Кола відвідали музей історії запорозького козацтва, кінний театр, побували на стародавніх святилищах. 


Наприкінці Тризни клятву вірності козацтву, народу та християнській вірі принесли новоприйняті до Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» козаки.


За рішенням гетьмана України Д.І. Сагайдака, Ради Отаманів «Козацтва Запорожжя», солдати 37-го батальйону та козаки – учасники бойових дій, були нагороджені медалями «Захисник державності». Д.В. Сухінін вручив почесні грамоти за ратні подвиги офіцерам та солдатам 55-ї артилерійської бригади.


Необхідно сказати добрі слова запорізькому міськвиконкому, який зробив все необхідне для того, щоб Тризна пройшла на високому організаційному рівні, а також запорізьким підприємцям.


Запоріжці вкотре довели, що Запоріжжя та острів Хортиця мають стати світовою столицею козацтва!


Слава Україні! Слава запорозькому козацтву!


В Запорожье стартовал проект «Запорожье – казацкая столица Украины»

29 марта 2015 г.

29 мая состоялось первое заседание рабочей группы по реализации проекта «Запорожье – казацкая столица Украины». Идея этого проекта родилась при обсуждении переименования улиц, однако сейчас ее цели гораздо масштабнее –сделать Запорожье лучшим во всех сферах жизни и напомнить о славной истории города всей Украине.


— Запорожье занимает лидирующее место по наличию различных казацких формирований, — отметил Александр Син. — Но мы должны стать лидерами и в других сферах жизни – и в образовании, и в культуре, и в спорте. Для этого нам надо разработать ряд мероприятий.


Одно из предложений, которое высказал Александр Син, – учредить казацкую олимпиаду. Запорожцы уже давно с удовольствием принимают участие в казацких забавах, фестивалях и конкурсах. Формирование казацкого духа очень актуально сейчас, когда в стране идет затяжной военный конфликт, считают участники рабочей группы. Кроме того, именно ребята из казацких формирований патрулируют стратегически важные объекты, несут службу на постах и защищают мирное население от проявлений терроризма. За активное участие совместно с органами милиции в операциях «Дозор» и «Перехват» активисты от казачества получили Почетные грамоты городского совета.


Также развитие казачества позволит наладить связь поколений и поможет сохранить исторические памятники нашей культуры.


Запорожские казаки занимают активную позицию в вопросе переименования улиц. В топонимике Запорожья – казаческой столицы Украины, – не так много названий, связанных со славной историей запорожского казачества. Это, по словам заместителя председателя Запорожского областного координационного совета по вопросам казачества Дмитрия Сухинина, недопустимая несправедливость по отношению к нашим предкам и будущим поколениям запорожцев. Запечатлеть имена казаков и других героев прошлого, которые прославляли Украину – это необходимое решение. Такое переименование улиц позволит минимизировать социальные протесты и воспитать гордость за свой край у подрастающего поколения.


На встрече городским головой были поддержаны и другие предложения казаков – введение в программу запорожских школ занятий по казаческой физической культуре «Спас», создание казаческого рынка и т.д.


Запорізька область прийняла чемпіонат України з важкої атлетики

17 травня 2015 р.

13 – 16 травня 2015 р. в м. Запоріжжі відбувся Чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років. Організаторами змагань виступили Міністерство молоді та спорту України, Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА, Федерація важкої атлетики України та Запорізька обласна федерація важкої атлетики. Всього у змаганнях взяли участь 208 важкоатлетів майже з усіх областей України. 


У перший день змагались дівчата. Абсолютною чемпіонкою та рекордсменкою стала юна запоріжанка Єлизавета Баранова, яку тренує Олександр Слободенюк.


У командному заліку серед дівчат перше місце посіли спортсмени Харківської області, друге – Запорізької, а третє – Донецької. Призери чемпіонату були нагороджені почесними грамотами, медалями та цінними призами від спонсорів.


Усі спортсмени перед турніром проходили серйозну підготовку. Є тут і новачки, і більш досвідчені спортсмени. Цей турнір – відбірковий етап перед чемпіонатом Європи, що проходитиме у серпні в Швейцарії. Всього в команду на чемпіонат Європи відберуть 15 осіб: сім дівчат та вісім хлопців.


Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова від імені голови Запорізької облдержадміністрації Григорія Самардака привітала учасників та зазначила: «Легендарним вихованцем Запорізького краю є багаторазовий чемпіон Світу та Європи з важкої атлетики наш Леонід  Жаботинський. Саме завдяки його тріумфу Запорізька область вважається одним із центрів розвитку важкої атлетики в Україні, адже в своєму активі має проведення чемпіонатів СРСР, Кубків та чемпіонатів України різних вікових груп. Тож маючи таких славетних попередників, наші юні спортсмени обов’язково повинні досягати найвищих результатів і прославляти нашу країну в усьому світі».


Змагання відвідав майстер спорту з важкої атлетики, заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, голова оперативного штабу козацтва, історик, автор книг та статей з історії козацтва Дмитро Сухінін. Під час змагань Дмитро Валентинович зустрівся з президентом Запорізької федерації важкої атлетики України Олександром Константіновим і вручив йому патріотичні книги з історії запорозького козацтва. Д. Сухінін зазначив: «Як запорозькі козаки багато років тому були взірцем для молоді, так і атлети-важковаговики сьогодні гуртують навколо себе українську молодь. Координаційна рада з питань козацтва та сучасні козацькі організації робитимуть все можливе для популяризації важкої атлетики».


За матеріалами сайту Запорізької обласної державної адміністрації


Всеукраинская федерация «Спас» отметила свое 17-летие

16 мая 2015 г.

Запорожская школа казацкого боевого искусства «Спас», известная на весь мир своей убойной силой и крепким духом, 16 мая отметила свое 17-летие На территории историко-культурного центра «700-летний Запорожский дуб» с самого утра было необычайно ярко от алых шароваров и новеньких вышиванок воспитанников «Спаса» и солнечно – от улыбок гостей.


Мероприятие открывал с поздравительной речью президент Всеукраинской организации «Всеукраинская федерация «Спас» Александр Притула:


— Сегодня мы отмечаем необыкновенное событие. 17 лет назад была создана первая и единственная детская спортивная школа боевого искусства «Спас». «Спас» тогда существовал как аматорское движение из-за отсутствия юридически такого вида спорта в государстве. Но благодаря мэрии была создана школа «Спас».


Александр Притула поделился радостным настроем:


— На день рождения «Спаса» пришли те, для кого чувства патриотизма, любви к своей земле – превыше всего. Я благодарен всем, кто всегда рядом с нами. Это – металлургический комбинат «Запорожсталь», «Запорожогнеупор»… Это не реклама, это констатация факта: люди понимают важность возрождения национальных культурных традиций и вкладывают в него и душу, и финансы.


За 17 лет существования школа «Спас» может похвастаться, что воспитала около 15 тысяч патриотов Украины – сильных и духом, и телом. Вместе с тем, Александр Притула уверен, что проблемы детского спорта нужно решать на государственном уровне. От того, какими мы воспитаем наших детей, таким будет будущее Украины.


Поздравить школу «Спас» с 17-летием пришел заместитель председателя Запорожского областного координационного совета Дмитрий Сухинин.


Именинники не только принимали поздравления и подарки, но и демонстрировали гостям свои успехи и достижения. «Спасовцы» продемонстрировали не только мастерство ведения боя, но и вокальные способности и умение ловко обращаться с плетью и лихо ездить на конях.


Во время официального торжества по случаю 17-й годовщины создания школы «Спас» родители воспитанников благодарили тренеров, которые дают их детям больше, чем письмо и грамота.


— Вы учите их жизни, вы делаете их высокоморальными людьми, - говорили мамы юных воспитанников «Спаса» и благодарили учителей и тренеров школы и в стихах, и в прозе.


В течение всего дня гости могли отведать и кулеш, и медовуху, и выбрать на память о празднике национальные сувениры от запорожских мастеров.


По материалам сайтов: iz.com.ua и zabor.zp.ua


Козацтво Запорізької області провели чергове засідання обласної координаційної ради з питань козацтва

14 травня 2015 р.


В козаки прийняли Заслуженого артиста України

14 травня 2015 р.

14 травня 2015 р. присягу на вірність українському народу, козацтву та православній церкві прийняв актор Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара Заслужений артист України Микола Тимофійович Коновалов. Це не перший актор театру, прийнятий до лав козацтва за останній час. Вітаємо новоприбулого козака та бажаємо вірно та віддано служити Українській державі!


Почесна робота на свята

10 травня 2015 р.

8 та 9 травня 2015 р. у День пам'яті та примирення, та день 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі козаки МСК «Запорозька Січ» вийшли на чергування з охорони громадського спокою. Під козацьку охорону традиційно були взяті вокзали та станції міста Запоріжжя.


Втім, козацька служба не завадила членам МСК «Запорозька Січ» вшанувати пам'ять героїв Другої світової війни та привітати з Днем Перемоги  ветеранів тієї страшної війни. Козаки поклали квіти до пам'ятнику радянським воїнам, які визволяли місто Запоріжжя від нацистських загарбників.


Козаки привітали і генерал-хорунжого Петра Аверковича Клочка з Днем Перемоги та присвоєнням офіцерського чину генерал-полковника. П.А. Клочко в 16-річному віці дійшов із з'єднаннями Червоної Армії до Берліну і залишив на стінах Рейхстагу свій автограф.


Членам МСК «Запорозька Січ» присвоены офицерские чины!

6 мая 2015 г.

На днях генерал-хорунжему Петру Аверковичу Клочко в честь 70-й годовщины Победы над нацизмом в Европе был присвоен офицерский чин Генерал-полковника с вручением патента на указанный генеральский чин. П.А. Клочко – участник боевых действий, освободитель территории Украины и стран Европы от нацистских оккупантов, участник боев за Берлин, заслуженный кадровый казак, стоявший у истоков МСК «Запорозька Січ» и в течение многих лет занимавший ответственные посты в органах управления Союза.


Кроме того, за значительный личный вклад в дело возрождения МСК  «Запорозька Січ», обновления и укрепления его руководящего ядра, непримиримую борьбу с правовым, финансовым, кадровым злоупотреблениями прежнего руководства Союза, а также за юридически грамотно проведенную работу по разработке и регистрации Устава Союза в редакции 2015 г., активное участие в проводимых Союзом мероприятиях, офицерский чин Генерал-полковника был присвоен генерал-хорунжему Владимиру Ивановичу Фёдорову.


Члены Запорожского областного координационного совета по вопросам казачества искренне поздравляют П.А. Клочко и В.И. Фёдорова с присвоением высоких чинов!


Оголошено про створення козацьких округів «Об'єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва»

4 травня 2015 р.

Наприкінці квітня Міжнародна організація «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного Козацтва» для організації дієвої взаємодії між козацькими організаціями з історично створених адміністративних та етнографічних утворень, оперативності керівництва підрозділами Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, а у разі необхідності організації сил бойового опору по захисту своєї Батьківщини, вирішила створити та затвердити Козацькі округи «Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва» на базі існуючих областей, по територіальному принципу.

 

Всього було створено десять Козацьких округів:

  • Київський КО (ККО): м. Киев, Київська та Чернігівська області;
  • Центральний КО (ЦКО): Черкаська, Кіровоградська області;
  • Південо-Східний особливий КО (ПСОКО): Донецька та Луганська області;
  • Слобожанський КО (СКО): Харківська, Сумська, Полтавська області;
  • Придніпровський КО (ПКО): Запорізька та Дніпропетровська області;
  • Причорноморський КО (ПЧКО): Одеська, Миколаївська , Херсонська області;
  • Подільський КО (ПДКО): Хмельницька, Тернопільська, Вінницька області;
  • Поліський КО (ПЛКО): Рівненська, Житомирська, Волинська області;
  • Карпатський КО (КТКО): Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області;
  • Кримський резервний КО (КРКО): АРК, м. Севастополь.

На чолі Придніпровського козацького округу призначено генерал-полковника Дмитра Валентиновича Сухініна.


Козаки МСК «Запорозька Січ» на травневі свята пильнували громадський порядок

2 травня 2015 р.

1 – 2 травня козаки МСК «Запорозька Січ» традиційно вийшли на чергування на залізничні станції Запоріжжя-1 та Запоріжжя-2.


В Запоріжжі відбулося позачергове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва

30 квітня 2015 р.

В останній день квітня в 300 залі Запорізької обласної державної адміністрації відбулося позачергове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва під головуванням заступника голови координаційної ради, начальника оперативного штабу козацтва Дмитра Валентиновича Сухініна.

 

Однією з причин позачергового засідання координаційної ради стало розповсюдження в засобах масової інформації неправдивих та провокаційних статей та заяв, що дискредитують діяльність та добре ім'я українських козацьких організацій. Одностайно на засіданні було прийняте рішення про відповідне реагування на подібні випадки. «Запорізькі козаки були, є і завжди будуть вірними захисниками Української держави і народу», — підкреслив у своєму виступі Д.В. Сухінін.

 

Поміж іншим, на засіданні були розглянуті питання про проведення Всеукраїнської операції «Козацький волонтер». Зокрема, було вирішено координувати волонтерську та гуманітарну роботу козацьких організацій Запорізької області, а також щомісячно підбивати підсумки діяльності за цим напрямом та інформувати населення через засоби масової інформації.


Одним з питань, винесених у порядок денний, була організація та проведення 30 травня Тризни на острові Хортиця. На засіданні було обрано організаційний комітет з підготовки Тризни, до якого увійшли Д.В. Сухінін, О.Л. Притула та інші шановані козаки.

 

Останнім було вирішено взяти участь у заходах, присвячених Дню пам'яті та примирення (8 травня), та 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі (9 травня). У своїх виступах козаки зазначили, що вшановуватимуть не лише героїв, які воювали у Другій світовій війні, але й героїчно загиблих за Батьківщину козаків, а також героїв, що віддали життя за Україну під час антитерористичної операції 2014 – 2015 рр.


Влада та громадськість об’єднуються проти терористичної загрози та проявів сепаратизму

30 квітня 2015 р.

У Запорізькому медіа-центрі відбулася прес-конференція, присвячена спільній роботі влади та громадськості з протидії терористичним та інформаційним загрозам. Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко повідомив, що з серпня минулого року в області поширюються листівки з рекомендаціями, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів,  розроблені спільно з управлінням СБУ. Значну увагу приділено житловим кварталам, промисловим підприємствам, гаражним кооперативам, що розташовані поблизу залізничних шляхів, стратегічних мостів, шляхопроводів, електропідстанцій, артезіанських свердловин, газорозподільних станцій, організації інформаційних годин у школах, дитсадках, позашкільних закладах. Роздано понад 73 тис. листівок, проведено 9300 зустрічей за участі майже 183 тис. осіб.


Із середини квітня розпочато регіональний  етап всеукраїнського проекту проти «побутового» сепаратизму. Як зазначив голова обласного осередку Самооборони Майдану Дмитро Харьков, щоб запобігти спробам антидержавних сил дестабілізувати ситуацію в регіоні, важлива активна профілактична робота. Влада розповідає людям, до якої біди можуть призвести заклики до введення путінських «миротворців», виступи проти мобілізації, розмови про дискримінацію російської мови тощо. Водночас для співробітників спеціальних служб корисною буде будь-яка інформація про появу невідомих людей та автомобілів, виготовлення і поширення літератури антидержавного змісту, публічні заклики до порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України.


В області розміщено понад 5 тис. самоклейок та розповсюджено майже 70 тис. листівок «Як розпізнати «побутового» сепаратиста?». Найбільш активно попрацювали м. Енергодар, м. Бердянськ, м. Мелітополь, Вільнянський, Запорізький, Оріхівський, Приазовський,  Приморський, Якимівський райони. Реакція наших земляків помітно відрізняється – від суцільної підтримки до тотального неприйняття. Енергодарські волонтери Петро Бейнер та Олександр Радецький, наприклад, розповіли, що багато жителів Кам’янсько-Дніпровського району досі не вважають Росію агресором та щиро вірять брехні кремлівських пропагандистів про «київську хунту». Щоб змінити ситуацію, потрібно не лише доносити до людей правду про наслідки окупації Донбасу, але й створити нові ринки збуту для ранніх овочів, зокрема, в столиці та на Західній Україні. Тут потрібне сприяння центральної та обласної влади.


Координатор громадського волонтерського комітету при облдержадміністрації, член Ради оборони області Михайло Сушко резюмував, що сьогодні обласна влада у тісній співпраці з громадськими формуваннями належно підготувалася до травневих свят, у посиленому режимі працюють усі правоохоронні органи, а понад 400 волонтерських організацій беруть активну участь у поширенні матеріалів щодо цивільного захисту населення та протидії антидержавним проявам. Запорізький регіон надійно захищено від зовнішніх та внутрішніх загроз, а «русского мира» запоріжці не чекають, вважає Михайло Сушко.


Управління у справах преси та інформації


Запорізьке козацтво – проти зрадників та провокаторів

29 квітня 2015 р.

Відбулося екстрене засідання оперативного штабу обласної координаційної ради з питань козацтва, приводом до якого став лист анонімних «козаків Запоріжжя» верховному отаману козацтва Російської Федерації із закликами до введення «миротворців», повалення конституційного ладу, повернення В.Януковича, розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі.


Члени оперативного штабу вимагають від козаків Російської Федерації схаменутися, припинити кровопролиття, масові вбивства мирних жителів, руйнування міст та сіл, вивести з Донбасу козацько-терористичні збройні формування. Вагоме слово у протидії агресії проти Українського народу зобов’язана сказати православна церква.


Перший заступник голови координаційної ради Дмитро Сухінін від імені козацької старшини та Ради старійшин жорстко засудив спроби деструктивних сил дестабілізувати ситуацію в регіоні, наголосив, що запорізькі козаки не чекають жодних іноземних «захисників» та готові віддати життя, захищаючи Батьківщину, спільно з обласною владою, співробітниками правоохоронних органів зробити все для збереження миру та стабільності в Запорізькому краї. Особливою увагою та турботою козацька громада Запоріжжя оточить ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань.


Звернення підтримали отамани Українського козацтва Олександр Левандо та Дмитро Сагайдак, представники козацьких організацій Дніпропетровської та Херсонської областей.


Управління у справах преси та інформації


В Никополе состоялся выездной Собор Президиума Рады атаманов Украины

26 апреля 2015 г.

26 апреля 2015 г. в Никополе состоялся выездной Собор Президиума Рады атаманов Украины (РОУ). Присутствовали члены президиума и делегации из городов, сёл южных, восточных, северных и центральных регионов Украины – Полтавы, Павлограда, Днепродзержинска, Николаева, Херсона, Киева, Никополя, Никопольского района, Марганца, Орджоникидзе, Одессы, Энергодара, Днепропетровска, Запорожья, Кривого Рога, Мариуполя, Харькова, Броваров, Змиева, Желтых Вод.


Рада началась минутой молчания в память о погибших в АТО и молебна, который провёл благочинный Никополя отец Николай. В напутственном слове он обратил внимание всех присутствующих на сложную реальную ситуацию в стране, при этом церковь видит положительное решение всех сложных проблем в единстве возможностей всех собравшихся атаманов на благо Отечества – всё это традиции казачьих Соборов. Координировали собрание верховные атаманы Ю. Полоз (г. Никополь), Ю. Засядьвовк (г. Кривой Рог), А. Плужник (г. Николаев), П. Заболотний (г. Запорожье). Во вступительном слове Ю. Полоз пояснил цель собрания – отработать механизм территориального построения казачьей общины Украины, решить проблемы финансирования казачьего движения, расширить опыт волонтёрства на все казачьи товарищества страны, обменяться опытом по внедрению «Звичаєвого права» и работы есаульской службы, наметить план совместных действий на 2015 год.


После утверждения повестки дня, куда старейшина И. Синепольский (г. Запорожье) внёс дополнение по достойному ответу псевдо-казаку Вадалацкому на его ложь о «казаках-бендеровцах», а верховный атаман Ю. Засядьвовк внёс предложение по обсуждению открытого письма к Президенту, началось обсуждение поднятых вопросов. 


В начале Собора слово было предоставлено представителю общественной организации «Громадська сила» В. Пинчуку (г. Никополь), который приветствовал делегации от общественности города Никополя и депутатов горсовета, администрации города Никополя и региона.


Первый выступающий по протоколу Собора – И. Синепольский (г. Запорожье) говорил о вкладе волонтёров Запорожья в помощь бойцам АТО. Оказалось, что несколькими днями назад Игорю Синепольскому исполнилось 80 лет. Все казаки поздравили старейшину с 80-летием, а Николаевская и Никопольская делегации вручили юбиляру памятные адреса. И. Синепольского дополнил Ю. Засядьвовк о работе криворожских волонтёров и атаман зачитал проект письма к Президенту, где подробно анализировалась экономическая и политическая ситуация в стране – казаки требуют прекратить массовое разворовывание благосостояния народа. Письмо передали генерал-есаулу М. Метру (г. Никополь) для доработки. В это письмо казаки из Энергодара (верховный атаман С. Волков) внесли тезисно предложение о необходимости принятия Закона о казаках Украины. Атаман Ф.Г. Главчев внёс предложение о передачи письма к Президенту в администрации городов и сёл Украины.


Большую поддержку казаков имел доклад есаула Е. Малышко (г. Марганец), которая рассказала о 25-летнем опыте проведения в городе Марганце казачьей школьной традиции «Козацькими стежками». Опыт весьма полезен тем, что администрация и казачество совместно в течении учебного года проводят ряд мероприятий на казачью тему: в сентябре все школьники создают казачьи курени, проводятся разного рода казачьи мероприятия, а в конце учебного года – общегородской казачий смотр, подведение итогов. Неоднократно всеукраинская казачья община (верховный атаман Ю. Полоз) обращались в Днепропетровскую областную систему образования, в Министерство образования о пропаганде и расширении опыта марганчан – ответа нет до сих пор, по-видимому Министерство образования действительно имеет установку об уничтожении корней интеллектуального и идеологического развития нашего общества. 


Генерал-лейтенант Л.А. Дядюк дополнил выступающую опытом работы полтавских казаков с учебными заведениями и подарил свою книгу «Від терну до калини» в Музей современного казачества. Также И. Синепольский отметил, что в Запорожье казаки ведут большую работу с училищами, а атаман Ю. Засядьвовк рассказал, что у «Ордена им. И. Сирко» по Украине созданы казачьи классы на подобии Криворожской школы № 72.


Вопрос о создании финансовой основы казачьего движения поднял атаман В. Лютый (г. Запорожье), его дополнил атаман Ю. Полоз сообщив, что характерники Никопольского края создали кафедру «Казачья медицина» (зав кафедры Ю.И. Полоз) при Европейском институте междисциплинарных исследований и образования – именно эта казачья структура вложила 18 000 грн. в проведение выездного заседания Президиума РОУ в городе Никополе – система работает, её надо усилить и развить, чтобы фермеры, бизнесмены имели базу для защиты интересов членов своей общины. 


Содокладчик атаман Д. Натфуллин (г. Никополь) рассказал о сотрудничестве с зарубежным казачеством и высказал предложение о создании Координационного центра в городе Никополе по бизнес проектам для казачьей общины страны – надо создать единую базу возможностей. Но для этой базы необходимо создание единой есаульской службы, которая бы охраняла интересы казачьей общины страны от «зелёно-серо-чёрно-белых» братков. 


Более часа атаманы, руководители делегаций, в своих выступлениях делились своим опытом, давали деловые предложения, которые вошли в дополнение к Резолюции Собора. Выступление атаманов начал Н.Ф. Гаража (г. Полтава). Он подробно рассказал об опыте полтавских казаков по созданию летописи современного казачества и подарил в Музей современного казачества г. Никополя хорошо оформленные книги летописи казачества полтавского региона, касающиеся и казачества всей Украины. 


Выступление атамана П. Заболотного (г. Запорожье) вызвало аплодисменты – он высказал реальную критику в адрес членов Президиума РОУ, рассказал о его богатом опыте, о создании закона о казачестве в Молдове в 1997 году, о том, что он за 26 лет участия в развитии казачьего движения понял – казачеству нужен народный финансовый банк и идеологические основы. Его перебил руководитель самообороны Запорожья И. Грициенко – «держава повинна віддати борги козацтву», он пояснил, что идеология казачества давно создана и самооборона Запорожья всегда готова предоставить идеологическую основу своего движения. 


Полковник КРК К. Елизаров (г. Никополь) внёс предложение о создании в Никополе на базе его ателье пошива казачьего одностроя с весьма приемлемыми ценами. Атаман Г. Тягунов (г. Харьков) рассказал о Змиевском казачестве, о многих полезных делах по увековечиванию памяти убиенных царскими войсками казаков, которые стояли насмерть. Совершенно эмоциональное выступление атамана О. Чемересюка (г. Херсон) о современном казачестве, о форме, о наградах, о люстрации, о масонах и т.д. вызвали бурные аплодисменты тогда, когда он подарил в Музей современного казачества 2 иконы царского времени. С места выступали казаки члены делегаций и предлагали совершенно конкретные, регионально полезные действия не только единения усилий казачьих общин, но и реальные материальные вклады в развитие казачьего движения. В заключение выступлений атаманов атаман А. Плужник (г. Николаев) дал исторические данные о развитии казачества. Среди делегатов возник спор о исторических казачьих лидерах. Атаман А. Плужник отметил крайне негативное заявление в СМИ советника главы МВД Украины Геращенко о казачестве и предложил написать письмо от участников Собора господину А. Авакову о недопустимости таких высказываний людей, которые косвенно, не понимая суть казачьего движения, создают ложные представления о казачьем движении в Украине и льют воду на мельницу сепаратистов. Он также отметил важность предания публичности исторического выездного заседания Президиума РОУ в день выбора гетманом Украины Б. Хмельницкого, фактически это день можно считать Днём Украинского казачьей гетманской Державы – мир обязан знать тех, кто не словом, а делом развивает казачье движение.


Запорізьке козацтво приймає нових козаків

22 квітня 2015 р.

22 квітня 2015 р. в Свято-Андріївському кафедральному соборі м. Запоріжжя до лав Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» було прийнято нових членів – артистів та співробітників Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара. В храмі новоприйняті козаки склали козацьку присягу, в якій поклялися перед Богом вірою і правдою служити українському народові, козацтву та православній церкві.


На Раді Отаманів оголосили подяку отаманам О.П. Левандо та Д.І. Сагайдаку

22 квітня 2015 р.

                                                                         ПОДЯКА

Вільне шановні брати Отамани Олександр Петрович Левандо та Дмитро Іванович Сагайдак!

18 квітня 2015 р. у Запоріжжі в приміщені генеральної канцелярії відбулася розширена Рада Отаманів Міжнародного Союзу Козаків «Запорозька Січ», де були підведені підсумки роботи організації за період справжньої бойовій історії козацтва.

На засіданні були присутні керівники побратими 6 областей України, та місцевих потужних осередків.  Також розглядалися важливі питання проведення операції «Дозор», «Перехоплення» та допомога армії в складний період існування держави.

Враховуючи Ваш особистий внесок, дозвольте від імені Запорозьких Козаків ПОДЯКУВАТИ Вам за плідну співпрацю, побажати міцного здоров’я, наснаги, успіхів та натхнення у всіх справах.


Перший заступник Голови Координаційної Ради з питань
Козацтва при Запорізької облдержадміністрації                                               Д.В. Сухінін

Отаман МСК «Запорозька Січ»                                                                                С.П. Кириченко

Начальник штабу МСК «Запорозька Січ»                                                             В.Б. Матсалаев

Член Координаційної Ради з питань Козацтва при Запорізької
облдержадміністрації                                                                                                П.А. Білан


В Запоріжжі відбулася Перша Велика Рада МСК «Запорізька Січ»

18 квітня 2015 р.

18 квітня 2015 р. в штабі МСК «Запорозька Січ» відбулася Перша Велика Рада отаманів міжнародного союзу козаків. Засідання вів заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, начальник Оперативного штабу Дмитро Валентинович Сухінін. На Раді були присутні отамани козацьких організацій Запорізької та Дніпропетровської областей, а також начальник управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Запорізької ОДА О.С. Зубченко, представники Головного управління Служби Безпеки України В Запорізькій області, Запорізького обласного військового комісаріату тощо.

 

На самому початку засідання козацтво заслухало і прийняло звіти за рік членів Виборної Старшини Союзу. На Раді були затвердженні положення МСК в редакції 2015 р., а також підтвердженні повноваження Ради Отаманів та Виборної Старшини строком на 3 роки (до 2017 р.). Одним з питань Ради було обрання нового Судді Союзу.


Пролунала інформація і про результати спецоперацій «Перехоплення» та «Дозор», в яких з весни минулого року активно приймають участь козацькі підрозділи.

 

Однією з ланок роботи МСК «Запорозька Січ» у 2014 р. стала волонтерська робота. Так, члени союзу організували та взяли участь у понад 15 гуманітарних експедиціях. За словами Ю.Г. Батасова, з 1 квітня 2014 р. до 1 квітня 2015 р. військовим підрозділам та нужденним громадянам були передані лікарські засоби, перев'язувальні матеріали, понад 32 тонни продуктів харчування, матраци, білизна, одяг та багато іншого. Українським військовим, які проходять службу в районі с. Чонгар запорізькі козаки окрім продовольчих товарів відправили цілу вантажівку з дровами. З огляду на це, за пропозицією Д.В. Сухініна було підтримане рішення про проведення операції «Козацький волонтер», головною метою якої буде координація гуманітарної та волонтерської роботи козацьких організації області.

 

На Раді було порушене питання про звернення до голови Запорізької обласної державної адміністрації Григорія Вікторовича Самардака щодо очолювання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва. Козаки одностайно підтримали таке звернення. Текст Звернення незабаром буде оприлюднено в засобах масової інформації.

 

Крім того, на Раді були розглянуті наступні питання: про участь підрозділів МСК «Запорозька Січ» у вшануванні пам'яті жертв фашизму і святкуванні Дня Перемоги, затвердження Уставу ООО «Дозор», а також окреслення задач Союзу на 2015 р., виходячи з воєнно-політичної ситуації в країні.

 

Наприкінці засідання Д.В. Сухінін нагородив почесними грамотами та подяками активістів козацького руху МСК «Запорозька Січ». Сам Дмитро Валентинович отримав іменний годинник від голови Служби Безпеки України В.О. Наливайченка.


На згадку про загиблих героїв запоріжці встановили пам’ятний хрест

18 квітня 2015 р.

На Кушугумському кладовищі відбулося освячення Пам’ятного хреста загиблим українським військовослужбовцям. Минулої осені тут з почестями поховали 54 невпізнаних бійців, більшість з яких загинули під час виходу із оточення під Іловайськом.


Освятити хрест прийшли представники різних конфесій – керуючий Запорізькою єпархією Української православної церкви Київського патріархату Фотій, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької церкви Ян Собіло, єпископ Донецького екзархату Української греко-католицької церкви Степан.


Данину пам’яті захисникам України віддали народний депутат України Ігор Артюшенко, представники обласної виконавчої влади, військового комісаріату, волонтери та жителі міста. За словами громадського активіста Любові Мороко, ініціював встановлення хреста благодійний фонд «Лебедія», а виготовити його допоміг майстер Олександр Шейко. Пам’ятний хрест має стати початком меморіального комплексу героям, які полягли за свободу та незалежність України. 

 

Управління у справах преси та інформації


Козацькі чергування на Великодні свята

12 квітня 2015 р.

На Великодні свята козацький підрозділ МСК "Запорозька Січ" допомагав правоохоронним органам в охороні громадського спокою на культових об'єктах міста Запоріжжя, де під час свят традиційно збирається велика кількість вірян.


Так, в ніч з 11 на 12 квітня запорізькі козаки несли службу у головному храмі обласного центру – Свято-Покровському кафедральному соборі.


Чемпіонат Запорізької області з українського рукопашу СПАС

22 березня 2015 р.

Вже 20 років поспіль Запорізька школа «Спас» проводить турніри з козацьких змагів, присвячених пам’яті Великого кобзаря Тараса Шевченка і цей рік не став виключенням. 


22 березня в спортивному клубі Запорізького Національного Університету пройшов Чемпіонат Запорізької області з Українського рукопашу «Спас». В турнірі прийняли участь  166 спортсменів з Запоріжжя, Полог, Мелітополя, Степногірська, Оріхова, Новоалександрівки.


 Змагання відкрив президент Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов. Благословив спортсмені на успішне проведення змагань і духовне зростання духовник Запорозького козацтва пане-отче Василь. Учасників змагань привітали президент «Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула та заступник Начальника управління молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації  Едуард Барігов. 


 На урочистому відкриті були присутні представники легендарної 55 артилерійської бригади, яка боронить український народ на сході України. Військовик привітали учасників змагань , а благодійники із «Цікавої організації» передали на фронт солодкі подарунки.


Після урочистого відкриття почалися запеклі бої на 2 килимах, де учасники змагань показали свою звитягу. По результатам чемпіонаті області буде сформована збірна команда Запорізької області для участі в Чемпіонаті України з «Українського рукопашу «Спас», якій відбудеться в м.Хмельницькому.


В Покровці відбулося оперативне засідання запорізького козацтва

22 лютого 2015 р.


22 лютого  в с. Покровка на кордоні Запорізької та Дніпропетровської областей козаки МСК «Запорозька Січ» провели оперативне засідання.


Василівські козаки склали присягу

21 лютого 2015 р.


21 лютого 2015 р. у м. Василівка Запорізької області козаки урочисто склали присягу.


У Запоріжжі СБУ попередила диверсію на залізниці

8 лютого 2015 р.


У рамках заходів з охорони стратегічно важливих об’єктів співробітники СБУ затримали двох диверсантів, які планували підірвати залізничну колію на ділянці «станція ім. А. Алімова» – «Запоріжжя-2».


Встановлено, що двоє зловмисників прибули до Запоріжжя на початку лютого цього року. Вони підшукали собі тимчасове помешкання та розпочали підготовку до вчинення диверсії. Ціллю диверсантів була колія Придніпровської залізниці, розташована вздовж житлового сектору.


У ході спецоперації СБУ запобігла диверсії та затримала зловмисників, коли ті встановили на колії гальмівний пристрій та вклали в нього гранату.


Під час обшуку орендованої зловмисниками квартири оперативники вилучили гранати із запалами, три тротилові шашки (вагою 400 грамів кожна), план-схему міста, карти з позначками автомобільних та залізничних шляхів Запоріжжя.


Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст.ст.15,113 (закінчений замах на диверсію) Кримінального кодексу України.


Прес-центр СБУ


Запорізькі козаки відвідали Чонгар з гуманітарною місією

24 січня 2015 р.


Керівництво Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі з Дмитром Валентиновичем Сухініним та представники НСК «Запорозька Січ» вкотре відвідали з гуманітарною місією підрозділи Збройних сил України та Усть-Азовського окремого козацького полку біля с. Чонгар. Українським захисникам було передано продовольчі та непродовольчі товари.


Крім того, Дмитро Валентинович привіз книги з історії запорозького козацтва, які і передав особовому складу.

 

Під час візиту запоріжці вшанували пам'ять захисників Батьківщини біля пам'ятного хресту, встановленого козаками Усть-Азовського окремого козацького полку , а також відвідали будівництво каплиці в ім'я преподобного Сергія, ігумена Радонезського. Неподалік від каплиці, на честь 125-річчя від дня народження Нестора Махна був закладений Парк Козацької Слави, де почесне місце відведене алеї Пам'яті Небесної Сотні, героїв АТО та волонтерів.


Козаки підписали Меморандум

21.01.2015 р.


21 січня 2015 р. козацькими організаціями України був підписаний Меморандум про братню співпрацю в умовах бойових дій на Сході України. Свої підписи під документом поставили начальник оперативного штабу козацтва, заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Валентинович Сухінін, керівники Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» та інші.


Підписаний документ був урочисто переданий до Музею Гетьманства в Києві. Згодом один з примірників Меморандуму потрапить до фондів Запорізького обласного краєзнавчого музею.


Книга Д.В. Сухініна потрапила до бібліотеки президента Чехії

20 січня 2015 р.

Книга Д.В. Сухініна «Козацтво в боротьбі за свободу Батьківщини» потрапила до бібліотеки президента Чеської республіки.


Нещодавно директор Закордонного департаменту Адміністрації президента Чеської республіки пан Гінек Кмонічек надіслав авторові лист з подякою за подаровану книгу.


Бажаємо Д.В. Сухініну нових історичних відкриттів і публікацій!Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва відвідали м. Василівку

17 січня 2015 р.


17 січня 2015 р. члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі з начальником оперативного штабу козацтва Дмитров Валентиновичем Сухініним відвідали м. Василівку, де нагородив місцевих козаків грамотами та відзнаками за участь у спецоперації «Перехоплення».


Крім того, до лав василівської козацької організації були прийняті нові члени. Серед новообраних козаків і міський голова м. Василівки С.В. Любинцев.


Після урочистостей були організовані та проведені спільні навчання з бойової підготовки.


Козаки провели бойове чергування в місті Пологи

12 січня 2015 р.

12 січня 2015 р. члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва та Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» на чолі з Д.М. Сухініним разом з Пологівським полком МСК «Запорозька Січ» на чолі з В.М. Гонтарем провели у місті Пологи бойове чергування.


Під час візиту до пологівської козацької організації було прийнято нових членів. Посвяту у козаки провів начальник оперативного штабу козацтва Д.В. Сухінін.


Крім того, за активну участь у проведенні спецоперації «Перехоплення», були відзначені козаки Пологівського полку. Нагороди отримали В.М. Тоцький, В.І. Береза, С.Д. Кулак, почесними грамотами були нагороджені В.М. Гонтарь, В.Б. Ємельянов, О.В. Скуропат.


В завершення Пологівським полком були організовані стрільби.