Вітаємо з ювілеєм!

16 січня 2015 р.

Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва щиро вітають з 60-річчям генерал-осавула Анатолія Дмитровича Цвяткова! Бажаємо міцного здоров'я, та козацької вдачі!Як козаки Різдво зустрічали...

7 січня 2015 р.


7 січня 2015 р. в Свято-Андріївському кафедральному соборі відбувся молебень до свята Різдва Христового. В цей день помолитися до собору завітали і запорізьки козаки — представники Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» та Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва.


Запорізьки козаки відвідали м. Нікополь

5 січня 2015 р.5 січня 2015 р. напередодні Різдва Христового представники Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі з начальником оперативного штабу козацтва Дмитром Валентиновичем Сухініним провела спільне бойове чергування згідно плану проведення спецоперації «Перехоплення» у м. Нікополь Дніпропетровської області.


Також була проведена робоча зустріч з отаманами, видатними козаками, керівниками підрозділів міськвиконкому, працівниками освіти, культури та мистецтва м. Нікополь. Отаман Ю.І. Полоз доповів про проведену роботу по захисту мирного населення та про заходи проведення в рамках військово-патріотичного виховання молоді.


Отаман П.А. Белан наголосив на необхідності надання більш широкої допомоги козакам та їх родинам, які несуть службу у Збройних Силах України, які знаходяться на лікуванні у шпиталях та служать на кордоні.


Отамани Ю.І. Засядьвовк та Д.О. Натфулін запропонували розробити детальну програму з державним фінансуванням навчання та розвитку дітей історії козацтва та воєнно-спортивних видів ігор.


Отаман М.О. Деркач та полковник В.В. Прийменко підтримали розвиток та втілення у життя планів виховання козаків-характерників на наукових засадах.


Начальник штабу МСК «Запорозька Січ» В.Б. Матсалаєв поділився з присутніми досвідом проведення бойових чергувань на кордонах Запорізької та Херсонської областей. Було запропоновано узагальнити досвід отамана С.Г. Галича.


Ю.І. Полоз провів дуже цікаву пізнавальну екскурсію-доповідь у заснованому активістами м. Нікополь музею сучасного козацтва. Показав дуже значні експонати та літературу виховного характер.


На зустрічі свої патріотичні вірші читав талановитий нікопольський козак-поет В.Г.Пєдченко. Велика йому за це дяка!


Одноголосно були підтримані рішення координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації та Генерального штабу Всеукраїнського та зарубіжного козацтва про вшанування перемог та подвигів славетних отаманів та гетьманів України Д. Вишневецького, Б. Хмельницького, І. Сірка, П. Сагайдачного.


Запорізьке козацтво налагоджує співпрацю з батальйоном «Січеслав»

30 грудня 2014 р.


Представники оперативного штабу обласної координаційної ради з питань козацтва при облдержадміністрації провели робочу зустріч із заступником командира батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Січеслав» Олегом Борщевичем. Цей підрозділ було утворено на базі Кодацької, Верхньодніпровської та Інгульської паланок війська Запорозького низового, до його лав вступило чимало добровольців із нашого краю. Його основна мета – захист Дніпропетровської та Запорізької областей від проникнення диверсійно-розвідувальних груп противника, охорона важливих соціальних та інфраструктурних об’єктів, створення надійної системи блокпостів і військового оповіщення.


Як зазначив перший заступник голови ради Дмитро Сухінін, наші козаки вже мають досвід активної співпраці з бійцями «Січеслава» у проведенні операцій «Перехоплення», «Дозор», патрулюванні залізничних шляхів.


Учасники зустрічі говорили про консолідацію козацького руху, подолання розрізненості та «отаманщини», створення єдиного координаційного центру з надання допомоги українським військовим у зоні АТО, попередження сепаратизму та антиукраїнської пропаганди. Також воїнам батальйону «Січеслав» було передано 400 кг гуманітарної допомоги – продуктів, засобів гігієни, інструментів та теплого одягу, зібраних запорізьким козацтвом та соціально відповідальним бізнесом регіону.


Управління у справах преси та інформації


Відбулося підсумкове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва

26 грудня 2014 р.
Підбито підсумки операції «Перехоплення» у Енергодарі

13 грудня 2014 р.13 грудня 2014 р. в Енергодарі отаман С.В. Волков та члени Обласного оперативного штабу Запорозького козацтва провели засідання, де підбили підсумки виконання спецоперації «Перехоплення» козаками м. Енергодар.


До лав козацтва були прийняті чоловіки та жінки місцевого творчого колективу народної пісні. Деякі члени колективу сьогодні захищають нашу державу від загарбників. Вітаємо з прийняттям до козацтва!


Дмитро Валентинович Сухінін подарував бібліотеці місцевої козацької організації книги та відеофільми про славетні подвиги та перемоги отаманів та гетьманів України, а також видатних козаків XV – ХІХ ст.


Під час заходу була представлена колекція церковних старожитностей XVІІ – ХІХ ст. енергодарського козака-колекціонера. Колекція викликала великий інтерес, зацікавивши громаду. Цікава лекція привернула увагу представників культури територіальної громади.


Козаки знову на Чонгарі

12 грудня 2014 р.


Запорізькі козаки-волонтери прибули до прикордонників у с. Чонгар з черговою гуманітарною місією. Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва передали особистому складу застави продовольчі та непродовольчі товари загальною вагою до 400 кг. Як зазначив керівник заходу Дмитро Валентинович Сухінін, сотні наших козаків, які проходять службу в лавах Збройних Сил України та несуть прикордонну службу, отримали від побратимів у 2014 р. до 15 тонн різноманітного гуманітарного вантажу. В майбутньому ця добра справа буде продовжена. Приклад Запоріжжя розповсюдився на козацькі організації України та зарубіжжя.


Козаки провели бойове чергування на Чонгарі

12 грудня 2014 р.

Згідно рішення Координаційної ради козаки МСК «Запорозька Січ» провели операцію «Дозор» та бойове чергування разом з прикордонниками та козаками Усть-Азовського козацького полку (отаман С.Г. Галич).


Вітаємо ратні подвиги козаків Усть-Азовського полку, який зразково виконує завдання згідно операції «Дозор», прийнявши участь разом зі ЗСУ у визволенні території Херсонської області від російських військ у грудні 2014 р.


Козацькі змагання

11 грудня 2014 р.


Запорізькі козаки провели на території Дніпропетровської області змагання з бойової підготовки. В змаганнях прийняли участь міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», «Запорозький Кош», «Козаки-Запорожці» та майстри козацького бойового мистецтва під головуванням Ю. Копішинського. Також були присутні військовослужбовці Збройних Сил України, отамани, видатні козаки та старійшини.


Захід проводив перший заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухінін. Переможцями змагань стали: козак Палій, отаман М. Некіпілий, осавул В. Пилипенко, С. Терещенко. Вітаємо переможців!


Козацька зброя не заржавіє навіки!


Запорізькі козаки взяли участь у Десятій надзвичайній Раді Отаманів України

6 грудня 2014 р.


6 грудня 2014 р. в м. Києві відбулася Десята надзвичайна Рада Отаманів України. До Києва рушили і представники запорізького козацтва: Д.В. Сухінін, О.Л. Притула, П.А. Бєлан, С.П. Кіріченко, В.Б. Матсалаєв, С.В. Волков, Ф.Є. Орлов, О.П. Губа, М.М. Некіпілий, С.Т. Воротніченко.

 

На засіданні піднімалися важливі для України питання. Д.В. Сухінін виступив із доповіддю про роботу Ради Отаманів України та козацьких організацій в умовах сьогодення та виклики козацтву в умовах війни. Також доповідали керівники козацьких організацій О.П. Левандо, який відкрив та вів шляхетне зібрання, гетьман України Д.І. Сагайдак, Ю.І. Полоз, О.Л. Притула та інші.

 

Раду Отаманів вітали голова української партії «Зелена Планета» С.М. Орєхов та віце-президент Асоціації міст України В.О. Баранов, які прийняли безпосередню участь в організації заходу. Велика їм за це подяка!


Крім того, запорізька делегація відвідала Михайлівський Золотоверхий собор, храм Серофіма Саровського, Свято-Феодосійський собор та Києво-Печерську лавру. Під час відвідання козаки віддали почесті пращурам козакам-переможцям. Д.В. Сухінін особисто провів дуже цікаву та пізнавальну екскурсію історичними місцями столиці.


Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва вітає О.П. Левандо із врученням почесної відзнаки Служби Безпеки України за особистий внесок в украплення обороноздатності козацької держави!


Запорізькі військовослужбовці висловили подяку членам Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва

5 грудня 2014 р.

Особовий склад Запорізької 55-ї окремої артилерійської бригади Збройних сил України висловив Д.В. Сухініну, а також всім членам Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва щиру подяку за вагомий внесок та волонтерську допомогу з питань забезпечення всім необхідним українських військовослужбовців.


Подяка Д.І. Сагайдаку! Слава Запорозькому козацтву!

4 грудня 2014 р.

Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва висловлює щиру подяку Гетьману Запорозького козацтва Д.І. Сагайдаку за практичну допомогу в організації та несенні служби козацьким загалом в прифронтовій зоні області.Нічна екскурсія по острову Хортиця

29 листопада 2014 р.


На прохання отаманів, членів ради та видатних козаків Д.В. Сухінін провів нічну екскурсію по місцям бойової слави Запорозького козацтва на острові Хортиця.


Відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань козацтва

28 листопада 2014 р.

28 листопада 2014 р. в приміщенні Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара відбулося чергове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва.


На засіданні були порушені наступні питання: 1. про основні напрями діяльності козацьких організацій Запорізької області на 2015 р.; 2. про проведення Великої ради отаманів України 06.12.2014 р.; 3. про роботу люстраційного комітету при обласній координаційній раді з питань козацтва; 4. про продовження строків проведення операцій «Дозор» та «Перехоплення» на території Запорізької області; 5. про затвердження переліку знаменних дат з історії Запорозького козацтва.


На початку засідання перший заступник голови обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухінін вручив козацькі відзнаки підприємцям, які допомагають Збройним силам України, козакам, які приймають активну участь у операціях «Дозор» та «Перехоплення»: Білану П., Петрашину Л., Білогурову Г., Баранніку М., Тоцькому В.


З доповіддю виступив Д.В. Сухінін, який поінформував присутніх про підсумки засідання круглого столу 19.11.2014 на тему «Запорозьке козацтво: минуле і сьогодення». Наголосив про необхідність прийняття державної програми розвитку козацтва, співпраці ТСОУ, військову підготовку та патріотичне виховання. Основними напрямами діяльності сучасного козацтва в Україні є захист держави, укріплення обороноздатності, допомога ЗСУ, військово-патріотичне виховання та спортивна підготовка.


Також виступили О.Л. Притула, Є.І. Головатюк, Г.І. Шаповалов, П.О. Белан, С.П. Кіріченко. О.Л. Притула наголосив на важливості патріотичного виховання громадян України на основі принципів українського козацтва, створенні козацького «ополчення» на кшталт швейцарського та розвиток козацької педагогіки, спорту та економіки.


Є.І. Головатюк повідомив, що обласний музично-драматичний театр ім.Магара працює над театральною виставою про гетьмана І.Мазепу, є вже п’єса про кошового отамана І.Сірка.


Г.І. Шаповалов зазначив, що у м. Запоріжжі потрібно перейменувати ряд вулиць на честь козацьких ватажків.


Після засідання Координаційної ради козаків запросили на виставу «Козак Мамай». За вагомий внесок в розвиток козацької культури, театральна трупа Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара була прийнята до лав козацтва. Отаманом куреня був обраний Є.І. Головатюк — головний режисер театру. Вітаємо нових козаків з цією знаменною подією в їхньому житті!


У Запоріжжі відбулася міжнародна конференція з питань воєнно-патріотичного виховання молоді

27 листопада 2014 р.


Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва прийняли участь у щорічній Міжнародній конференції з питань воєнно-патріотичного виховання молоді. З братів-козаків були присутні Д.В. Сухінін, П.А. Белан, М.О. Деркач, О.Л. Притула (виступаючий), В.В. Кліменко, С.П. Кіріченко, І.І. Зубрицький.


Козаки та влади вирішували, як спільно захищати Бердянськ

27 листопада 2014 р.


У м. Бердянськ відбулося виїзне засідання обласної координаційної ради з питань розвитку козацтва, яке провів перший заступник голови ради Дмитро Сухінін. За словами керуючої справами виконавчого комітету міської ради Наталі Гончарової, Бердянськ – єдине місто у нашій області, де  створено свою координаційну раду козацьких організацій та громадських формувань із охорони правопорядку. Козаки спільно із представниками самооборони та правоохоронцями виходять на патрулювання, несуть чергування на найважливіших об’єктах інфраструктури, патрулюють залізничні шляхи, розповсюджують інформаційні листівки.


Козацькі отамани Микола Будников та Олександр Камаєв відзначили необхідність тісної координації дій з місцевими органами влади, надання допомоги у проведенні оборонних заходів,  насамперед, пальним для автотранспорту. Також йшлося про співпрацю із міським осередком Товариства сприяння обороні України,  використання стрілецького тиру, автошколи, учбових кабінетів для проведення змагань із  військово-прикладних видів спорту “Джура”.


Також міськвідділу міліції рекомендували тісніше співпрацювати із громадськими формуваннями «Алмаз», «Козацька дружина «Єсаул», «Союз охорони бердянських районів», «Громадська Варта-самооборона», члени яких постійно знаходяться на блокпостах та охороняють спокій на вулицях міста у вечірній час.


На завершення грамотою та медаллю “За відродження козацтва” нагороджено отамана Бердянського куреня Українського вільного козацтва Миколу Буднікова.


20 років творчої діяльності!

26 листопада 2014 р.Вітаємо Сухініна Дмитра Валентиновича з 20-річчям творчої діяльності! В творчому доробку Дмитра Валентиновича вісім книг з історії, права та державного управління, десятки наукових на науково-популярних статей.


Сьогодні Д.В. Сухінін — головний редактор обласного періодичного видання, член Національної спілки журналістів, заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, начальник козацького оперативного штабу, активний громадський діяч.


Бажаємо Дмитру Валентиновичу натхнення та нових наукових відкриттів!


Заходи щодо вшанування пам’яті отаманів Запорозької Січі

20 листопада 2014 р.


20 листопада 2014 р. у с. Мала Лепетиха Херсонської області відбулися заходи щодо вшанування пам’яті кошових отаманів Запорозької Січі:  Микити Кадовби і Григорія Лантух-Федоренка. Силами активістів-козаків могили були знайдені, ідентифіковані та відбудовані. Щира дяка академіку АНУ, адміралу ВМС України, експерту ЮНЕСКО, видатному козаку Авдєєнко Андрію Івановичу.


Круглий стіл з питань зберігання козацької спадщини та розвитку історичного туризму

20 листопада 2014 р.

20 листопада 2014 р. у с. Мала Лепетиха Херсонської області відбувся круглий стіл з питань зберігання козацької спадщини та розвитку історичного туризму. Ведучий: академік АНУ Авдєєнко А.І. Про необхідні заходи та с пропозиціями виступили перший заступник отамана МСК «Запорозька Січ», перший заступник голови Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА Дмитро Валентинович Сухінін,  академік Академії мистецтв України Анатолій Гайдамака, голова райради Великолепетихського району Дмитро Стратийович Папуша, голова райдержадміністрації Великолепетихського району Зіновій Іванович Тичківський, начальник районного відділу освіти Андрій Іванович Пиріг, голова сільради с. Мала Лепетиха Максим Вікторович Колокот, завідувач відділу суспільно-політичної газети «Таврійські вісті» Ірина Олександрівна Костіна.


Урок мужності у школі в с. Мала Лепетиха

20 листопада 2014 р.


20 листопада 2014 р. в школі села Мала Лепетиха Херсонської області відбувся урок мужності. Для школярів виступили представники групи майстрів бойових мистецтв Юрія Капішинського. Вони продемонстрували прийоми з шаблями, списами, батогами, сокирами і луками.