Урок мужності у школі в с. Мала Лепетиха

В Запоріжжі відвувся круглий стіл з питань розвитку козацького руху в Україні

19 листопада 2014 р.


У засіданні круглого столу, що відбувся 19 листопада 2014 р. в приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації, прийняли участь представники Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА отамани Сухінін Д.В., Притула О.Л., Заболотний П.І., Деркач Н.О., Волков С.В.,  начальники  облуправління і департаменту Запорізької ОДА Зубченко А.С., Мороко В.В. , старійшина Синєпольський І.А., доктор історичних наук Шаповалов Г.І., а також вчені, письменники, командири військових підрозділів, учасники бойових дій.


Присутні прийняли наступні рішення:

– про необхідність створення Державної програми розвитку козацтва;

– прийняття Закону України «Про козацтво»;

– створення програми розвитку козацьких підприємств;

– створення системи козацьких учбових закладів;

– про  необхідність популяризації історії держави (з використанням ЗМІ);

–святкування і вшанування переможних походів Д.І. Вишневецького, П.К. Конашевича-Сагайдачного, І.Д. Сірка, битви під Жовтими Водами, Тризни за загиблими під Берестечком;

– про необхідність будування системи козацькогозбройного ополчення з урахуванням досвіду Європи.

–За рішенням Ради отаманів Запорозького козацтва та гетьмана Сагайдака Дмитра Івановича, Генерального штабу Всеукраїнського та зарубіжного козацтва вітаємо  з нагородженням за зразкове виконання службових обов’язків в бойовій обстановці та привиконанні операції «Дозор» Брусова Сергія Євгеновича, Волкова Сергія Вікторовича, Білана Павла Антоновича, Головатько Євгена Івановича.


Вітаємо з нагородженням!

19 листопада 2014 р.

Козак Сергій Омельченко нагороджений грамотою та медаллю «За відродження козацтва»  за участь у затриманні осіб, які намагалися незаконно перевезти боєприпаси.Запорізькі козаки пройшли вогневу підготовку

11 листопада 2014 р.


11 листопада 2014 року члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва та члени МСК «Запорозька Січ» прийняли участь у бойових навчаннях на одному з військових полігонів області.


Постійне підвищення майстерності володіння зброєю, вміння збирати та розбирати автомати, доглядати зброю — всі ці питання підіймалися під час бойових навчань. Час ставить перед козаками нові задачі, головна з яких — боронити рідну землю від ворогів.


Спортивні змагання до дня народження революціонера-героя Нестора Махна

9 листопада 2014 р.9 листопада 2014 р. в Запоріжжі відбулися спортивні змагання до дня народження Нестора Махна. Керівники спортивної федерації «Спас» (О.Л. Притула, К.А. Рижов), координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації (Д.В. Сухінін), православного духовенства відкрили захід та привітали учасників.

Щиро вітаємо з 50-річчям видатного козака, спортсмена, вихователя, члена координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА.


Бажаємо міцного здоров'я, щастя, перемог та значних здобутків в роботі!


Оперативний Штаб козацького руху Запорізької області.Урочисте зібрання членів обласного оперативного штабу козацького руху в Гуляйполі

8 листопада 2014 р.


08 листопада 2014 р. в місті революційних подій далекого минулого Гуляйполі відбулася урочиста зустріч отаманів та козаків Запорізької та Дніпропетровської областей, вони і до сьогоднішнього дня вважають себе єдиною силою — Запорогами.


Збори були проведені з нагоди дня народження всесвітньовідомого отамана, борця за свободу, честь і гідність рідної землі Нестора Івановича Махна. День видався сонячним, яскравим і теплим. Настрій шановної громади відповідав, як кажуть, тематиці зборів, посмішки на обличчях, добрі слова на адресу великого війська та одне одному — говоримо, що Бог і правда з нами.


Згідно прийнятого рішення всі приїхали не в будинок культури, а до маленької хатинки, що розташована майже в центрі міста Гуляйполе на вулиці, цінність якої важко переоцінити, адже в теперішні часи це частина всесвітньо козацької історії, в якій більше 100 років тому народжувалися Титани і Прометеї революції, проходили воєнні збори, ради запорозьких гуляйпільських козаків. То були часи, коли світ, наче скаженою бісовою шаблюкою, розрізала Перша світова війна, а нашу землю топтали черевики окупантів та зрадників, коли брат йшов на брата, а син на батька. Всі воювали, лилася кров, Вітчизна була у небезпеці…


Але на нашій Землі знайшлися сили і повстали за Землю та Волю брати-козаки на чолі з Батьком Махном — лицарі сміливості та відваги. Тому поважне зібрання було розпочато на цьому святому для кожного борця місті.


Головуючий — перший заступник керівника Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, кандидат наук з державного управління, автор книг з історії козацтва, отаман Дмитро Валентинович Сухінін. Він змістовно окреслив роль та місце Н.І. Махна у вітчизняній та світовій історії. Д.В. Сухінін зауважив, що у кожного європейського народу були свої теоретики руху до свободи та соціальності та економічної справедливості: в Великій Британії — Олівер Кромвель, в Німеччині — Мартін Лютер, у Франції — Робесп’єр, Фур’є та Оуен, у Росії — Кропоткін, Бакунін тощо.


Думку Д.В. Сухініна підхопив і Верховний Отаман Міжнародного Союзу козаків «Запорозька Січ» генерал-хорунжий Сергій Павлович Кириченко, який розповів про діяльність сучасного запорізького козацтва, проведення чергувань, службу на блокпостах та допомогу армії. Командир Покровського полку М.М. Нікіпілий розповів про спільні дії з охорони громадського спокою та проведення спецоперації «Дозор».


Виступили і старійшини, старшини самооборони, козак Ігор Миколайович Грицаєнко, козак-характерник Микола Олександрович Деркач, Віктор Володимирович Клименко та інші.


Рішенням козацької Ради Запорізької облдержадміністрації отаману Ігорю Станіславовичу Камерістому за особисту сміливість та зразкове виконання бойових завдань було вручено медаль «Козацька звитяга», а наказному отаману Юлії — погони та присвоєний чин військового старшини.


За традицією зібрання закінчилось веселими козацькими піснями, танцями та екскурсією по Гуляйпільському району. Хвилиною мовчання козаки вшанували загиблих воїнів.


Особливо хочеться відмітити зберігача столітньої хати, де відбувалися історичні події, Любов Федорівну.


Слава козацтву України!

Слава запорозьким козакам!


За дорученням начальник штабу МСК «Запорожська Січ»

Матсалаєв В.Б.


В Бердянську відбулося розширене засідання координаційної громадської ради козацьких організацій міста

5 листопада 2014 р.

05 листопада 2014 під головуванням керуючого справами виконкому Н. Гончарової, секретаря координаційної ради І. Зубрицького у м. Бердянськ відбулось розширене засідання координаційної громадської ради козацьких організацій міста та громадських формувань з охорони громадського порядку і Державного кордону. В засіданні круглого столу крім членів ради, також взяли участь виконувач обов’язків військового комісара Бердянського ОМВК В. Роговой, представники Прикордонного загону, силових структур, активні представники Бердянської самооборони, міських козацьких організацій.

Під час засідання було розглянуто питання спільного проведення військкоматом за сприяння козацьких організацій Дня призовника строкової служби, формування у юнаків патріотизму, свідомого виконання громадянського обов’язку по захисту незалежності і територіальної цілісності України. Говорили про діяльність громадських формувань з охорони громадського порядку і Державного кордону на базі козацьких організацій національно-патріотичного спрямування, про підсумки спільної діяльності у поточному 2014 р. Бердянського МВ ГУМВС з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку, козацькими громадськими організаціями для допомоги правоохоронним органам у підтримці громадського порядку Під час виступів отамани козацьких організацій і командири громадських формувань завірили керівництво Координаційної ради в прийнятті активної участі у захисті міста від агресора спільно з силовими структурами України, обмінялися контактними телефонами, домовились узгоджувати свої дії з правоохоронними органами щодо чергування на блокпостах, забезпеченні допомоги прикордонному загону, участі в операції «Дозор».

На сьогоднішньому засіданні координаційна рада козацьких організацій міста і громадських формувань розширилася. До неї було прийнято керівника нової міської організації ВГО «Українське реєстрове козацтво» І. Мацька.


Нова козацька гуманітарна місія

6 листопада 2014 р.


6 листопада 2014 р. Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва, працівники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, підприємці-патріоти, старійшини козацтва, ветерани провели чергову гуманітарну акцію допомоги учасникам бойових дій, військовослужбовцям-героям 55-ї артилерійської бригади м. Запоріжжя. Військовослужбовцям було доставлено більше 400 кг продовольства, крупи, консерви.


Зустрічати солдатів та офіцерів також прибули матері та близькі. На зустрічі виступили Д.В. Сухінін, І.А. Синєпольський, С.П. Кіріченко та командування військової частини.


Перемагати не тільки шаблею та гарматою, але й піснею та словом

5 листопада 2014 р.


Багато сторіч наші пращури шанували мистецтво танцю, вистави, поетичного слогу та неперевершеного, тонкого гумору.


Традиції в Запоріжжі сьогодні розвивають та бережуть нащадки – козаки декількох творчих колективів та громадських організацій. Так, нещодавно у багаторічного велетня Запорізького дубу відбулася цікава подія — колективи театру «Vie» та ансамблю «Металург» запропонували глядачам театралізоване дійство великого майстра пера Пантелеймона Куліша — автора таких творів, як «Чорна Рада», «Січові гості», «Орися» та інших.


Безпосередню участь у виставі взяв отаман Костянтин Рижов з козаками, які показали високий рівень володіння козацькою зброєю та внесли певний колорит. Також гості оцінили майстерне освітлення та роботу піротехніків. В цілому склалася атмосфера нереального, пригодницького та фантастичного свята перемоги світла над темрявою.


Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва тепло вітали всіх учасників події. Згідно прийнятого рішення на Раді, вже доброю традицією стає відвідання та участь у заходах історико-культурного напрямку, що надихають на подвиги заради Вітчизни, виховують найкращі риси характеру, прагнення до свободи та миру.


Перший заступник голови Координаційної ради з питань козацтва, член Національної спілки журналістів

Д.В. Сухінін


Відбулося чергове засідання Генерального Штабу українського та зарубіжного козацтва

4 листопада 2014 р.Козацький літопис оборони Запоріжжя вручили В.О. Баранову

24 жовтня 2014 р.


Згідно рішення Координаційної ради з питань козацтва колективом редакційної колегії, яка працювала протягом місяця, був підготовлений перший примірник фотокниги "Козацький літопис оборони Запоріжжя". Книга була урочисто вручена голові Запорізької ОДА Валерію Баранову.


В книзі відображена робота багатьох козацьких організацій декількох областей України, отамани яких входять до козацької ради Запорізької області. Серед них: рейди, бойові чергування, патрулювання, гуманітарні місії, бойові навчання членів координаційної ради та козаків, культурні, історичні, спортивні та виховні заходи, організовані протягом 2014 року Координаційною радою з питань козацтва.


Козаки прийняли участь у бойових навчаннях

17 жовтня 2014 р.


17 жовтня 2014 року члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва та члени козацьких організацій Запорізької та Дніпропетровської областей прийняли участь у бойових навчаннях на одному з військових полігонів області.

 

Під час навчань відпрацьовували тактику бою, козаки пройшли курс вогневої підготовки.


Запорізькі козаки відзначили своє свято накресленням планів на перспективу

14 жовтня 2014 р.

В обласній державній адміністрації відбулося урочисте засідання Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, яке провів перший заступник голови обласної координаційної ради — Дмитро Сухінін. В засіданні прийняв участь начальник управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю ОДА Олександр Зубченко.

З нагоди свята — Дня українського козацтва, представники Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ», Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ», спілки козаків південно-східної України «Військо Запорозьке», ГО «Козацький Кош Запоріжжя» зібралися, щоб обговорити перспективи та пріоритети розвитку козацького руху.

За активну участь у територіальній обороні Запорізького регіону, вагомий особистий внесок у відродження та популяризацію козацького руху та з нагоди Дня українського козацтва кращим представникам вручено почесні грамоти.


Козаки відвідали прем’єру вистави «Запорожець у Парижі. Спогади д’Артаньяна» у театрі ім. В. Г. Магара

12 жовтня 2014 р.


Колектив театру щиро вітали члени обласної координаційної ради з питань козацтва. Начальник оперативного штабу Сухінін Д. В. вручив почесні грамоти Запорізької обласної державної адміністрації видатним акторам та режисерам за активну творчу діяльність, високий професіоналізм та популяризацію історії рідної країни.


Також було прийнято рішення всім козацьким організаціям відвідувати вистави патріотичного характеру та виховувати молодь на славних бойових традиціях пращурів-запорожців.


Поздравляем с награждением Ю.Н. Ружина

12 октября 2014 г.

Члены Координационного совета по вопросам казачества при Запорожской облгосадминистрации, запорожские казаки поздравляют Ружина Юрия Николаевича с награждением орденом Запорожской областной государственной администра- ции «Запорожская Слава» за активное участие в обороне Запорожья.Козаки пройшли Маршем Миру

10 жовтня 2014 р.


В п’ятницю 10 жовтня 2014 р. козаки МСК «Запорозька Січ» прослідували Маршем Миру від Запоріжжя до села Чонгар на кордоні з тимчасово окупованим Кримом. Марш Миру було організовано під безпосереднім керівництвом Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації.


Учасники Маршу доставили українським прикордонникам чергову партію гуманітарної допомоги — продукти харчування, теплі речі та багато іншого.


У с. Гаврилівка відкрили Свято-Миколаївський храм

10 жовтня 2014 р.


Козаки МСК «Запорозька Січь» прийняли участь в урочистостях з приводу відкриття та освячення Свято-Миколіївської церкви в селі Гаврилівка Дніпропетровської  області.


Козаки видадуть фотоальбом «Оборона Запоріжжя»

10 жовтня 2014 р.

Днями було створено робочу групу з підготовки фотоальбому «Оборона Запоріжжя». Головою групи став Д.В. Сухінін, заступник голови — Г.І. Шаповалов. До редакційної колегії також увійшли: О.Л. Притула, М.М. Мордовськой, П.А. Білан, І.Н. Тимченко.


В Запоріжжі створений Запорізький козацький полк «Дозор»

4 жовтня 2014 р.


В Запоріжжі було створено Запорізький козацький полк «Дозор», що покликаний стати на захист Запоріжжя та Запорізької області у випадку перенесення військових дій на територію області. Командиром полку було обрано заступника голови Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації Д.В. Сухініна.


Вранці 4 жовтня відбувся перший вишкіл козаків-добровольців, а також зібрання. Де були вирішені організаційні питання, пов'язані з новоствореним полком.


Мост — обработка оперативных мероприятий по выполнению плана «Перехват»

3 жовтня 2014 р.

Проводятся совместные мероприятия членов областного оперативного штаба Запорожского казачества и Покровского полка МСК «Запорожская Сечь».


Бойове чергування в Пологівському районі

1 жовтня 2014 р.


1 жовтня 2014 року члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва прийняли участь у бойовому чергуванні у Пологівському районі. Очолив групу козаків заступник голови Координаційної ради з питань козацтва, начальник оперативного штабу козаків Д.В. Сухінін.


Запорізькі козаки підтримали краєзнавчий музей

30 вересня 2014 р.


30 вересня 2014 р., в актовій залі музею зібралися музейники Запоріжжя, представники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА на чолі з директором В.В. Мороко, представники громадських організацій, краєзнавці та просто небайдужі люди, для того, щоб заслухати звіт про роботу музею в 2014 р.


Головний доповідач — директор музею Г.І. Шаповалов підбив підсумки роботи музею за дев’ять місяців 2014 року. Наприкінці виступу директор поділився планами та окреслив найближчі пріоритети роботи музею.


Свої думки щодо роботи музею, а також міркування щодо його подальшого розвитку з трибуни озвучили директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації В.В. Мороко, заступник голови Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації Д.В. Сухінін, директор видавництва «Дике Поле», О.М. Лазутін та інші.


В.Н. Текуч презентував нову книгу видавництва «АА Тандем» «Вартові пам’яті» — книгу про експозиції музеїв Запорізької області, присвячені подіям Другої світової війни.


Установлены казацкие дежурства

29 сентября 2014 г.

В штабе Международного союза казаков «Запорожская Сечь», согласно приказа атамана С.П. Кириченко, установлено дежурство. Оперативный дежурный полковник В.Т. Четвертак и начальник штаба В.Б. Матсалаев.


Казаки провели боевое дежурство в Гуляйпольском районе

26 сентября 2014 г.


26 сентября 2014 г. личный состав оперативного штаба Координационного совета по вопросам казачества Запорожской облгосадминистрации провел боевое дежурство на территории Гуляйпольского района Запорожской области. Казаки работали совместно с представителями госавтоинспекции, районного отдела внутренних дел и казаками Гуляйполя.


Козаки відвідали міжнародні виставки сучасного озброєння

25 вересня 2014 р.


25 вересня делегація Генерального штабу Українського та зарубіжного козацтва, а також Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації відвідали ХI Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека-2014», та Міжнародний авіакосмічний салон «Авіамир – ХХI», що проходили наприкінці вересня в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).


Цього року основна увага відвідувачів прикута до експозицій вітчизняних виробників озброєння та військової техніки. Серед них ДК «Укроборонпром», «Укрспецекспорт», КБ «Артилерійське озброєння», НКВ «Іскра», ПАТ «Мотор-Січ», ДП «НДІ «Квант» та інші.


Відомі вітчизняні виробники озброєння та військової техніки представили широкий асортимент артилерійського озброєння, засобів зв’язку та автоматизованого управління, боєприпаси, безпілотні розвідувальні літальні апарати та багато іншого.


Міністр оборони України генерал-полковник Валерій Гелетей зазначив, що багато зразків техніки, яка представлена на виставці вже проходять випробування в зоні АТО. За результатами цих випробувань будуть зроблені відповідні висновки щодо того, наскільки ця техніка ефективна в тих умовах та викликах, на які сьогодні потрібно реагувати Збройним Силам й іншим силовим структурам. Найкращі зразки будуть найближчим часом закуплені для потреб Збройних Сил України.