Підбиті підсумки першого етапу операції «Дозор» в с. Покровське

18 вересня 2014 р.

18 вересня 2014 р. в с. Покровському Дніпропетровської області були підбиті підсумки першого етапу операції «Дозор».

Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі з першим заступником координаційної ради Д.В. Сухініним в рамках операції «Дозор» прийняли участь в патрулюванні стратегічних об’єктів на кордоні Запорізької та Дніпропетровської областей. В чергуванні також прийняли участь П.А. Білан, С.П. Кириченко, М.М. Мордовськой, М.М. Некипілий та інші.

Під час візиту до с. Покровського для школярів місцевої загальноосвітньої школи було проведено урок мужності. Маленькі козачата отримали з рук Д.В. Сухініна грамоти. Також до шкільної бібліотеки були передані книжки про українське козацтво.

Відвідали козаки і Покровський історико-краєзнавчий музей, де, після огляду експозиції, була проведена козацька рада.

В рамках візиту на Покровському кінному заводі було організовано огляд козацької кінної майстерності.


Старейшины запорожских казаков помогли солдатам

15 сентября 2014 г.

55-я артбригада для многих запорожцев давно стала родной и близкой. Уже выросли поколения защитников Родины, которые, как и их отцы, служили на Уральских казармах. Сегодня в, дни испытания на прочность военного характера и силы духа, многие совершают подвиги, с риском для жизни наступают или держат оборону, всегда помня и любя Запорожский край.


Поэтому казацкие старейшины, атаманы, руководители предприятий, бывшие офицеры приняли решение оказать содействие и помощь необходимым в армейсой жизни. Около 800 кг продтоваров получили ребята. Личное участие в миссии приняли глава Запорожской областной государственной администрации В.А. Баранов, С.П. Кириченко, П.А. Белан, Н.А. Деркач, М.М. Мордовской, В.Б. Матсалаев, О.Н. Бобылев, Г.И. Шаповалов, Д.В. Сухинин.Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва взяли участь у другому етапі шостого позачергового з'їзду партії «Зелена Планета»

12 вересня 2014 р.

12 вересня відбувся 2 етап 6 позачергового з’їзду Української партії «Зелена планета», головним завданням якого було затвердження стратегії виборчої кампанії на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня поточного року. На з’їзді були присутні Герої України, делегати з усіх областей України, державні та громадські діячі, молодь, які підтримують ідеї Української партії «Зелена планета». Серед присутніх були і члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, зокрема Дмитро Сухінін.

На початку зустрічі всіх присутніх привітав лідер партії Сергій Орєхов: «Економічні кризи, політичні потрясіння, невизначеність життєвих устоїв, втрата ідеалів, складні екологічні проблеми – все це позбавляє людей впевненості в майбутньому, породжує відсутність духовності в суспільстві, сприяє руйнуванню принципів. Тому, головними критеріями вирішення соціальних проблем, в сучасному суспільстві, повинні, на наше глибоке переконання, бути духовно-моральні цінності, патріотизм, любов до Батьківщини і народу», — наголосив Орєхов.


Запорізьким проспектом пройшов багатотисячний Марш Миру

12 вересня 2014 р.


Тисячі запоріжців пройшли центральним проспектом обласного центру на підтримку мирного плану Президента України Петра Порошенка. У ході взяли участь колективи підприємств, студентство запорізьких університетів, представники влади, чисельних громадських об’єднань та просто небайдужі жителі міста.

 

Колона запоріжців пройшла від площі Маяковського до площі Фестивальної, де відбувся мітинг. Люди несли державні прапори та скандували патріотичні гасла «Слава Україні!», «Разом — сила», «Запоріжжя – це Україна!» та інші.

 

Під час мітингу зі сцени виступив голова облдержадміністрації Валерій Баранов, а також представники місцевого самоврядування та громадськості.

 

— Я росіянин за національністю, але буду принципово розмовляти з вами українською мовою. Ми проводимо Марш Миру на підтримку мирних ініціатив Президента України завдяки громадськості і велика подяка вам за те, що ми сьогодні єдині як ніколи раніше.  Ми зібрались сьогодні тут в першу чергу для того, щоб довести собі, що ми нація, — зазначив очільник області.

 

Під час мітингу збирати підписи під посланням росіянам. Дане послання буде відправлене ветеранським організаціям та органам місцевого самоврядування міст і селищ Російської Федерації. В посланні йдеться про безглуздість агресивної політики російського президента, через якого мають страждати цілі народи.

 

Подібні багаточисленні марші на підтримку мирних ініціатив Петра Порошенка пройшли також у районних центрах області.


За матеріалами сайту zoda.gov.ua


Операция «Дозор»: боевое дежурство в прифронтовой зоне

11 сентября 2014 г.


Казаки оперативного штаба Запорожского областного координационного совета в рамках операции «Дозор» провели боевое дежурство совместно с подразделениями МВД на ставшей прифронтовой территории Розовского района Запорожской области.


Учитывая военную ситуацию, было принято решение систематически выходить на боевые дежурства в местах, где положение остается сложным. Представители местной власти и казаки поддержали инициативу запорожцев.


Членів координаційної ради запрошено на Марш Миру

10 вересня 2014 р.


Нарада за участі козаків

5 вересня 2014 р.

В Запорізькому обласному військовому комісаріаті відбулася робоча нарада під головуванням заступника військового комісара області М. Логвінова з воєнними радниками обласної координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації. На нараді були визначені напрямки співробітництва та спільної діяльності в районах та містах Запорізької області.


За рішення Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва було створено інститут військових радників з числа козаків та отаманів, які проходили службу в радянській та українській арміях та мають професійні знання та досвід в питаннях бойової роботи.


В нараді прийняли участь Д.В. Сухінін, П.А. Бєлан, С.П. Кіриченко, В.О. Супрун та інші активісти козацького руху.


Делегація із Запоріжжя підкорила Південну Корею

5 вересня 2014 р.


З 28 серпня до 1 вересня 2014 року у м. Чхунджу (Південна Корея) проходив 16-й  Міжнародний фестиваль бойових мистецтв, організований Міжнародним союзом бойових мистецтв (WoMAU/UNESCO). Фестиваль проводиться з 1998 року і представляє міжнародний форум бойових мистецтв, участь в якому приймають 65 національних команд з п’яти континентів планети. Характерною особливістю цього фестивалю є те, що учасники мають продемонструвати володіння не спортивними єдиноборствами, не сучасними бойовими системами, а виключно бойовими мистецтвами зі своєю історією та традицією. Представляють національні бойові мистецтва патріархи воїнських кланів, голови шкіл бойових мистецтв, президенти міжнародних федерацій.


Завданням фестивалю, який проводиться під егідою ЮНЕСКО, є збереження та розвиток традиційних бойових мистецтв, як нематеріальної цінності людства.

Програма цьогорічного фестивалю включала в себе виступи команд з різних країн світу, театралізоване шоу, майстер класи, конкурс бойових мистецтв, демонстрацію бойових мистецтв у художній формі, знайомство з корейською культурою та визначними пам'ятками Кореї.


На запрошення організаторів  у фестивалі вперше прийняла участь делегація ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» у складі: президента Олександра Притули,  віце-президента Костянтина Рижова та вихованця запорізької школи «Спас», студента факультету фізичного виховання Запорізького національного університету Ігоря Давиденка. Президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула представляв  Україну на офіційних заходах фестивалю, а команда —  презентувала бойове мистецтво українського козацтва «Спас».


Протягом п’яти днів команда зробила три різних показових виступи, а також  провела майстер класи з володіння традиційною козацькою зброєю.  Особливо вразило фахівців бойових мистецтв та глядачів принципи роботи та прийми володіння арапником та канчуками, що їх продемонстрував Олександр Притула.


В рамках фестивалю пройшла Міжнародна Конференція, головними організаторами якої виступили Міжнародна Організація ЮНЕСКО, Міжнародний союз бойових мистецтв (WoMAU), Корейський Інститут спортивних наук (KISS). Головним завданням конференції було сприяння збереженню та розвитку історії, культури, бойових традицій народів світу в рамках програми ЮНЕСКО по збереженню нематеріальних культурних цінностей людства.


Традиційні бойові мистецтва представляють собою культурні форми великої загальнолюдської цінності. Вони складають частину нематеріальної культурної спадщини людства, що передається із покоління в покоління. Бойові традиції є джерелом культурного самовизначення націй та народностей.


Піклуючись  про це, в 2003 році ЮНЕСКО прийняла «Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини». На даний момент до цієї конвенції приєдналося 80 країн світу. Така швидка ратифікація цього документа є усвідомленням необхідності збереження нематеріальної культурної спадщини у світовому масштабі.

Від України в роботі конференції прийняли участь Ігор Сухолотюк (Генеральний директор «Продюсерський центр «Тайм продакшн») і Валерій Берлет (Маркетингові комуникації “МАРКОМ”).


Чергова гуманітарна місія відправилася на Чонгар

4 вересня 2014 р.


4 вересня 2014 р. чергова партія гуманітарної допомоги згідно рішення запорізьких козаків та отаманів була доставлена прикордонникам на Чонгар. Ця добра традиція була започаткована на початку року. В експедиціях вже прийняло участь більше ста чоловік. Велика подяка небайдужим патріотам міста.


В Запорожье прошел митинг против российской агрессии

4 сентября 2014 г.


4 сентября на площадь Маяковского в Запорожье вышло около 2-х тысяч человек для того, чтобы сказать своё решительно «нет» агрессору. Организаторы акции «Каждый — за свой город! Вместе — за Украину!» призвали запорожцев готовиться к обороне, а также осваивать военные и партизанские навыки.


Акцию посетил и глава Запорожской облгосадминистрации Валерий Баранов. На своей страничке в "фейсбук" В. Баранов отметил:


— Сегодня Путин создал нам много серьезных проблем, но вместе с тем он объединил украинский народ – мы стали нацией. Наша задача защитить себя и свой край. Каждый должен сделать все в меру своих полномочий и возможностей. Чтобы проявить свою позицию, 12 сентября в каждом городе и селе области мы проведем марш Мира и покажем Путину свою позицию  — мы никого тут не ждем.


Засідання обласної координаційної ради з питань козацтва

3 вересня 2014 р.3 вересня 2014 р. в приміщенні  облдержадміністрації було проведено чергове зібрання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва.

На порядку денному поставлено та розглянуто багато актуальних та вкрай важливих питань.  Головуючий на засіданні Д.В. Сухінін доповів про хід виконання операцій «Дозор» та «Перехоплення». Виступаючі С.П. Кириченко, Ю.І. Полоз, П.І. Заболотний, М.М. Нікіпілий, І.С. Матвієнко підкреслили важливість вжитих в рамках цих операцій заходів. Виявлення боєприпасів, осіб без документів, захист громадян та громадського спокою, робота з чергування на вокзалах та блокпостах — все це сьогодні виходить на перший план. За підсумками роботи було нагороджено почесними грамотами козаків, які ризикуючи власним життям під час виконання службового обов’язку, врятували життя багатьох людей. Було прийнято рішення про продовження розпочатої роботи.

Друге питання було цілком і повністю присвячене армії, адже сотні наших побратимів зараз знаходяться в зоні проведення АТО. Козацькі старійшини, досвідчені військові підтримали пропозицію Д.В. Сухініна про створення групи воєнних радників для допомоги війскоматам, самообороні та запорізьким батальйонам. Командиром групи було обрано полковника П.А. Бєлана, заступником — отамана П.І. Заболотного. До групи також увійшов керівник загону майстрів козацьких бойових мистецтв Ю.М. Копишинський.

Призначений командир батальйону, начальник штабу громадських об’єднань О.П. Лобас від час свого виступу зазначив необхідність об’єднання зусиль в обороні області.

Члени ради увійшли до обласного штабу, Г. Краснокутський вже розпочав надавати допомогу в обласному військовому комісаріаті та батальйоні.

В роботі ради прийняв участь заступник військового комісара області М. Логвінов, який подякував присутнім за допомогу та доповів про роботу, що проводиться в області. Всі члени координаційної ради вирішили по черзі виїздити на бойові чергування до південних районів області.

Особливу увагу було приділено проведенню заходів ідеологічного та виховного характеру. Отаман С.В. Волков запропонував до Дня Козацтва провести автопробіг з національною та козацькою символіками. М. Геращенко запропонував створення циклу телевізійних передач патріотичного напрямку. Також було прийнято рішення про допомогу керівникам щодо фундації сайтів в районах та містах області. Вирішено провести цілий ряд урочистих заходів до Дня Українського Козацтва. Оргкомітету було доручено підготувати відповідну програму. Головний режисер Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара Є.І. Головатюк запросив всіх присутніх на прем’єру вистави про перемоги козаків «Запорожець у Парижі. Спогади д’Артаньяна».

Орденом гетьмана Івана Мазепи було нагороджено заступник керівника підприємства, учасник гуманітарних акцій О. Бобилєв та Ю. Копишинський.


Група козаків на чолі з В.М. Мельником прийняло рішення створення у складі координаційної ради групи медиків-волонтерів, які надаватимуть необхідну допомогу у військових шпиталях Запорізької області.

Обурення викликала інформація про факт невидачі отаману, що пішов служити до лав Збройних Сил України, заробітної плати, гарантованої державою. Вирішено звернутися до органів влади та взяти ситуацію під контроль.

Підтримку членів ради викликав виступ старійшини І.А. Синєпольського про збір коштів на придбання медичних аптечок, а також передачу їх Збройним Силам України. В цілому запорізькі козаки, члени координаційної ради від початку року організували більше десяти гуманітарних експедицій, під час яких передали до 10 тон продовольчих та інших товарів. Гуманітарні експедиції були організовані за безпосередньої підтримки голови Запорізької облдержадміністрації В.О. Баранова.

Питання озброєного опору ворогу вразі вторгнення на територію Запорізької області було прийняте всіма одноголосно. Для здійснення цього необхідний ряд змін в Законі України «Про козацтво».


А.П. Левандо: «Сьогодні центр опору загарбникам — Запоріжжя»

29 серпня 2014 р.

29 серпня 2014 р. в Києві відбулося чергове засідання Генерального Штабу Всеукраїнської громадської організації «Об'єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва».


З доповіддю виступив Верховний отаман О.П. Левандо, який підкреслив загострення воєнно-політичної ситуації в країні та необхідність посилення заходів щодо захисту території України. Було зазначено особливу роль козаків Запоріжжя, організаційну роль облдержадміністрації та позитивно оцінені заходи бойового та ідеологічного характеру.

З огляду на інформацію першого заступника голови обласної координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації Д.В. Сухініна, та виходячи з того, що центр боротьби з ворогом та опору загарбникам фактично здійснюється в Запоріжжі, було прийняте рішення групі офіцерів, які мають досвід ведення бойових дій, просити зачислити їх до козацької ради в Запоріжжі.


Запорізькі козаки виявили снаряд на вокзалі Запоріжжя-1

28 серпня 2014 р.

28 серпня 2014 р. в рамках операції «Перехоплення» під час патрулювання вокзалу Запоріжжя-1 та прилеглих територій член Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва С.П. Кириченко разом з козаками Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» виявили у двох пасажирів снаряд. 


Ризикуючи власним життям, запорізькі козаки здійснили затримання та передали пасажирів та снаряд співробітникам лінійного відділення міліції.


Нагадаємо, що операцію «Перехоплення» розпочато в липні 2014 р. силами спецпідрозділів Дніпропетровського управління Служби Безпеки України, міліції, представників координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації та дніпропетровських козаків.


Як запорожці Київ підкоряли!

25 серпня 2014 р.


Керівником проекту виступив президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула. Куратор проекту від Посольства США — Ольга Любинецька, головний режисер — Ігор Цішкевич, головний хореограф — Сергій Швидкий, композитор — Олександр Сікорський, у ролі Антіна Головатого — Михайло Ткачук, Джон Пол Джонс — Андрій Цішкевич.

Під час репетицій проводилися зйомки документального фільму, що буде створено по завершенні проекту.

25 серпня 2014 року о 18:00 пострілами з козацьких гармат, димовою завісою та каскадерськими трюками розпочалося шоу, якого чекали усі: організатори, учасники, гості. Під керівництвом гетьмана Антіна Головатого усі учасники синхронно та сумлінно виконували рухи, які протягом шести днів були відпрацьовані на тренуваннях. Після завершення виступу понад тисячу глядачів плескали в долоні стоячи.


Запорожские казаки приняли участие в «круглом столе» в Днепропетровске

23 августа 2014 г.


23 августа 2014 года руководством Управления СБУ в Днепропетровской области был организован «круглый стол» по вопросам повышения обороноспособности Запорожского и Днепропетровского регионов и различных форм участия казацких организаций. Также были подведены итоги первого этапа операции «Перехват» и намечены задачи на четвертый квартал 2014 года.


Положительно отмечена активизация работы казацких организаций совместно с другими общественными военизированными организациями, подчеркнута необходимость объединения усилий в борьбе с диверсионными группами, банд-формированиями, незаконным хранением и перемещением оружия и боеприпасов. Подчеркнута важность дальнейшего проведения операций «Дозор» и «Перехват» с координацией усилий с учетом военно-политической ситуацией на Юго-востоке Украины.


На высшей трубе Бердянска водрузили украинский флаг

22 августа 2014 г.

Вечером 22 августа 2014 г. ко Дню Государственного флага Украины казаки Бердянского казачьего полка водрузили флаг Украины на самой высокой трубе Нагорной части г. Бердянска, высотой более 60 метров! На неё поднялся казак Юрий Пикарь. Слава Украине!


В Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Майдан – початок незалежності»

22 серпня 2014 р.


22 серпня 2014 року напередодні свята Дня Незалежності в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Майдан – початок незалежності», присвячена революції Гідності, що триває в Україні від листопада 2013 року.

Відкриття виставки відвідав голова Запорізької облдержадміністрації В.О. Баранов, який підкреслив доленосність подій, яким присвячена виставка:

— Я був живим свідком подій на київському Майдані. Мене дуже вразив дух свободи та братерства, який панував на ньому. Дуже хочеться, щоб цей Майдан був останнім і українцям не прийшлось проливати кров, виборюючи справедливість такою ціною. Те що  відбулось цієї зими — це наша історія, адже ми живемо в час, коли пишеться новітня історія України. Велика подяка тим, хто не побоявся тоді виступити проти злочинної влади і переміг її. Я впевнений, що згуртувавшись, ми переможемо усі негаразди, — підкреслив В.О. Баранов.

Очільник області вручив подяки запорізьким активістам та волонтерам, які здійснюють допомогу солдатам у зоні АТО.


Наукові співробітники музею разом із активістами Майдану організували збір матеріалів безпосередньо під час подій у середмісті Києва. Багато цінних артефактів передали шанувальники нашого музею з інших областей України. Краєзнавчий музей має тепер великий «майданівський» комплекс. Саме він і складає основу  виставки: державний прапор України з написом «Запорізька обл. м. Василівка»; зброя повстанців — бруківка, пляшки із «коктейлем Молотова», металеві та дерев’яні палиці; саморобні щити, різноманітні каски, рукавиці, бронежилети, якими захищались майданівці, обстоюючи свої вимоги до влади; одяг та взуття повстанців; залізна бочка й урна, які слугували «польовими пічками» для обігріву в холодні дні; намет, в якому жили — всього понад 150 предметів.


В військовому збірному пункті «Близнюки» було нагороджено козаків

22 cерпня 2014 р.


21 серпня в військовому збірному пункті «Близнюки» за участю МСК «Запорозька Січ» на честь Дня Незалежності України були нагороджені козаки, які особливо відрізнилися за активну участь і допомогу у формуванні батальйонів АТО.


Валерій Баранов: «Запорука нашого успіху — це якнайшвидше досягнення миру на Сході України»

20 серня 2014 р.


 

В Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара пройшли урочистості з нагоди Дня Незалежності України.

 

На зібранні перед присутніми виступив голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов.

 

В своєму виступі очільник області звернув увагу на негараздах, які спіткали нашу державу в добу незалежності. Посадовець підкреслив, що протягом двадцяти трьох років популізм та непрофесіоналізм одних політиків змінювався свавіллям інших, що й призвело до сьогоднішньої кризи.

 

Голова ОДА підкреслив надзвичайну необхідність негайного досягнення миру в Україні.

 

— Очевидно, що в умовах військових дій, проведення будь-яких реформ майже неможливе. Тож запорука нашого успіху — це якнайшвидше досягнення миру на Сході України. Цей мир має бути реалізований в рамках плану Президента. Терористи повинні скласти зброю, звільнити всіх заручників та всі захоплені будівлі, і лише після цього можливий справжній діалог, але не з убивцями, а з представниками громади Донбасу — з шахтарями, металургами та представниками інтелігенції. Всі причетні до сепаратизму особи не мають права брати участь у будь-яких майбутніх виборах, — наголосив Валерій Баранов.

 

Також очільник області вручив нагороди військовим та волонтерам за особливі заслуги перед державою в непростий час.

 

Під час зібрання учасники заходу вшанували хвилиною мовчання запорізьких воїнів, які загинули в зоні проведення АТО.

 


Дитячі малюнки до свята 400-річчя походів Петра Сагайдачного

15 серпня 2014 р.

Спеціально до святкування 400-річчя походів П. Сагайдачного діти зі всієї України, що наразі відпочивають у ДОЗ «Дзержинець» (м. Бердянськ), підготували тематичні малюнки. Дитячій оздоровчий заклад «Дзержинець» — один з найкращих на азовському узбережжі. Директор табору Л.М. Старовойтов, розуміючи роль козацтва в історії України, активно займається його популяризацією, проводить конференції та «круглі» столи на козацьку тематику. Дитячі малюнки були урочисто передані козакам і отаманам.


Запорозькі та київські козаки об’єдналися задля допомоги армії

15 серпня 2014 р. 

15 серпня в день 400-річчя славетних походів Петра Конашевича-Сагайдачного згідно спільного рішення координаційної ради з питань козацтва Запорізької обласної державної адміністрації та Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, запорізьким військовослужбовцям була направлена чергова партія гуманітарної допомоги. Всі розуміють, що сьогодні без підтримки армії — налагодження миру та подальший розвиток держави неможливий. Тому сьогодні члени координаційної ради намагаються якомога більше допомагати Збройним силам України.

Гуманітарні експедиції в допомогу українським військовослужбовцям стали вже доброю традицією. Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, починаючи з весни 2014 р., регулярно відправляють у військові частини необхідні речі та продукти харчування. Тим більше, що в лавах українських Збройних сил служать сотні козаків-запорожців — мужніх синів Вітчизни.

В рамках відзначення пам’ятної дати відбулася ціла низка цікавих і потрібних заходів. Так, для молодих козаків та активу з метою поглиблення знань з історії та в цілях патріотичного виховання було проведено ряд заходів на острові Хортиця та території культурно-історичного комплексу «700-річний Запорізький дуб».

На славетному острові Хортиця відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника козаку. Гості та учасники свята змогли прослухати вельми цікаву екскурсію в історико-архітектурному комплексі «Запорозька Січ», оглянути захисні споруди, побудовані козаками П. Сагайдачного, після чого в Музеї історії запорозького козацтва відбулося засідання «круглого» столу з питань участі козацтва в заходах по захисту територіальної цілісності України. Старійшини козацтва, отамани та історики повідали присітнім про сиву давнину, овіяну легендами та таємницями, про вмілих козаків-мореплавців гетьмана П. Сагайдачного, про переможні морські походи до Синопу, Варни, Трапезунда, Кафи та Константинополя, про тисячі українців-невільників, визволених з полону та багато іншого.

Також в цей день відбулася нарада, де обговорювалися питання посилення виховної та ідеологічної роботи, майбутнє козацьких організацій, питання законодавчого закріплення за козаками права несення служби зі зброєю на прикладі Швейцарії та інших держав. Змістовно і цікаво виступили Д.В. Сухінін, О.П. Левандо, П.І. Заболотний, Ю.О. Копишинський, А.Ф. Пилипенко, С.В. Волков, С.П. Кириченко, А.П. Белан, М.М. Нікіпілий та інші.

Верховний Отаман МКО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва» О.П. Левандо, відмічаючи вагомий вклад у розвиток і популяризацію козацтва, вручив заступнику голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухініну вітальний Універсал і кортик.

За дорученням голови Запорізької обласної державної адміністрації В.А. Баранова були вручені нагороди військовослужбовцям, а також отаманам для врученням українським героям, які наразі виконують бойові завдання. Були відзначені і активісти козацького руху, які приймали активну участь в операціях «Дозор» та «Перехоплення», а саме: козаки Хортицького полку М.Ю. Шестков, М.В. Накалюжний, члени ВГО «Запорізька громада «Братство козаків» В.В. Шавирін, І.А. Черненко, майстри старовинного козацького бою групи Ю.О. Копишинського Я.М. Коваль, В.А. Лейнер, козаки Токмацького полку П.П. Чучко, В.С. Мараховський, а також В.М. Нікіпілий та А.О. Василенко.

На території культурно-історичного комплексу «700-річний Запорізький дуб» в рамках відзначення 400-річчя походів Петра Сагайдачного відбулися військово-спортивні змагання вихованців Всеукраїнської федерації «Спас». Член оперативного штабу, керівник Всеукраїнської федерації «Спас» О.Л. Притула розповів про роль федерації у патріотичному вихованні молоді.

На завершення, для всіх учасників святкових заходів відбулася екскурсія на катері навколо острова Хортиця.

Організатори висловлюють щиру вдячність за підтримку В.А. Баранову, А.П. Левандо, Д.В. Сухініну, Ю.М. Ружину, В.Б. Глухенькому, А.А. Константинову, Ю.П. Козаченко, А.Ю. Бондареву, М.А. Остапенку.

 


Памяти запорожского кошевого атамана И. Д. Сирка

9 августа 2014 г.
 

9 августа 2014 года на святом для каждого казака месте — у могилы великого сына Украины Ивана Дмитриевича Сирка, собрались его славные потомки, чтобы отдать дань уважения и почтить память талантливого атамана Запорожской Сечи, покрывшего неувядаемой славой казачество, как защитника украинского народа и православной веры.

По приглашению Верховного атамана Всеукраинской казацкой громады коренного суверенного народа Украины «Координационный совет казацкого движения» Ю. И. Полоза прибыла и делегация от Координационного совета по вопросам казачества при председателе Запорожской областной государственной администрации во главе с Д. В. Сухининым.

Председатель высокого собрания Ю. И. Полоз в своем выступлении  ярко и правдиво осветил деятельность выдающегося казацкого атамана Ивана Сирка.

Выступали и наши земляки-запорожцы — первый заместитель председателя областного Координационного совета по вопросам казачества Д. В. Сухинин  зачитал официальный приветственный адрес от председателя Запорожской облгосадминистрации В. А. Баранова.  Подчеркнул значимость военных и политических побед казацких лидеров, спасших народ от уничтожения и стоявших у истоков государственности и военной организации: И. Д. Сирко, Д. И. Вишнивецкий, П. К. Коношевич-Сагайдачный.

Верховный атаман Всеукраинской Запорожской громады «Братство казаков» С. В. Волков  привез казацкий хор из г. Энергодара. Казачки исполнили песню о легендарном атамане-характернике.  Руководителю были торжественно вручены документы о присвоении чина полковника. Также были награждены участники боевых действий — отважные рыцари современной эпохи.

Верховный отаман Союза казаков юго-восточной Украины «Войско Запорожское» П. И. Заболотный говорил о серьёзности политической ситуации, необходимости вооруженной борьбы с агрессорами за сохранение независимости Украины.

С болью и горечью другие ораторы доносили до собравшихся мысль о страданиях мирных жителей и беженцев из Донецкой и Луганской областей, нашедших теплый прием, как на юге так, и на западе нашей страны.

Председатель Совета старейшин казачества И. А. Синепольский подчеркнул колоссальное значение военных достижений Ивана Сирка и необходимость воспитания подрастающего поколения на славных традициях прошлого.

После молитвы атаманы собрались на казацкое коло, чтобы обсудить насущные проблемы развития казацкого движения, политическую ситуацию в стране, ход военной операции на юго-востоке и возможную помощь армии.

С интересными и конкретными предложениями выступили  Ю. И. Полоз, Д. В. Сухинин, П. И. Заболотный, С. В. Волков и многие другие.    

Было принято решение доработать проект закона Украины «О казачестве», помочь Вооруженным силам Украины с приобретением бронежилетов, создать представительный орган казачества при органах власти, предложить Кабинету Министров Украины создать сеть реабилитационных центров помощи для военнослужащих, вернувшихся с войны.

Единогласно было принято решение посетить Запорожье 15 августа 2014 года в дни чествования 400-летия военных побед гетмана Петра Сагайдачного.

Хозяева — никопольцы пригласили всех желающих в местный краеведческий музей. Неизгладимое впечатление на присутствующих оказали исторические реликвии, относящиеся к периоду расцвета и боевых побед сечевиков, о которых интересно и профессионально рассказывали местные краеведы.

В завершение хочется поблагодарить организаторов — никопольских казаков и лично Ю. И. Полоза за высокую организацию праздника и бережно сохраняемую память о прошлом.

Подвиги великого атамана И. Д. Сирка навечно останутся в памяти благодарных потомков.

 


Бронежилет запорізького виробництва буде презентовано Прем’єр-міністру України

4 серпня 2014 р.


 

Голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов під час брифінгу з журналістами презентував бронежилет, виготовлений спільними зусиллями запорізьких підприємств «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь» та «Запорізький інструментальний завод ім. Войкова».

Як повідомив директор Запорізького інструментального заводу ім. Войкова Олексій Литвин, голова ОДА Валерій Баранов зіграв вирішальну роль у координації дій між підприємствами під час створення готової продукції.

— Ми створили готовий продукт завдяки кооперації, і лише завдяки облдержадміністрації можна було вийти на цей рівень. Від самого початку питання координувалось в кабінеті голови облдержадміністрації Валерія Баранова, — наголосив Олексій Литвин.

Також керівник заводу звернув увагу на те, що бронежилети, зважаючи на рішення керівника області, будуть випускатись у двох видах. Перший матиме чотири пластини захисту і важитиме чотирнадцять кілограмів, другий матиме дві пластини – передню та задню, і важитиме одинадцять кілограмів.

У свою чергу Валерій Баранов наголосив на вирішенні питання сертифікації запорізького бронежилету на урядовому рівні.

 — Завтра я перебуватиму в Києві і презентую бронежилет запорізького виробництва Прем’єр-міністру України. Окрім цього, для швидкого проходження процедури сертифікації нашого продукту я надам відповідні проекти розпоряджень в Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство оборони України, — зазначив очільник регіону.

 
За матеріалами сайту zoda.gov.ua

 


Запорізькі козаки посилюють захист територій області

31 липня 2014 р.


В обласній державній адміністрації відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку козацтва, яку провів голова ОДА Валерій Баранов.

Перший заступник голови ради Дмитро Сухінін поінформував про результати спецоперацій «Дозор» та «Перехоплення», що були затверджені очільником регіону.

— Для забезпечення захисту населення від екстремістських елементів ми постійно чергуємо на блок-постах, посилюємо охорону та візуально перевіряємо залізничні переїзди, станції та вокзали, мости. Виявляємо групи осіб, які демонструють занадто велике зацікавлення до осередків великого скупчення людей, перевіряємо підозрілих осіб на наявність зброї та вибухових речовин, — повідомив Дмитро Сухінін.

Коментуючи цю інформацію, керівник області наголосив, що крім безпосереднього захисту стратегічно важливих об’єктів потрібно налагоджувати взаємодію з іншими громадськими організаціями та правоохоронними органами.

— В області нараховується понад 200 мостів, ми виокремили  переїзди, що можуть викликати інтерес у диверсантів, та розподілили їх за окремими підрозділами. Ситуацію там контролюють також і представники самооборони, Правого сектору. Потрібно, щоб ви з ними тримали зв’язок та співпрацювали. Якщо хтось з них патрулює мости, то ви можете спрямувати свої сили та здійснювати контроль на інших територіях та об’єктах, — звернувся до членів ради Валерій Баранов.

Голова ОДА також повідомив, що в області створюватимуться військові підрозділи загальною чисельністю 20 тис. осіб. До їх складу мають ввійти й запорізькі козаки. Члени ради підтримали пропозицію Валерія Баранова та висловили готовність увійти до лав такого підрозділу.

У ході засідання учасниками заходу також розглянуто питання відзначення 400-річчя героїчних походів гетьмана Петра Сагайдачного, що відбудеться на о. Хортиця вже 15 серпня.

За підсумками засідання голова облдержадміністрації доручив козацьким активістам розробити графік чергування з патрулювання залізничних переїздів на території регіону, забезпечити координацію роботи зі збору гуманітарної допомоги для Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України, підготувати подання на відзначення активістів козацького руху та підприємців, які постійно допомагають військовим формуванням, відзнаками, медалями та орденами.
 
За матеріалами сайту zoda.gov.ua

 

В Запорожье презентовали новый бронежелет

30 июля 2014 г.

На аппаратном совещании председателю Запорожской областной государственной администрации В. Баранову презентовали обстрелянные пластины для запорожских бронежилетов. Пластины запорожского производства, в конечном счете, показали прекрасный результат. Вопрос о сертификации бронежилета также не стоит на месте. 

 

Как и сообщалось на брифинге, в скором времени будет презентован готовый продукт. Запорожские бронежилеты будут иметь четвертый класс защиты и стоимость в 3 – 4 тысячи гривен.


В Запоріжжі формують територіальну оборону

29 липня 2014 р.

На особистому брифінгу голова Запорізької обласної державної адміністрації Валерій Баранов наголосив на тому, що в регіоні формуватимуться роти територіальної оборони. Всього планується задіяти близько 20 тисяч осіб.

 

— Ці люди не одягатимуть форму, не будуть знаходитися у казармах, будуть продовжувати займатися своїми справами… Будуть мати систему оповіщення, знати один одного. При необхідності отримають необхідне озброєння, — зазначив В. Баранов.

 

Оскільки роти тільки-но почали формуватися, рішення про навчання бійців ще не прийняте. Скоріше за все, це буде відбуватися з долученням  районних війскоматів.

 

За матеріалами сайту golos.zp.ua


Казачество Запорожья и Днепропетровска приняло участие в операции «Перехват»

29 июля 2014 г.

 

В период с 20 по 28 июля 2014 г. спецподразделения Днепропетровского управления Службы Безопасности Украины, милиции, представителей координационного совета по вопросам казачества Запорожской облгосадминистрации и Днепропетровских казаков провели операцию «Перехват».

Главной целью было недопущение на территорию области лиц с оружием и боеприпасами, профилактическая работа с населением, прибывающим с территории проведения антитеррористической операции, задержание боевиков. Системно и тщательно проверялись железнодорожные вокзалы и станции.

Учитывая положительные результаты принято решение обобщить опыт запорожских казаков, в частности Международного Союза Казаков «Запорожская Сечь» и как в г. Запорожье создать оперативный штаб для проведения таких мероприятий ежемесячно.

— Сегодня как никогда важно обеспечить мир и покой граждан, на ставших почти прифронтовыми Запорожской и Днепропетровской областях, — сказал на подведении итогов первый заместитель начальника управления СБУ в Днепропетровской области, руководитель операции Р. А. Семёнов.

Необходимо отметить, что в г. Запорожье на казацком совете была принята и утверждена председателем облгосадминистации Барановым операция «Дозор» по обеспечению охраны мостов и железнодорожных станций. Поэтому обмен опытом объединение усилий областей, сегодня является крайне важным для страны.

Д. В. Сухинин