Мир треба берегти спільно

23 липня 2014 р.


23 липня в Гуляйпільському районі відбулося виїзне засідання Запорізької обласної Координаційної ради з питань розвитку козацтва, у якому взяли участь перший заступник голови ради Дмитро Сухінін, голова райдержадміністрації Олександр Гура, голова районної ради Олександр Попович, міський голова Олексій Неміч, начальник РВ ГУМВС Вадим Боровик, отамани із районів нашої та Дніпропетровської областей, представники ЗМІ. Козаки зібралися на Гуляйпіллі, аби обговорити поточний стан та перспективи участі козацтва у обороні рубежів області.

 

Відкриваючи засідання, Дмитро Сухінін повідомив, що сьогодні на блокпостах нашого регіону чергують представників козацьких формувань, які допомагають контролювати ситуацію в області. Окрім цього, козаки проводять гуманітарні експедиції для українських військових до зони АТО та на кордон із тимчасово окупованим Кримом; організовано беруть участь в операціях «Дозор» і «Перехват»; налагодили тісну взаємодію із загонами самооборони. Значну допомогу їм в цьому плані надають небайдужі представники громадськості, соціально-відповідального бізнесу, обласна виконавча влада на чолі із Валерієм Барановим.

 

— Ми продовжуємо славетні традиції запорожців — адже з давніх часів козаки стояли на охороні кордонів України, попереджали про набіги кочовиків, допомагали рятувати людей, міста та села, відбивали ворожі атаки, — підкреслив Дмитро Сухінін.

 

Далі учасники «круглого столу» продовжили засідання у районній бібліотеці, де на них чекали представники громадських організацій району, краєзнавці та мешканці міста Гуляйполе.

 

Голова РДА Олександр Гура розповів присутнім про успіхи Гуляйпільських аграрників та коротко зупинився на історії нашого славного краю.

 

Член Національної спілки журналістів України, краєзнавець, письменник Іван Кушніренко детально розповів про утворення міста Гуляйполя та презентував нове видання «Гуляйпілля туристичне», яке щойно побачило світ.

 

Козацькі отамани І. Матвієнко, М. Нікіпілий, М. Прохоренко, І. Синєпольский, П. Заболотний, С. Кириченко, В. Кутовий відзначали необхідність тісної координації дій з місцевими органами влади, наданні допомоги у проведенні оборонних та охоронних заходів.

 

— Поряд з кордонами нашої області проводиться антитерористична операція. З огляду на складну суспільно-політичну ситуацію на Сході України, не можна виключати скоєння протиправних дій з боку кримінально налаштованих осіб для дестабілізації ситуації в регіоні. Давайте будемо пильними і небайдужими! Зараз, як ніколи, мусимо об‘єднати зусилля і забезпечувати правопорядок разом, — закликали козаки.

 

Підбиваючи підсумки роботи «круглого столу», Дмитро Сухінін наголосив, що обласна координаційна рада з питань козацтва має стати центром консолідації всіх патріотичних сил Запорізького регіону. Саме тут повинна вироблятися тактика і стратегія громадського опору проявам сепаратизму, екстремізму та зовнішньої агресії.

 

— Водночас важливо, щоб на період бойових дій на сході країни, ми всі разом включалися до роботи із забезпечення правопорядку та надання допомоги українським військовим, — зазначив перший заступник голови Координаційної ради.


В МСК «Запорозька Січ» нове керівництво

19 липня 2014 р.

19 липня 2014 р. в приміщенні генеральної канцелярії Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» відбулася подія, на яку давно чекали віддані справі козаки. Рівно о 10 годині ранку розпочалося урочисте засідання Великої Ради. Отець Костянтин провів молебень та сказав дуже важливі слова про народ України, захист держави та честь козака-запорожця.

Головував на засіданні полковник В.Т. Четвертак. Отамани затвердили порядок денний та надали слово кожному, хто хотів виступити. Першою справою козаки остаточно вирішили питання зняття з посад В.Л. Хруща та старшини, яка керувала в попередні часи.

Після цього відкрито, демократично, як вимагає звичаєве право, проголосили нових ватажків: Верховним отаманом оголосили С.П. Кіріченко, першим заступником верховного отамана — Д.В. Сухініна, генеральним суддею В.В. Федорова, головою ради отаманів — В.Т. Четвертака, начальником штаба — В.Б. Матсалаєва, писарем — Т.І. Янченка, головою ради старійшин — Ф.І. Федорова.

Після виборів головним питанням було організація і проведення оборонних заходів, чергувань, робота козаків на блокпостах міста й області. Особливо серйозно та по-воєнному зібрано, і уважно слухали інформацію начальника обласного оперативного штабу Д.В. Сухініна про хід операції «Дозор» та безпосередню участь в цій операції козацьких загонів. Інструктаж провів старий заслужений воїн В.Т. Четвертак. Генерал С.П. Кіріченко доповів про перший досвід заходів та попередив братів про важливість цього діла для нормальної життєдіяльності області.

Були й інші питання, але новий склад та козацькі ватажки концентрували увагу на воєнно-політичній ситуації в країні, вирішивши й надалі всіляко підтримувати прикордонників та захищати область.


Д.В. Сухінін: «Запорізькі козаки проводять операцію «Дозор»

17 липня 2014 р.

На черговому розширеному засіданні координаційної ради з питань козацтва при голові обласної державної адміністрації прийнято рішення про проведення у регіоні операції «Дозор», головна мета якої – забезпечення безпеки пасажирських та вантажних перевезень на залізничних магістралях.

У всіх містах та районах області козаки спільно з представниками громадськості, самооборони та правоохоронних органів будуть виходити на патрулювання, нести чергування на найважливіших об’єктах інфраструктури.

- Ми продовжуємо славетні традиції запорожців – адже з давніх часів козаки стояли на охороні кордонів України, попереджали про набіги кочовиків, допомагали рятувати людей, міста і села, відбивали ворожі атаки, – підкреслив перший заступник голови координаційної ради Дмитро Сухінін.

Козацькі отамани І.Матвієнко, М.Нікіпілий, М.Прохоренко, І.Синєпольский, П.Заболотний, С.Кириченко відзначили необхідність тісної координації дій з місцевими органами влади, наданні допомоги у проведенні оборонних та охоронних заходів.

Підсумки проведення операції «Дозор» заплановано підбити наприкінці серпня. Також учасники засідання заслухали звіт про виїзди керівництва оперативного козацького штабу до м. Бердянськ, м. Мелітополь, Мелітопольського району та ухвалили рішення про проведення чергового виїзного засідання у Гуляйпольскому районі.


В Запоріжжі відзначили 460-річчя Хортицької Січі

7 липня 2014 р.
7 липня 2014 р. у Запоріжжі за ініціативи членів Запорізької обласної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації Дмитра Валентиновича Сухініна, Георгія Івановича Шаповалова, Максима Анатолійовича Остапенка та Олександра Леонтійовича Притули відзначили 460-ту річницю заснування Дмитром Вишневецьким Хортицької Січі.

 

Вранці члени координаційної ради, отамани, видатні козаки, запорізькі науковці, громадські діячі та журналісти поклали квіти біля пам’ятника князю Дмитру Івановичу Вишневецькому.

 

Далі святкування продовжилося у форматі науково-практичної конференції, що відбулася в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. В засіданні взяли участь історики, члени координаційної ради, музейники Запоріжжя, студенти історичного факультету Запорізького національного університету, громадськість. Конференцію вів директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Георгій Іванович Шаповалов. Відкрив захід директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Валерійович Мороко, який наголосив, що українці взагалі і запоріжці зокрема мають чудову історію, в якій було безліч перемог, якими слід пишатися. Крім того, з докладами виступили заступник голови Запорізької обласної ради з питань козацтва Д. В. Сухінін, директор музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця» О. П. Мірущенко, старійшина козацтва І. А. Синєпольський, старшина Народної Самооборони І. М. Грицаєнко, генеральний отаман МСК «Запорозька Січ», В. І. Задорожний, Верховний отаман Усть-Азовського полку С. Г. Галіч, отаман Покровського полку Дніпропетровської області М. М. Некіпілий. Доповідачами були порушені проблемні питання датування фортеці Д. Вишневецького, її значення в історії України та Європи, а також зроблені певні аналогії із сучасністю. Фортеця Д. Вишневецького стала грізним заслоном проти грабіжницьких набігів турків і татар на територію Подніпров’я. Завдяки вдалим військовим походам Д. Вишневецький зажив слави талановитого полководця, стратега, справжнього захисника своєї Батьківщини. 

 

В цей день ватажки козацького руху були запрошені головою Запорізької обласної державної адміністрації Валерієм Олексійовичем Барановим на урочисту зустріч з нагоди святкування. Під час зустрічі В. О. Баранов нагородив медалями «Козацька звитяга» козаків, що несуть службу на кордонах Запорізької області, а також Почесними грамотами керівників підприємств, які допомогли організувати Марш Миру проти анексії Криму, та допомогли необхідними продовольчими та непродовольчими товарами запорізьким прикордонникам.

 

На виконання рішення Великої Ради Отаманів України голові комісії з питань реформування козацтва були передані узгоджені документи щодо концепції розвитку козацтва, закріпленої в новому законі України «Про козацтво».

 

Насамкінець козаки відправилися на легендарний острів Хортицю, щоб з його крутих берегів оглянути місце, де безпосередньо була побудована перша Січ. Планується, що в недалекому майбутньому тут буде установлено пам’ятний знак на честь князя Дмитра Вишневецького.


Д.В. Сухинин: Запорожские и бердянские казаки решили объединить усилия по защите Родины

2 июля 2014 г.


2 июля 2014 г. в г. Бердянске состоялось расширенное заседание бердянского координационного совета с участием представителей Запорожского оперативного штаба, атаманов, представителей Запорожской облгосадминистрации, Бердянского горисполкома и городского совета.

Встречу открыла управляющая делами Гончарова Н.И., тепло поприветствовав совместное начинание, рассказала о работе местного органа власти по координации сил самообороны, казачества, правоохранительных органов и пограничников в оборонных и профилактических мероприятиях.

В ходе интересной и полезной дискуссии, проводившейся в открытой и демократической обстановке, свойственной в среде казаков, с информацией о системе работы блокпунктов, дежурстве во время выборов Президента, на День Победы и по острым вопросам обеспечения всем необходимым армии и несущих службу на границе казацких организаций, кто с огоньком, кто с запалом, в основном по-деловому, с предложениями выступили Белан Л.А., Кириченко С.П., Белогуров Г.В., Сухинин Д.В., Матвиенко И.С., Белтрадзе В.Н., Кунцева И.Н.

На предложение о создании условий для несения службы (помещения для штаба и казаков), а также организацию караула на границе области секретарь бердянского горсовета отреагировала положительно, с пониманием значимости проблемы.

По итогам работы было принято решение об укреплении связей, дружеской и деловой взаимной поддержки в проведении оборонных мероприятий, подчеркнуто особую роль руководства Запорожской облгосадминистрации в сплочении областного казачества.

С большим интересом в детском оздоровительном лагере «Красная гвоздика» прошел казацкий праздник-представление, о работе по патриотическому воспитанию детей интересно рассказал директор Михайленко Т.А., шесть лет проводящий такие важные и нужные для детей мероприятия.

Решено было также чаще бывать в районах и городах области, в частности, запланирована поездка в Гуляйполе.


Запорожские казаки прошли Маршем Мира против аннексии Крыма

28 июня 2014 г.


26 июня 2014 г. две группы запорожских казаков во главе с заместителем председателя областного координационного совета по вопросам казачества Д.В. Сухининым и С.П. Кириченко отправились в Марш Мира против аннексии Крыма. Казаки посетили горячие точки Украины — окрестности Мариуполя и с. Чонгар. В Марше также приняли участие П.А. Белан, И.А. Синепольский, Ю.Г. Матсалаев.

Помимо прочего казаки передали пограничникам необходимые солдатам вещи: палатки, спальные мешки, продовольствие и др.

Помощь и содействие в проведении Марша Мира оказали многочисленные предприниматели, военкомат Шевченковского района, председатель Шевченковской райадминистрации г. Запорожье А.Н. Бородай, председатель Гуляйпольской райгосадминистрации А.П. Гура, директор ОАО «Автопарк» В.Б. Глухенький и многие другие.

Сегодня запорожское казачество во главе с председателем облгосадминистрации В.А. Барановым играет важную роль в стабилизации ситуации на юго-востоке Украины и распространении гуманитарной помощи солдатам Украинских Вооруженных Сил на передовой.


Ради Українського та Зарубіжного Козацтва підтримано запорожців

19 червня 2014 р.


19 червня 2014 року в м. Київ відбулася нарада членів Генерального штабу Об’єднаної Ради Українського та Зарубіжного Козацтва, отаманів, представників всеукраїнських громадських організацій, відомих журналістів та вчених. У нараді приймали участь і запорожці.

Враховуючі, що держава знаходиться на межі збройного конфлікту, багато наших братів несе службу та захищає мир і спокій населення сходу України, з докладом виступив верховний Отаман Левандо Олександр Петрович, який змістовно проаналізував стан справ у сфері оборонної та інформаційно-ідеологічної роботи козацьких організацій, допомоги та взаємодії з армією та правоохоронними органами за період фактично бойових дій. Особливе значення було приділено питанням забезпечення козаків правовим інструментарієм: скорішим прийняттям Закону України «Про козацтво», який би врегулював такі питання, як дозвіл на вогнепальну зброю, соціальний захист поранених та сімей загиблих козаків, матеріальна підтримка в воєнний період, надання права на володіння землею в прикордонних територіях, формування еліти суспільства — високоосвічених молодих людей, створення системи музеїв, тощо; затвердженням положення та складу Козацької Ради при Президентові України Петрі Олексійовичі Порошенко.

З особливою увагою слухали доповідь першого заступника голови Координаційної Ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації  Дмитра Валентиновича Сухініна про гуманітарні експедиції до героїв-прикордонників на Чонгарі та до козаків Усть-Азовського полку отамана С.Г. Галича, проведення навчань, роботи з молодими козаками, чергування на блокпостах, сумісну роботу з органами влади. Дмитро Валентинович підкреслив, що завдяки новій політиці, що її в області проводить голова обласної державної адміністрації Валерій Олексійович Баранов, об’єднанні десятки загонів та сотні козаків навколо ідеї захисту держави.

О.П. Левандо відзначив як зразкове та актуальне проведення в м. Запоріжжя Великої Ради Отаманів, як історичної події для нашої Вітчизни, вперше зібраної в період загострення воєнно-політичної ситуації, та затвердження звернення до Українського народу.

Роботу запорозьких козаків було проаналізовано та прийнято рішення рекомендувати всім козацьким загонам та керівникам якомога більше допомагати та взаємодіяти з армією та прикордонниками. Виходячи з рішення Великої Ради Отаманів від 16 травня 2014 року В.О. Баранову було передано пакет документів щодо подальшого розвитку козацької справи.

Потім почалося запекле обговорення різних питань, наприклад, з пропозицією організації народного контролю (громадської організації) виступив В.М. Яворський. Змістовно та конкретно докладав А.Ф. Пилипенко про вчено-практичну конференцію в м. Хмельницькому 30 травня 2014 р., про поширення корисного досвіду Запоріжжя з питань фундації системи коордрад та інституту помічників голів райдержадміністрацій з питань козацтва. Отаман С.В. Стефановський та А.Г. Кравченко розповідали про ситуацію в північних та східних областях, підтримали необхідність прийняття ЗУ «Про козацтво», надали необхідні пропозиції для законних дій по придбанню зброї, змін до діючого законодавства з урахуванням сучасних обставин.

Гетьман А.В. Костюк в своїй доповіді торкнувся дуже важливого моменту життя козаків — системи кооперативів, економічного добробуту, та запропонував надавати паї задля збереження земель великого гетьмана України Богдана Хмельницького.

Генерал козацтва, доктор науку, почесний журналіст України Юрій Іванович Сєдих поділився досвідом проведення оборонних заходів та підтримав резолюцію Великої Ради Отаманів України.

Автор проекту «Обіймись, Україно!» Олександр Федорович Карпенко, генерал-полковник УРК, запропонував свою допомогу в розробці нормативно-правової бази та формуванні козацької конфедерації загонів, закликав сумісно та демократично, як в минулі часи, розглядати майбутній рух вперед в розбудові Держави! Генерал-лейтенант, голова Українського фонду пошуку «Пам’ть» детально розповів про пошукову роботу та вшанування загиблих в період ВВВ. Як завжди Юлія Мусіївна, дуже талановита поетеса та хороша людина, берегиня штабу та генерал козацтва, прочитала вірші, які нікого не залишили байдужим… Всі були в захваті від слів гордості, болю за загиблими, часах перемог та бойових походів та великої віри в щасливу долю Батьківщини.

Наприкінці засідання колективу Координаційної Ради козацтва Запорізької ОДА була вручена почесна грамота за вмілу організацію роботи з питань оборони регіону.


Запорожские казаки провели учения на границе

16 июня 2014 г.

16 июня 2014 г. представители шести казацких организаций, самообороны Майдана, Народной Рады Запорожья выехали на территорию временного пограничья, в расположение военной части и Усть-Азовского полка атамана С.П. Галича. На торжественном построении, которое провел командир группы Д.В. Сухинин, было многолюдно — мероприятие вызвало неподдельный интерес у горожан и случайных прохожих.

 Как и в первую экспедицию на Чонгар, неравнодушные горожане и местные предприниматели собрали для украинских военнослужащих гуманитарную помощь. Хочется отметить добрыми словами благодарности Игоря Евгеньевича Иванова, Татьяну Николаевну Макаренкову, Гарри Александровича Есебуа, Олега Евгеньевича Сюдикова и конечно же генерального директора ОАО «Запорожсталь» Ростислава Игоревича Шурму, любезно предоставившего автобус и высококвалифицированного водителя.

День выдался солнечный, а атмосфера в автобусе теплая. Участников экспедиции песнями развлекали В.Н. Мельник, П.А. Белан, старейшины и организаторы первой казацкой организации в Запорожье.

Но самое интересное было впереди… На стрельбах из пистолетов казаки старались показать наилучшие результаты, поразив 80 % мишеней. Одни из лучших результатов принадлежат полковнику Л.Г. Петрашину и казаку Палию из группы Ю.А. Копишинского. Но ветераны Вооруженных Сил на этот раз были впереди.

В воинской части на границе, где представители Запорожского областного координационного совета по вопросам казачества стали добрыми друзьями, были вручены награды за образцовое выполнение воинского долга и задержание нарушителей. Медалями Запорожской областной государственной администрации «Козацька звитяга» награждены: прапорщик Юрий Николаевич Литвин, старший прапорщик Андрей Николаевич Тысячный, старший солдат Евгений Леонидович Кравченко. Вручены подарки, продовольственные и непродовольственные товары, книги о казачестве.

Приятной неожиданностью для всех военнослужащих было выступление группы мастеров боевого казацкого искусства Ю.А. Копишинского, продемонстрировавших приемы и технику владения средневековым оружием. После выступления солдаты долго не отпускали казаков, задавали вопросы о технике ведения боя, оружии.

Далее опытные командиры провели экскурсию, познакомили участников экспедиции с боевой техникой, организовали тренировку по сборке и разборке автоматов. Не смотря на жаркую летнюю погоду, несколько часов пролетели как мгновение.

Итоги учений подвели Д.В. Сухинин, В.П. Мельник, П.А. Белан. Гостеприимный атаман С.П. Галич пригласил всех на кулеш.

С особой теплотой хочется вспомнить и о женах казаков — берегинях, приготовивших в дорогу своим мужьям лучшие блюда украинской национальной кухни.

Вернулись за полночь уставшие, но довольные. Впереди рабочие будни, забота о воспитании молодежи в духе казачества, преданности традициям и украинскому народу. Роль казаков в этом вопросе не раз отмечалась главой Запорожской областной администрации В.А. Барановым. Запорожское казачество без сомнений оправдает возложенные на него обязательства!


Поздравляем казаков!

16 июня 2014 г.

Председатель Запорожского областного координационного совета по вопросам казачества В.А. Баранов наградил медалями «Козацька звитяга» за личную храбрость и профессионализм, проявленные на блокпостах области, атамана МСК «Запорожская Сечь» С.П. Кириченко, казаков В.Б. Матсалаева, В.Т. Четвертака, В.А. Яценко. Слава героям!


Козацька булава — очільнику Запорізького краю

10 червня 2014 р.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов провів зустріч з делегацією козаків, які приїхали до Запоріжжя з Дніпропетровської області на чолі з отаманом нікопольського козацтва Юрієм Полозом. Гостей супроводжував генерал-хорунжий Дмитро Сухінін.

 

Дніпропетровські козаки подякували очільнику регіону за патріотичність та підтримку козацького руху на ввіреній йому території, а також вручили булаву — символ влади.

 

У ході зустрічі її учасники обговорили питання розвитку козацтва, взаємодії козацьких організацій, а також перспективи розробки програми розвитку козацтва в Запорізькій області.

 

— Наше завдання — об’єднати представників усіх козацьких організацій, які націлені на відродження традицій, розвиток патріотизму та державності, а також на реальні дії щодо забезпечення миру та злагоди в Запорізькому краї. Такі організації завжди користуватимуться підтримкою влади та повагою громадян, — висловив позицію голова ОДА Валерій Баранов.

 

Генерал-хорунжий Дмитро Сухінін поділився з колегами планами роботи координаційної ради з питань розвитку козацтва, яка працює при голові обласної державної адміністрації.

 

Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо поточної ситуації, яка склалася  серед козацьких організацій, які функціонують на території регіону.


Лава на лаву

7 червня 2014 р.

Доброю традицією стало дійство, яке пройшло на території Дубового Гаю під керівництвом Притули Олександра Леонтійовича, засновника козацького руху «Спас», зробившого не тільке цікаве, захоплююче спортивне змагання, а й духовний, естетичний, новий напрям в розробці концепції бойових мистецтв, продовження ґенези мудрої сили, якою володіли герої-характерники.

Так 7 червня 2014 року змагалися декілька команд з м. Запоріжжя, Енергодару, Дніпропетровську. Головним суддею був Рижов Костянтин Анатолійович. За перемогу йшла дуже запекла боротьба. Було відзначено, що техніка, навички, прийоми козацького бою не менш важливі, аніж сила та м’язи. За підсумками судейської колегії кубок ім. Володимира Великого виграла лава «Булава» з м. Енергодар, друге місце посіла збірна команда міст Дніпропетровська і Запоріжжя «Штурм-Сприяння», третє місце – лава «Кремінь» з м. Запоріжжя.

Запорожцям дуже сподобалося змагання, багато енергії, експресії, запалу, але з козацьким гумором, без злоби і по-братерськи. З вітаннями виступили заступник міського голови Гладченко Сергій, перший заступник Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА Сухінін Д.В., представник православної церкви отець Андрій, працівники культури та мистецтв.

Свято вдалося на славу.


Вітаємо нагороджених отаманів

7 червня 2014 р.

На о. Хортиці, колиске козацтва, де відстоювали рідну землю та перемагали ворога видатні керівники Д.І. Вишневецький (Байда), І.Д. Сірко, Петро Конашевич Сагайдачний, за рішенням обласної ради Запорізької ОДА медалями «Козацька звитяга» нагороджені І.С. Матвієнко, В.І. Лебідь, О.П. Губа, М.М. Некипилий.

Про кожного з них можна розповідати довго та цікаво. Це фундатори козацьких загонів, які чесно та самовіддано виконували одне діло – захищали Рідну землю.

Слава Україні!!! Героям Слава!!!


Тризна відбулася в Запоріжжі 7 червня

7 червня 2014 р.


Давній звичай проводити Тризну-панахиду по загиблим козакам, з повагою та гордістю пам’ятати про минулі часи запеклих битв та подвиги героїв-пращурів на Запоріжжі незабутий.

7 червня 2014м року на Козацькому полі на о. Хортиця зібралися козаки з багатьох міст та областей України. Пролунав гімн нашої Держави та представники церкви провели молебень.

Як і багато років тому поминальний хрест та вінок група козаків, куди входили і представники Міжнародного Союзу козаків «Запорозька Січ» Матсалаєв В.Б., Тільте Ю.Г., Федоров В.В., Четвертак В.Т., урочисто доставили та віддали у хвилі Дніпра-Борисфена.

На Тризну були запрошені та приймали участь у заходах, спілкувались по-козацькі, просто і відкрито, керівники Запорізької ОДА, заступник голови Гончарук П.А., керівник справами Запорізького міськвиконкому Бойко З.М.

Не обійшлося у цей день і без сутичок. Козаки КВЗК і Панченко провели дуже гарячу розмову з Геращенко М.П. та його хлопцями і потім покинули своє місце. Ані драки, ані побиття не відбулося, міліція з метою можливих ускладнень сміливо виконували свої обов’язки, але силового втручання, взаємного насилля завдяки розуму і стриманості вдалося уникнути.

 

Після наради отаманів, яку провів Сухінін Д.В., було вирішено продовжити урочисті заходи в музеї, на святих місцях о. Хортиці, на Січі. Гостей з інших областей запросили пройтись козацькими шляхами великих пращурів, побувати на укріпленнях в балках, де традиційно приймали в воєнне братство.

Отамани з півдня області розповідали колегам, як організоване чергування та блок-пости, як взаємодіють армія, правоохоронці з ополченням і козаками проти серйозної загрози миру на нашій землі. Цікаво розповідали отамани Галич С.Г., Матвієнко І.С., Кириченко С.П., Шокарєв В.М., Лебідь В.І. Гості-отамани з м. Хмельницька прийняли рішення про більш тісну співпрацю.

Потім на горі біля святого Хреста отаман з Дніпропетровщини Полоз Юрій Іванович на знак поваги та шани до захисників Вітчизни, братів запорожців, вручив булаву для голови Координаційної ради Запорізької ОДА Баранову В.П. Булава – це символ мудрості, відповідальності, сміливості, влади та високої мети – перемоги.

Далі традиційно був куліш. Дуже теплі, братські стосунки надали змогу поспілкуватися, пом’янути героїв, подумати про майбутнє Держави та її синів – козаків. Співали довго, сердечно та талановито, було таке враження, що нас слухають та допомагають покоління стародавніх ватажків, поклавших голови на святій Хортиці за свободу, добробут і щастя нашій землі…

Розходились та роз’їздились довго, видно було – не хотіли… Обіймалися, браталися, відчувалося велике тепло у співвідношеннях.

В підсумках заходів слід відмітити професійні дії і допомогу керівництва Запорізької ОДА, міськвиконкому, правоохоронців, музеїв міста.


Встреча В. Баранова с участниками и организаторами гуманитарной экспедиции

5 июня 2014 г.


5 июня 2014 г. глава Запорожской областной государственной администрации В. Баранов вручил почетные грамоты и медали «Козацька звитяга» участникам и организаторам гуманитарной экспедиции в села Чонгар и Сальково. В. Баранов поблагодарил Запорожский областной координационный совет по вопросам казачества за оказанную помощь и призвал руководителей всех уровней помогать казачеству, пограничникам, Вооруженным Силам Украины, ставшим на защиту Родины.

Кроме того, глава областной государственной администрации одобрил предложение Д. Сухинина, Г. Шаповалова и С. Кириченко о возможном переносе памятника великому украинскому Гетману Петру Сагайдачному из Харькова в Запорожье.


Сухінін Д.В.: Козаки Хмельниччини підтримали Запорожців

2 червня 2014 р.


30 травня 2014 р. в м. Хмельницький пройшла низка заходів щодо об’єднання зусиль в укріпленні обороноздатності держави та розширення козацького руху на Поділлі.

День почався науково-практичною конференцією, яка була проведена в історичному музеї міста і в якій взяли участь генерал-армії, Верховний атаман Левандо Олександр Петрович та представники органів влади, депутати і керівники козацтва. Вітав зібрання один із відомих та шановних громадян міста, головний редактор газети «Козацьке Поділля», генерал-полковник І.О. Бубен, який яскраво та цікаво розповів про козацькі справи області.

В контексті обміну інформацією та досвідом відбулися зустрічі з заступником міського голови Чернилевським Костянтином Івановичем та головою Хмельницької обласної Ради Гончаром Іваном Ярославовичем, які були дуже зацікавлені роботою, проведеною в Запоріжжі по об’єднанню козацького руху, створення Координаційної ради з питань козацтва під головуванням керівника ОДА Баранова Валерія Олексійовича. Присутні дізналися, що завдяки такої принципової позиції у Запорізькій області в короткий термін були створені блок-пости, організовано патрулювання та чергування, сумісно з армією, самообороною та првоохоронцями вдалося недопустити розширення громадянської війни та безладу на території області, провести декілька громадсько-політичних заходів, Велику Раду атаманів України, декілька конференцій з науковцями, істориками, культурологами, які ясно показали, що запорожці ворога не допустять і рідну землю будуть захищати всією громадою.

Також на проведеному круглому столі було прийнято рішення підтримати запорожців та прийняти Звернення до Українського народу і створити на Хмельниччині таке ж об’єднання козаків. Про це наголошували бєрей Миколай Катріч, генерал-атаман Щадко В.І. та інші. Левандо О.П., Земляний В.А., Піліпенко А.Ф. пропонували й надалі втілювати у життя корисний почин та провести з’їзд козаків України, обговорити питання створення, як і в розвинутих європейських державах, інституту громадянського оточення на базі козацьких організацій, системи соціального захисту поранених та сімей загиблих, надання земельних ділянок охочим на прикордонних землях, систем елітних учбових закладів козацтва та історичних телерадіо передач про славетні воєнні справи пращурів.

Наприкінці дня були оголошені підсумки Подільського щорічного рейтингу популярності «Козацька звитяга-2013», де в номінації «Літописець Козацтва України» переміг наш земляк, автор двох книг про історію козацтва, кандидат наук з державного управління, головний редактор обласної газети «Правозахисник Запорізького краю» Сухінін Д.В., який користуючись нагодою запросив присутніх з декількох областей на Тризну на о.Хортиці.

Хор талановитих хмельничан співав козацькі пісні, залишивши в серцях присутніх теплі спогади про місто перемог великого гетьмана України.


Поздравляем запорожца Сухинина Дмитрия Валентиновича

30 мая 2014 г.

Поздравляем запорожца Сухинина Дмитрия Валентиновича, кандидата наук госуправления, автора книг и научных работ с награждением орденом князя Святослава Украинской академиии наук за большой вклад в возрождение истории Запорожской Сечи.
С победой.

Коллектив Координационной рады по вопросам казачества Запорожской ОГА


Нашого полку прибуло!

29 травня 2014 р.

В місті Василівка Запорізької області за ініціативи Василівського міського голови Лобинцева С.В. та з метою підтримання доручення голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва В.О. Баранова, було створено міську громадську організацію «Василівське формування Козацьке Військо Запорозьке». У зв’язку з цим в районній газеті «Нова Таврія» було розміщено оголошення про проведення установчих зборів з обговорення статутних документів.

28 – 29 травня відбулися збори, на яких були присутні члени Ради Старійшин міста, колишні міські голови, керівники підприємств, установ, організацій міста, представники громадськості. На зборах було прийнято Статут громадської організації, отаманом обрано О.П. Губу.

Наказного отамана Василівського формування Козацьке Військо Запорозьке О.П. Губу привітав перший заступник Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухінін.

Представник Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» звернувся до козаків з проханням здійснити допомогу по захисту території музейного комплексу. Козацтво зголосилося допомогти в цьому питанні.

«Сьогодні, — як зазначив голова Запорізької обласної державної адміністрації В.О. Баранов, — в складний для всієї країни час, сучасне козацтво об’єднується навколо головної ідеї — захисту Вітчизни».

 


Поддержка армии и казаков-пограничников — священный долг общества

28 мая 2014 г.

Координационный совет по вопросам казачества Запорожской областной государственной администрации организовал гуманитарную экспедицию в район дислокации пограничных войск Вооруженных Сил Украины и казаков-патриотов, несущих дозорную и караульную службу в районе сел Чонгар, Сальково.

Группа в составе Д.В. Сухинина, П.А. Белана, Ю.Г. Тильте, С.П. Кириченко, представителя Управления Службы Безопасности Украины в Запорожской области, а также атаманы во главе с С.Г. Галичем провели собрание в воинской части, где обменялись полезной информацией о работе и жизни казаков, несении службы, военно-спортивной подготовке, разработке законопроектов и решений правительства в отношении усиления обороноспособности страны.

Отличившимся в боевой обстановке, проявившим умелое руководство подразделениями, за личную храбрость, распоряжением главы Запорожской облгосадминистрации В.А. Баранова и решением совета казачества области были награждены военнослужащие и казаки медалью «Козацька звитяга»: майор Мазур Сергей Петрович, капитан Валеев Игорь Анатольевич, старший лейтенант Топилко Игорь Ярославович, атаман Шокарев Владимир Николаевич, орденом «Запорозька Слава» Верховный атаман Галич Сергей Григорьевич.

Военнослужащим Украинской Армии были переданы продовольственные и промышленные товары, необходимые для несения службы. Также были вручены книги об истории казачества и Запорожского края академика А.И. Авдеенко и Д.В. Сухинина.

Особую благодарность выражаем активистам казацкого движения и членам координационного совета лично оказавшим содействие гуманитарной экспедиции: В.А. Баранову, В.В. Ренёву, О.В. Бобылёву, В.Г. Павлюкову, О.М. Шеремету, Д.В. Сухинину, А.С. Зубченко, Г.И. Шаповалову.

Мы обращаемся ко всем казакам, гражданам, предпринимателям области с просьбой не забывать о героическом ратном труде наших братьев на границе и по возможности поддержать их.


У МСК «Запорозька Січ» з'явився власний сайт!

26 травня 2014 р.

Нещодавно у Міжнародного союза козаків «Запорозька Січ» з'явився власний сайт.

 

Необхідність в інформуванні людей про діяльність МСК «Запорозька Січ» назріла давно. І от, нарешті, запорізька козацька організація має власний сайт! Тут будь-хто може знайти корисну інформацію про саму організацію, її діяльність, пропозиції. На сайті викладатимуться найновіші фото-, відеозвіти.

 

Редакційна колегія сайта складається з досвічених фахівців, патріотів України — Д.В. Сухінін (шеф-редактор), С.П. Кириченко, В.І. Федоров, В.І. Задорожний, В.Б. Матсалаєв, А.В. Бабіч.

 

Всі охочі можуть відвідати новий сайт за адресою: www.zp-cossacks.com.ua


Казаки защищали право выбора людей на выборах президента

26 мая 2014 г.


Атаманы МСК приняли решение дежурить на избирательных участках в городах и районах области. Учитывая создавшуюся на границах области ситуацию (на прошлой неделе были провокации в Запорожье, Мелитополе и других населенных пунктах), практически до утра 26 мая актив казачества, сплачённый идеей сохранения мира и недопущения развязывания войны, находился на избирательных участках. Так, в Запорожье порядок обеспечивали казацкие объединения атамана Г.С. Краснокутского, МСК "Запорожская Сечь" атамана С.П. Кириченко, в Энергодаре — атамана С.В. Волкова.

 

Активную роль в сохранении мира сыграли наши патриоты в городах Пологи и Гуляйполе, а также в Розовском, Токмакском, Бердянском, Васильевском, Мелитопольском и Черниговском районах. Казакам атамана А.В. Еременко было доверено сопровождение избирательных бюллетеней.

 

Всю ночь в штабе МСК дежурили ветераны В.Б. Матсалаев, В.Т. Четвертак. Также отличились Ю. Хижняк, И. Матвеенко, В. Лебедь.

 

Стоит упомянуть, что службу казаки несут не за деньги, а по велению сердца и зову Родины.

 

Казачье объединение Всеукраинской Запорожской Громады "Братство казаков" атамана С. Галича надежно прикрывает авангард борьбы на Чонгаре. Братья-казаки уже находятся на передовой несколько месяцев и безусловно заслуживают восхищения за свой ратный труд. Работа оперативного областного штаба (Д.В. Сухинин, А.Л. Притула, М.П. Геращенко, И.А. Синепольский, А.В. Еременко) дала свои результаты: за многие годы казачество так единодушно сплотилось и объединилось за идею недопущения развязывания войны на нашей территории и невозможности возвращения бандитско-воровской власти, за легитимно выбранную народом власть.


Запорізька райдержадміністрація призначила радника з питань козацтва

20 травня 2014 р.

На виконання рішення Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва від 06.05.2014 № 1 «Про механізм затвердження позаштатних радників з питань козацтва керівників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в Запорізькій області» Запорізькою райдержадміністрацією проведена відповідна робота.

08.05.2014 перший заступник голови РДА Анатолій Васюк провів нараду з головою районної ради Іваном Гоменюком, заступниками голови райдержадміністрації, керівником апарату райдержадміністрації, начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації, керівниками організацій і установ району. В ході наради обговорено низку питань, зокрема, про діяльність Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, обрання кандидатури на посаду радника (позаштатного) з питань козацтва при голові райдержадміністрації та про доцільність створення Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій райдержадміністрації. Заслухано пропозиції щодо можливих кандидатур на посаду позаштатного радника з питань козацтва при голові райдержадміністрації.

15.05.2014 під час проведення наради щодо залучення козацьких громадських організацій до заходів з охорони громадського порядку та можливості організації територіальної оборони, зокрема спільного із працівниками правоохоронних органів патрулювання в населених пунктах району, першим заступником голови райдержадміністрації Анатолієм Васюком доведено до відома присутніх про обрання на посаду радника з питань козацтва при голові райдержадміністрації та представлено головного спеціаліста загального відділу апарату райдержадміністрації Данііла Михайловича Куделіна.

У виступі новообраного позаштатного радника з питань козацтва Д. Куделіна визначено основні напрямки діяльності щодо реалізації державної політики з питань відродження та розвитку історико-культурних і господарських традицій Запорозького козацтва, про здійснення координації діяльності районних козацьких громадських організацій, наголошено на координації зусиль органів виконавчої влади та козацьких громадських організацій у сфері захисту цивільного населення Запорізького району та залучення представників козацьких організацій до розгляду питань, що входять до компетенції Запорізької райдержадміністрації


Нова перемога Д.В. Сухініна

19 травня 2014 р.

В Дніпропетровському регіональному інституті державного управління надрукована монографія кандидата наук з державного управління Д.В. Сухініна за темою «Моніторінг та оцінювання в управлінні якістю муніципальних послуг».

 

Автор довгий час працював на державній службі, професійно займався організацією правозахисної діяльності, був на керівних посадах в системі Держспоживстандарту України. Д.В. Сухінін є автором багатьох книг з даної тематики. Важаємо, що його роботи в сфері реформування державної служби та органів місцевого самоврядування нададуть змогу людям отримувати послуги від чиновників швидше, якісніше та без бюрократії.

 

Монографія підготовлена в рамках докторської дисертації.

 

Ю. Тільте


С.П. Кириченко: «На Великій Раді отаманів були всі отамани, окрім зрадників та боягузів»

19 травня 2014 р.

Вважаю, що недаремно в Запоріжжі 16 травня зібралися наші побратими — козаки зі всієї України. Ми не тільки змогли показати народу, що єдині як організація, але саме головне, готові зі зброєю захищати нашу славетну, рідну землю — колиску козацтва та середньовічний центр опору агресорам всіх кольорів. Ми завжди отримували перемогу!

 

Головне, ми виступаємо за те, щоб була організація така у всіх областях, був генеральний штаб, допомога козакам, які на бойовій роботі. Нехай скоріше наші обрані до оргкомітету отамани розробляють правову базу, хоча це й не просто. необхідно вирішувати питання отримання зброї та бити.

 

Ми показали всьому світові, що ворога не пустимо, а Україну — захистимо.

 

С. Кириченко


В Запоріжжі відбулося засідання Ради отаманів України

16 травня 2014 р.


16 травня 2014 р. в Запоріжжі відбулося засідання Ради отаманів України. До козацької столиці приїхали представники козацьких організацій зі всієї України. Перед початком засідання делегація отаманів на чолі з Верховним отаманом об’єднання ради українського та зарубіжного козацтва О.П. Левандо зустрілися з головою Запорізької обласної державної адміністрації В.О. Барановим та обговорювали шляхи розвитку козацтва на Запоріжжі, та в Україні.

На початку Ради за давньою козацькою традицією архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука прочитав молитву та закликав присутніх до єднання та взаєморозуміння.

На зібранні були підняті питання національної безпеки та протидії агресії з боку російського уряду.
— Я пишаюсь тим, що ми змогли об’єднати всі патріотичні сили Запорізького краю, серед яких представники громадських, культурних, релігійних організацій. Об’єднавши справжніх патріотів для захисту регіону, ми вберегли Запорізьку область від сепаратизму, — наголосив очільник регіону.

Також глава області зазначив, що згідно з соціологічними дослідженнями 90 відсотків жителів регіону виступають за єдину Україну та вважають Володимира Путіна агресором, який напав на братній народ і порушив міжнародні домовленості.

Звертаючись до представників козацтва, Валерій Баранов зазначив, що найближчим часом буде створена робоча група, що буде розробляти стратегію і тактику розвитку козацтва в нашій державі.

Генерал-хорунжий Дмитро Сухінін окреслив завдання, які поставлені перед учасниками засідання: «Маємо визначити фундамент майбутнього козацького руху, напрацювати основи державної політики з питань козацтва».

Мова йшла про необхідність створення єдиного генерального штабу опору для координації та оперативного обміну інформацією.

Керівники козацьких організацій висловили своє бачення розвитку козацького руху на території країни та Запорізької області зокрема.

Так, президент Всеукраїнської федерації козацьких бойових мистецтв «Спас» Олександр Притула наголосив на необхідності визначення структурної кількості козацтва, дотримання єдиної ідеології, а також створення типової форми для всіх козацьких організацій.

Ідею створення типової форми підтримали й інші представники козацтва. Серед пропозицій, які прозвучали та були підтримані одностайно, — створення козацького військового училища або ліцею. Також нагальною потребою є прийняття Верховною Радою України Закону про козацтво, а також визначення, кому мають підпорядковуватись козацькі організації під час оголошення воєнного стану.

За підсумками обговорення прийнято звернення Ради отаманів України до українського народу. У зверненні, зокрема, йдеться про необхідність єднання під час військової агресії з боку Російської Федерації: «У час, коли ворог нахабно вдирається до нашої хати, закликаємо всіх вас до єднання в ім’я України, забути про старі чвари, конфесійні та політичні вподобання і консолідувати зусилля задля підтримки Збройних сил, Національної гвардії, загонів самооборони та захисників блок-постів у всіх регіонах України».


Казаки-запорожцы на защите ветеранов

10 мая 2014 г.


Торжественно и празднично прошел весенний народный праздник День Победы. По всей Запорожской области были организованы митинги и чествования ветеранов Великой Отечественной войны.

 

Запорожские атаманы согласно принятого решения вышли в городах и районах на дежурство с одной целью — не допустить провокаций и других насильственных актов по отношению к ветеранам.

 

К счастью, день прошел спокойно, люди были радостны и доброжелательны. Дежурство закончилось без происшествий, как и в Запорожье. От казацких организаций к памятникам и захоронениям неизвестного солдата были возложены цветы.


Засідання обласної координаційної ради з питань козацтва

6 травня 2014 р.


6 травня в 300 залі Запорізької обласної державної адміністрації відбулося чергове засідання обласної координаційної ради з питань козацтва. Відкрив захід перший заступник голови обласної координаційної ради з питнь козацтва Дмитро Сухінін.

 

Серед питань, що підіймалися на засіданні, були питання про проведення у м. Запоріжжі 16 травня 2014 р. Ради отаманів України, проведення конкурсу дитячого малюнку на козацьку тематику, про порядок та критерії призначення позаштатних радників голів райдержадміністрацій з питань козацтва, проведення 7 червня на о. Хортиця козацької Тризни, про участь козацьких загонів у заходах до Дня Перемоги у м. Запоріжжі, а також про поточну роботу козацьких громадських формувань з охорони громадського порядку та організації територіальної оборони.

 

Обласна координаційна рада з питань козацтва вирішила:

1. Просити голів райдержадміністрацій та міських голів міст обласного значення надати пропозиції щодо призначення позаштатних радників з питань козацтва обласній координаційній раді з питань козацтва до 19 травня 2014 р.

 

2. Секретарю обласної координаційної ради з питань козацтва П. Мяло забезпечити збір та узагальнення наданих пропозицій.


Д.В. Сухінін — генерал-полковник!

24 квітня 2014 р.


Наказом Наказного Коронного Гетьмана, Верховного Отамана Об'єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, генерала козацтва О. Левандо від 24 квітня 2014 р., генерал-лейтенанту Дмитру Сухініну було присвоєно військово-козацьке звання генерал-полковника.

 

Також, за багаторічний вклад у розбудову козацької справи, автора багатьох книг про історію українського козацтва, кандидата наук, головного редактора обласної запорізької газети, генерал-полковника Д.В. Сухініна призначено на посаду Заступника Верховного отамана Об'єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва по зв'язкам із Запорізьким козацтвом.

 

Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва щиро вітають Дмитра Валентиновича з цією знаковою подією і бажають успіхів у подальшій розбудові козацького руху!


Звернення Козацької Ради до старійшин, старшини, отаманів та козаків Війська Запорозького


В Запоріжжі відбулися збори керівників козацьких організацій

08.04.2014 р.

8 квітня відбулося засідання загальних зборів керівників козацьких організацій Запорізької області під головуванням голови обласної державної адміністрації В. Баранова.

 

Голова ради старійшин І. Синьопольський зачитав звернення Запорозького козацтва до українського народу із засудженням введення військ Російської Федерації до Криму та закликом до єдності українців у цей складний час для нашої держави. Козацькі отамани заявили про свою допомогу Збройним Силам України в умовах загострення суспільно-політичної ситуації в Україні.

 

Було затверджено новий склад обласної координаційної ради з питань козацтва при облгосадміністрації та створено оперативний штаб козацтва у Запорізькій області. Одним із завдань оперативного штабу буде координація роботи з козаками, які виявлять бажання служити в лавах Збройних Силах України, надання необхідної допомоги українській армії, а також створення спільних блокпостів на в'їзді на території Запорізького регіону.

 

У ході дискусії козацькі ватажки ініціювали питання щодо введення посади радника голови райдержадміністрації з питань козацтва у районних державних адміністраціях області. Голова обласної державної адміністрації В. Баранов підтримав ініціативу.


Як козаки на Чонгар ходили

17 березня 2014 р.


15 березня 2014 р. отаман Токмацького куреня Юрій Хижняк з козаками здійснив спільне з українськими військовими чергування у селі Чонгар Херсонської області. Крім того, запорожці надали допомогу українським військовослужбовцям, що несуть службу у с. Чонгар.