У Запоріжжі пройшов Другий міжнародний конгрес козацтва

У обласному центрі пройшли Велика рада отаманів України та Другий історичний міжнародний конгрес козацтва на тему «Роль та участь козацтва в боротьбі зі світовим тероризмом». Учасниками цього заходу виступили представники козацьких організацій різних країн світу та всіх регіонів України.

 

Відкриваючи засідання, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін привітав усіх присутніх з відкриттям конгресу та підкреслив особливо важливу роль козацтва в сучасних умовах захисту рідної держави.

 

- На жаль, ситуація на Сході залишається важкою, саме тому роль та приклад козаків як захисників свободи набуває нової актуальності. Дуже важливо, що представники різних регіонів зібралися саме у Запоріжжі – колисці козацтва. Я сподіваюся, що до цього руху приєднаються інші козаки, які об’єднаються заради захисту держави. Ми маємо приклад взаємодії влади та представників козацтва, що є розвитком громадянського суспільства, української культури та духовності, - підкреслив посадовець.

 

Розпорядженням голови облдержадміністрації за значний особистий внесок в укріплення матеріально-технічної бази Збройних Сил України, участь в охороні громадського порядку, військово-патріотичному вихованні молоді та з нагоди Дня незалежності України грамотами Запорізької обласної державної адміністрації нагороджено активістів козацького громадського руху.

 

Під час засідання ухвалено головний документ конгресу – резолюцію всеукраїнської ради отаманів. Її основні положення спрямовані на підтримку армії та народу України в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність держави. Зокрема, учасники заходу вирішили для підвищення бойового вишколу, рівня національно-патріотичного виховання сприяти створенню козацьких, легкопіхотних військових підрозділів у складі Міністерства оборони України.


Українські козаки вшанували пам’ять славетного героя-отамана Сірка

13 серпня, за багаторічною традицією, на могилі славетного лицаря степу, ватажка козацького руху опору, всесвітньовідомого отамана Івана Дмитровича Сірка зібралися козаки з 12 областей України, щоб разом з представниками патріотичних організацій, учасників АТО, військових провести урочисті збори, вшанувати його пам’ять, розповівши про добрі справи, військові перемоги та досягнення в мирному житті, волонтерської праці.

 

Церемонію відкрили гімном та молебнем Української православної церкви КП. На зборах виступили видатні керівники Українського козацького руху, отамани найпотужніших об’єднань та організацій з Запоріжжя (Сухінін Дмитро, Білан Павло), Дніпра (Кущ Микола, Силка Валерій, Полоз Юрій), Києва (Расулов Руслан), Харкова (Тягунов Георгій), Маріуполя (Безручко Анатолій) та інші. Вів збори отаман Полоз Юрій (Нікополь). Всі підкреслили велику силу духу, талант полководця, який не програв жодної битви, любов до народу та свободи рідної землі, людини яка врятувала від рабства та закордонної неволі десятки тисяч мирних жителів.

 

Славетний отаман Запорозького коша був справжнім взірцем для молоді, в наші часи його блискавичні військові операції вивчають офіцери, науковці та бійці – учасники бойових дій на сході України. Для світового козацтва це один із фундаторів Гетьманської держави, де козаки були не тільки військовою силою, а й були головними управлінцями.

 

На раді отаманів було підтримано пропозиції   досвідчених отаманів, учасників спецоперацій, вчених, письменників Сухініна Д., Безручка А., Расулова Р. про створення у складі Міністерства оборони козацьких підрозділів, присвоєння почесних історичних назв бригадам та батальйонам, продовження в масштабах України операції, яка системно проводиться в Запоріжжі під назвою «Козацький волонтер», проведення в Запоріжжі Другого історичного міжнародного конгресу козацтва, для допомоги державі в захисті територіальної цілісності та незалежності, отамани також підтримали Указ Президента України про національно-патріотичне виховання молоді посилення армії та створення дійової системи захисту національних інтересів. Багато отаманів вказували на необхідність прийняття Закону України «Про козацтво» (прикордонна служба, розвідка, підрозділи швидкого реагування у складі МО України), створення, на кшталт Швейцарії, резервної армії, для оперативної допомоги та ведення всіх видів (від виховної до військової та інформаційного спротиву) боротьби за незалежність країни координаційних рад при облдержадміністраціях у прифронтових областях з питань розвитку козацтва.

 

Також до лав козацтва були прийняті патріоти з Дніпра. Була підтримана ідея створення історичних козацьких бібліотек в областях (як в Запоріжжі), ентузіастами зібрано для молоді, учасників АТО, студентів серйозна інтелектуальна база для саморозвитку та підвищення рівня знань про історію, культуру, мистецтво України та світу. Всі отамани були єдині, що сьогодні головне для козака це захист рідної землі та її великого та мужнього народу. Всі домовились й надалі приїжджати до Івана Дмитровича та бути в своїх справах гідними його великої постаті.

 

Слава Україні!

 

Начальник штабу МСК «Запорозька Січ»

С.Ігнатченко


Запорозькі козаки з міжнародними благодійними організаціями провели фотовиставку «Між миром та війною»

12 серпня в приміщені Запорізького обласного краєзнавчого музею спільними зусиллями активістів координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА, волонтерських організацій України та Ізраїлю, фахівців музею, була організована та відкрита фотовиставка, що на прикладах фотографій реального життя громадян України та Ізраїлю насичено та барвисто проілюструвала складні та небезпечні ситуації та події, що, на жаль, відбуваються в обох країнах у ХХI столітті. Це й військове протистояння із смертями та пораненими й героїзм захисників держави та народу, самопожертва заради кращої долі в майбутньому.

 

Багато спільного можна було помітити, оглядаючи ці фото, зроблені талановитими майстрами своєї справи, сміливими літописцями складної історії обох країн. Історія вчить, що свобода та демократія ніколи не давалися легко, їх потрібно було виборювати та захищати, як в певний час в Європі революції допомогли створити умови для вільного життя, чесного бізнесу, та свободи людської думки та дій.

 

На фото представлені сцени з життєвих реалій захисту людей від терору та бандитів, мирне життя в умовах потенційної небезпеки, фрагменти з історії революції гідності, сміливість бійців.

 

Того ж дня учасники заходу змогли, в режимі відеоконференції поспілкуватися з колегами з Ізраїлю, представником посольства України в цій державі, обговорити спільні заходи на майбутнє. Дуже приємно, що всі відчували необхідність забезпечення миру для сталого розвитку країн, засуджували спроби вирішувати питання на міжнародній арені з позицій бачення проблем з точки зору далеких часів періоду  світових війн минулого століття, неприпустимість анексій та ведення гібридних війн.

 

Козаки, волонтери учасники бойових дій на сході України розповіли про свою діяльність, операції «Дозор», «Перехоплення», культурно-історичні та військово-патріотичні заходи, виховну роботу з молоддю. На щастя, наші візаві дуже гарно розуміли наші проблеми, а ми їх. Незважаючи на велику відстань, різні погляди, всі добре порозумілися та дійшли висновку, що мир між народами, справедливі та чесні відносини – це головна складова майбутнього щасливого життя на планеті. А подібні заходи необхідно проводити й надалі в областях обох країн з залученням депутатського корпусу, можновладців військових та широких кіл громадськості.

 

Ми задоволені ще й тим, що  досвід проведення ми отримали проводячи, вперше, в історії України фотовиставки за темою «Бойовий шлях Запорозького козацтва», де наші козацькі фотомитці розповіли про роки спротиву бандитам та найманцям, охороні стратегічних об’єктів, чергування на блокпостах, допомогу армії, захист людей, та службу в Збройних силах України в непрості часи початку та загострення конфлікту на сході України, анексії Криму та провокацій у південно-східних областях держави. 

 

Наступного разу така виставка буде проведена в Одесі та Дніпрі. Можливо доцільно буде й провести подібні заходи й з країнами Європи. Необхідно показати світу, що українці прагнуть миру, добра, спокою є цивілізованою та культурною нацією великої світової сім’ї народів. Від щирого серця дякуємо за організацію заходу Олені Степаненко, Михайлу Мордовському, Павлу Белану, Володимиру Лютому, працівникам посольства України в Ізраїлі, ізраїльським волонтерам та благодійникам. 

 

З повагою,

Член національного союзу журналістів України,

Заступник Верховного Отамана України,

Кандидит наук з державного управління,

учасник заходу Сухінін Д.В.


27 лютого 2016 року в комунальному закладі «Запорізький обласний краєзнавчий музей відбувся захід  присвячений 15-тій річниці Герба і Прапора Запорізької області. Проводився він з ініціативи Запорізької дирекції УДППЗ «Укрпошта» за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігії Запорізької ОДА. 

 

Головною подією заходу стало введення в дію постійно діючого календарного штемпеля «Запоріжжя – край козацький». Його було виготовлено підприємством поштового зв’язку «Укрпошта» з нагоди 15-річного ювілею головних геральдичних символів Запорізького краю.

 

Під час заходу, автор Герба и Прапора Запорізької області, український художник, монументаліст, реставратор, член Союзу дизайнерів України  Віталій Пилипенко Віталій розповів про обставини за яких став переможцем у конкурсі проектів герба і прапора. Автор нагадав, що на малиновому полі Герба зображений козак із шаблею на лівому боці та рушницею на лівому плечі. Клейноди символи козацької епохи, вказують на те, що запорізька земля успадкувала принципи демократії, які були властиві Запорізькій Січі. Булава вказує на владу Президента – глави Держави, гаранта державного суверенітету і територіальної цілісності України. Пернач символізує виконавчу владу на місцях, бунчук – взаємодія між усіма гілками влади в області, литаври – символ народного волевиявлення. Герб виконаний золотом та глазур’ю.

 

Про важливість подій липня 2001 року, коли обласна рада прийняла нову, історично достовірну для нашого краю, регіональну символіку сказав у своєму виступі голова координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій ОДА, заступник Головного отамана України Дмитро Сухінін. Президент ВГО Всеукраїнської федерації «СПАС» Олександр Притула наголосив на важливості використання обласної геральдичної символіки, як традиційної козацької у патріотичному вихованні молоді та поділився досвідом такої роботи у організації яку він створив та очолює багато років. Заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею з наукової роботи, професор Георгій Шаповалов звернув увагу на унікальність композиційного змісту Герба області та його зображенні на обласному Прапорі. Вона полягає у тому, що головне зображення на них  фігури «козак з самопалом», що стоїть на варті,  вперше згадується в джерелах у 1576 році, а з`являється на печаті у 1592 році. У якості українського національного гербу на печатках і прапорах  він використовувався більше як 400 років. 

 

Це про нього ще у 1710 році у своєму літописі написав Григорій Грабянка:

 

Війська Запорозького воїн знаменитий 

Щохвилини ладен край свій боронити,

І хоч супостата не зрить пред собою,

Однак зброя завжди готова до бою.

У повсталих сила полягає в тому,

Що боронять волю батьківського дому.

В першу-ліпшу хвилю стануть проти злого,

Щоб не зріть в неволі нікого живого.

Бо відомо здавна - справа пастуха

Від отари гнати хижого вовка.

 

Завдячуючи таланту автора герба та своєчасному порозумінню різних гілок обласної влади і запорізької громади у 2001 році,  останні 15 років цей легендарний і оспіваний у віках герб є головним символом нашого краю. 

 

Заступник директора Запорізької дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олександра Фокіна, звернувши увагу присутніх на те, що Запорізька область одна з перших в Україні затвердила свої Герб і Прапор, які фахівці з геральдики оцінюють як одні із кращих в країні серед обласних, запросила присутніх до урочистого погашення постійно діючого календарного штемпеля «Запоріжжя – край козацький». Разом з нею у історичній події взяли участь Віталій Пилипенко, Дмитро Сухінін та Олександр Притула.

 

Також, Олександра Фокіна передала Запорізькому обласному краєзнавчому музею, від керівництва Запорізької дирекції УДППЗ «Укрпошта», сучасні поштові раритети: ексклюзивні марки та конверти із зображеннями видатних людей, місць та подій пов’язаних із Запоріжжям та Запорізькою областю.


Зусиллями керівництва Запорізької облради Перша козацька бібліотека набуває статусу інтелектуального центру козацтва

Представники війська Міжнародного Союзу козаків «Запорозька Січ» вручили керівникам Запорізької обласної ради Універсали фундаторів Першої Національної Козацької історичної бібліотеки імені Дмитра (Байди) Вишневецького.

 

Під час зустрічі із першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим і керуючим справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимиром Подорожком ініціатори створення унікальної для України бібліотеки подякували за вагомий внесок у реалізацію проекту, який претендує на статус перлини туристичних маршрутів екскурсійних турів Запорізькою областю.

 

Нагадаємо, завдяки допомозі голови Запорізької облради Григорія Самардака, першого заступника голови Запорізької облради Єгора Семенкова, заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка та керуючого справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимира Подорожка, книжковий фонд Першої козацької бібліотеки поповнився майже на сотню фоліантів. Загалом бібліотека налічує близько тисячі екземплярів.

 

 Такий вчинок керівництва Запорізької обласної ради – добрий приклад для депутатів, підприємців і простих громадян. Ми плануємо розповсюдити цей проект по містах Запорізької області і всієї України. Наше завдання – створити на фундаменті бібліотеки Гетьманську Академію і зробити Запоріжжя центром інтелектуального, культурного та історичного розвитку особистості, — поділився планами генерал козацтва, ініціатор і перший директор Першої Національної Козацької бібліотеки імені Дмитра (Байди) Вишневецького Дмитро Сухінін.

 

Нагадаємо, Перша козацька бібліотека базується на вул. Приходській, 64 в Запоріжжі і розрахована на козаків, учасників АТО, учасників бойових дій. На її полицях – спеціалізована література: документи з історії козацтва, фоліанти про битви козаків з ворогами, біографії великих отаманів і гетьманів, про історію повстань за участі козаків.

 

Подякувавши за вручені Універсали, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков висловив переконання, що «не було б козацтва – не було б України».

 

– Тому Запорізька обласна рада докладатиме максимум зусиль для збереження пам’яті про козацьку звитягу і для розвитку ідеології козацтва в майбутньому, — підкреслив Єгор Семенков.

 

Після офіційної церемонії вручення Універсалів фундаторів бібліотеки керівники Запорізької облради і очільники Міжнародного союзу козаків, серед яких -  генерал козацтва  Дмитро Сухінін, голова ради отаманів МСК «Запорозька Січ», генерал козацтва, полковник Володимир Лютий, колишній начальник штабу 37-го батальйону, полковник Збройних Сил України, отаман МСК «Запорозька Січ» Ілля Лапін, голова ради старійшин Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ», полковник козацтва Олександр Горшков — обговорили спільні дії в рамках розвитку козацтва на території Запорізької області.


Керівництво коордради та МСК «Запорозька Січ» провели навчання на полігоні

Керівництво координаційної ради та МСК «Запорозька Січ» провели навчання на полігоні. Рано вранці на полігоні «Близнюки», згідно плану роботи та відповідних домовленостей з командуванням легендарної 55-ї артбригади зібралися керманичі Запорозького козацького руху, студенти, солдати, та сержанти – курсанти військової кафедри Запорізького національного технічного університету.

 

Всі присутні, як патріоти та громадяни та колишні й майбутні воїни, гарно розуміли, що високі показники у навчаннях та тренуваннях це основа, фундамент успіху в бойовій роботі. І сьогодні в, період проведення АТО, вкрай важливо працювати над своїми навичками наполегливо, серйозно та з великим особистим бажанням. Тому всі настроїлися серйозно та почали військові навчання згідно специфіки, розкривати всі аспекти якої ми не будемо, але ж деякі моменти все ж проаналізуємо.

 

Дуже гарно шановні учасники працювали з автоматичною стрілецькою зброєю, уставні правила стрільби, високі результати, розборка та зборка автомата, маневрування, спеціальні операції та високий морально-політичний дух, знання ситуації в районі бойових дій та міжнародних подій всі ці факти дали змогу зробити висновок про реальну високу підготовку особистого складу, а кращі по результатам навчань, за рішенням обласного оперативного штабу Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації були представлені до нагородження почесними грамотами.

 

Своїм досвідом поділилися колишні командири та військовослужбовці, керівники та учасники операцій «Дозор» та «Перехоплення» – генерал козацтва Сухінін Д.В. (в свій час начальник караулу на кордоні, старшина роти), полковник Лапін І.Є. – колишній начальник штабу 37-го батальону, ветеран МВС полковник Лютий В.М – капітан запасу, полковник козацтва Собакар Л.П. – люди сміливі та в період війни змогли організувати оборону Запоріжжя з козаками, самообороною та всіма патріотичними силами, армією, правоохоронцями та СБУ.

 

Так, кращими стали сержант, заступник командира 412-го взводу кафедри військової підготовки Запорізького Національного технічного університету Клименко Олександра Борисовна, курсанти Устименко Дмитро Юрийович, Беркут Максим Олександрович, та Галенко Степан Вадимович. Такі навчання необхідно проводити як можно частіше та заохочувати бажаючих козаків, а може й внести пропозицію до внесення таких заходів до програми розвитку козацтва області та України.

 

Начальник штабу МСК «Запорозька Січ»

Ігнатченко С.Б.


Запорізькі артилеристи вступили до лав козацтва

Обласною координаційною радою козацтва започатковано традицію вшанування  видатних воєначальників України – Русі. Біля пам’ятного знака легендарному гетьману Дмитру Байді-Вищневецькому в Олександрівському районі Запоріжжя відбувся урочистий мітинг, на який завітали представники обласної влади, члени козацьких організацій, військовослужбовці 55-ї окремої артилерійської бригади та ветерани 37-го окремого мотопіхотного батальйону.

 

 Голова коордради козацтва Дмитро Сухінін нагадав сторінки історії, коли 360 років тому, влітку 1556 року під проводом Байди – Вишневецького козаки здійснили похід проти турецьких фортець Очаків та Іслам-Кермен (поблизу сучасної Каховки). Ця операція мала важливе військове та геополітичне значення – ворожі міста було зруйновано, захоплено багаті трофеї, внесено розбрат у відносини Речі Посполитої та Кримського ханства. Також отаман проаналізував роль та місце видатного політика та полководця в українській історії, приділив увагу його досягненням у  тактиці бойових дій, розробці технології взяття кріпосних мурів, організації диверсійних груп, створенню укріплених засік. Справою всього життя Байди-Вишневецького стало об’єднання розрізнених загонів селян-утікачів, формування потужного війська та будівництво першої Січі на о. Мала Хортиця. Завдяки хоробрості та самовідданості він заслужив велику народну любов та повагу, став героєм пісень, дум і переказів.

 

 Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив, що ідея єдності всіх поколінь захисників України має консолідувати суспільство. Пам’ять про них увічнюється в назвах вулиць, закладів культури, історичних виданнях. Обов’язок влади – розповідати людям правду про наших видатних пращурів, популяризувати їх звитяги та перемоги, спільно вчитися на помилках минулого.

 

Вітання від депутатського корпусу передав керуючий справами обласної ради Володимир Подорожко. Посадовець подарував першій національній козацькій бібліотеці 30 книжок з історії, культури та традицій українського народу, відзначив грамотами активних учасників операцій «Дозор», «Перехоплення» та «Козацький волонтер» Сергія Волкова, Олександра Горшкова та Володимира Лютого, а також запевнив у всебічному сприянні в ухваленні програми «Запоріжжя – козацька столиця України». До учасників мітингу також звернулися старійшина запорізького 37-го окремого мотопіхотного батальйону Ілля Лапін, учасник АТО, заступник голови Токмацької райдержадміністрації Володимир Братищенко, голова міжнародної федерації національних бойових мистецтв «Спас» Олександр Притула.

 

Продовжилися урочистості в обласному краєзнавчому музеї. В експозиційній залі, присвяченій історії нашого краю у XIV – XVII ст., Дмитро Сухінін провів церемонію прийому в козаки. Клятву вірності Україні принесли тринадцять воїнів 55-ї окремої артилерійської бригади на чолі із заступником командира Ігорем Немінським. «Боги війни» поклялися гідно, до останньої краплі крові, захищати Вітчизну, допомагати товаришу в біді, дбати про духовне та фізичне вдосконалення.

 

Управління у справах преси та інформації


Запорозькі козаки вшанували пам’ять великого князя — козака Святослава Хороброго

Згідно нової традиції, біля пам’тника великому князю-воїну, переможцю та фундатору Русі-України проведено захід вшанування пам’яті. Були присутні отамани, козацька старшина та видатні козаки з 15 ти організацій. Виступили : Притула О.Л., Сухінін Д.В., Рижов К.А., Горшков О.В.


Запорозькі козаки прийняли участь у святкуванні Дня Конституції України на Кам’янській Січі

28 червня на запрошення голови Херсонської облдержадміністрації Гордєєва Андрія Анатолійовича та побратимів члени Координційної ради з питань козацтва Запорозької ОДА та Великої Ради Отаманів України прибули до славетного, святого для кожного патріота місця — Кам'янської Січі. Треба підкреслити, що керівник області, під час ділової розмови про проблеми національно-патриотичного виховання молоді зазначив, що одним з необхідних факторів успіху слід вважати історико-культурні заходи, як то, вивчення традицій та звичаїв козацтва, збереження центрів колишньої бойової слави, розвитку музейної справи, підтримку нащадків Гетьманської Держави.

 

Голова делегації Сухінін Дмитро Валентинович та старшина розповіли про бойову та культурно-історичну роботу, яку підтримує голова Запорізької ОДА Бриль Костянтин Іванович, наукові, мистецькі та спортивні акції козаків Запоріжжя. Знайшла підтримку ідея про створення координаційної ради та всебічної взаємодії з херсонцями.

 

Як результат великої наполегливої праці влади, козацтва та армії Гордєєву А.А. на добру пам'ять було вручено декілька екземплярів унікального видання книг про Перший Історичний міжнародний конгрес козацтва, проведений у Запоріжжі.

 

Після молебну та вшанування пам’яті всіх загиблих козаків — захисників Вітчизни – делегація відправилася на могилу справжнього сина рідної землі – кошового отамана Кам’янської Січі Костя Гордієнка, сила волі й духу якого, майстерність, безумовний талант полководця та далекоглядного політика неодноразово допомагав козакам перемагати та приймати правильні доленосні рішення.

 

Під час урочистих зборів керівництво області підкреслило важливість свята Конституції, підкреслюючи вірність та відданість ідеям справедливості, демократії та гармонії у відносинах між владою та суспільством. Особистим прикладом Кость Гордієнко та Пилип Орлик надихали старшину козацтва на шанобливе ставлення до людей, держави, культури та захисту національних інтересів. Це вони були фундаторами створеної на принципах звичаєвого права та цінностей сивої давнини — договору між гетьманом та запорожцями, або як прийнято його називати — першою Конституцією. Саме Запорожжя, його вольниця з одного боку та висока відповідальність за майбутнє країни народили зразок взаємних стосунків між високим керівництвом та громадою та суспільством. Тому основні закони багатьох держав й сьогодні  мають багато положень, викладених іншою мовою та в іншою редакцією, але за принципами закладеними європейською козацькою республікою. Тому знаковим було вручення громадянам України, нашій молоді — мабуть самого головного документа в житті — паспорта громадянина України. Впевнений, що таку подію та місце, де вона відбулася, всі будуть пам'ятати все життя.

 

Голова облдержадміністрації підкреслив важливість Дня Конституції, як символа свободи та незалежності народу та відповідальності влади. Після чого присутні щиро й тепло аплодували учасникам великої та цікавої концертної програми де теж прийняли участь наші козаки-запорожці під керівництвом члена коордради, керівника групи бойових мистецтв Капюшинського Юрія та артистів козацького кінного театру.

 

Особливо хочу сказати слова дяки й шани митцям, які виготовили та привезли до свята велику кількість сувенірів. Особливу увагу привернули роботи та майстерність колективу з Великої Лепетихи, району, де шанобливо, з великим інтересом відносяться до спадщини пращурів-героїв.

 

Професійна підготовка, глибокі знання та громадянська позиція створили яскраву картину життя, організації бойових походів, культури та повсякденного життя козаків та жителів України тих славетних часів. Бачив, уважно слухав і думав — як би приємно було почути все це пращурам, що поклали життя за наше майбутнє. Слава Богу, що повертаються часи, коли нове козацтво, влада, народ, разом відтворюють належне ставлення до героїчного минулого, розуміють велику національну значущість повернення до витоків та самі приймають участь в історико-культурних заходах, допомагають вченим-археологам, бережуть спадщину, доглядають за похованнями лицарів степу та охороняють мир та спокій громади.

 

Свято завдяки високопрофесійній роботі херсонців було проведено на високому рівні, а гості з декількох областей, отамани, козацька старшина (Лютий В.М., Ігнатченко С.Б., Капюшинський Ю.О. та інші) були приємно вражені висококласною програмою, інфраструктурою, роботою всіх служб які забезпечували відпочинок та спокій громадян. Все це створило справжню атмосферу добра, свята а місце Кам’янської Січі змогли залишити у своїх серцях та спогадах тисячі людей.

 

З повагою,

член Національного союзу журналістів України,

письменник, кандидат наук з державного управління

Сухінін Д.В.


Відбулося чергове засідання координаційної ради

21 червня після науково-практичної конференції відбулася чергова рада козаків Запорозького краю під головуванням Сухініна Д.В.Розглянуті та прийняті рішення про затвердження плану дій на друге піврічча, плану проведення дня Вишневецького Д.І.. та Сагайдачного П.К.- великих гетьманів України , які неодноразово перемагали ворогів на нашій теріторії. Прийнята програма розвитку козацького руху та зазначена необхідність створення координаційних рад в інших областях держави з метою залучення прогресивних патриотичних сил. Виступили Белан П.А., Лютий В.М. Головатюк Є.І.. Ігнатченко С.Б.. Рижов К.А., Куліш Павло., Матченко В.І., Дьяченко О.В., Жаворонков Є.І., Борщевич О.С.Кумуржи Г.Г., священник отець Василь, Мордовськой М.М., Мельник В.М.Також було прийнято рішення провести необхідні заходи щодо внсення необхідних змін в програми начань в контексті поглибленого вивчення історії козацтва державотворення та військової справи.Затверджені строки та заходи щодо проведення Другого міжнародного конгресу козацтва.

 

 

Голова ради отаманів МСК «Запорозька січ» Лютий В.М.


На святому місті — козацької Хортицької січі проведені збори козаків — учасників бойових дій

21 червня члени оперативного штабу Запорозького козацтва та демобілізовані герої захисники — воїни  батальону «Січеслав» зустрілися на козацькому колі на  о. Хортиця біля церкви та обмінялися думками про майбутнє України, перемогу над ворогом,  необхідність проведення заходів культурно-історичного характеру. Після чого історик , автор багатьох книг , учасник спецоперацій Сухінін Д.В. провів цікаву екскурсію по святим для кожного козака місцям, яскраво та шанобливо розповів про переможні походи великих та талановитих і освічених ватажків козацького руху опору — отаманів та гетьманів Д.І Вишневецького, П.К. Конашевича-Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Мазепу І.С.,  І.Д. Сірка, Івана Богуна, Івана Підкову, Павла Скоропадського та інших творців Гетьманської Держави.  Переможці сьогодення уважно слухали , питали про особливості війн тих далеких часів та самі розповідали про нелегку бойову роботу по захисту кордонів України та рідної землі, Колишній командир батальону «Січеслав» полковник Борщевич Олег Сергійович — людина залізної волі , величезного досвіду , великої сили душі й сьогодні є в перших шеренгах (його обрано начальником обласного оперативного штабу Дніпропетровського козацького руху), розповів про життя козаків та сумісно з членами координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації прийняв участь у церемонії нагородження солдатів та офіцерів ВСУ орденами Богдана Хмельницького та Івана Сірка, людей з Великої літери, не думавших про себе в скрутні часи бойових та захистивших своїх рідних від навали агресора. На фото генерал козацтва Сухінін Д.В. та полковник Борщевич О.С. вручають нагороди героям. На кургані миру та слави козаки додали частину рідної землі.  Опівдень, як вимагає старовинне звичаєве право та традиції біля кургану Слави та Миру зібралися представники потужних козацьких організацій Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ», Запорозького війська низового, міжнародної федерації «Спас», козацького батальону «Січеслав», який а початку військових подій формувався в Запоріжжі, батальйону «Азов» та багатьох патріотичних організацій міста та області. На козацькому колі була ще раз підтримана традиція приходити до Кургану Слави та Миру не тільки на урочисті події, а мандруючи різними шляхами світу та України приносити частинку тех земель де бували козаки. Так про це говорили президент міжнародної федерації «Спас» Притула О.Л., заступник Верховного Отамана України, голова Запорозької координаційної ради облдержадміністрації Сухінін Д.В, начальник управління внутрішньої політики Зубченко А.С., голова ради отаманів МСК «Запорозька січ» Лютий В.М., полковник ВСУ колишній командир батальону «Січеслав» Борщевич О.С. Було зазначено що земля з різних областей нашої держави, та двонадцяти країн повинні зближувати об'єднувати людей , бути запорукою спокою та злагоди в суспільстві. В важкі часи фактичної війни на сході України анексії Криму, розгулу тероризму До кургану в цей день була додана ще одна важлива частинка української землі — землі Криму, її досипав Дмитро Сухінін, який зберігав її ще за часи військової служби на кордоні. Він підкреслив, що анексії були й раніше в історії людства Ї але все ж таки правда кожного разу не давала загарбникам шансів на успіх, тому й в наші дні Європа та держави майже всього світу підтримують Україну, засуджуючи агресора та загарбника. Особливо ці слова були актуальні на передодні Дня трагедії народів – 22 червня 1941 року, коли гітлеровьки нацисти продовжили Другу Світову війну вже нашій землі. Тому Курган Миру та Слави необхідний як нашому поколінню та і нащадками як запорука сталого розвитку взаємин на засадах гуманізму та братерства. На скіфському стані козаки дали клятву вірністі Україні. Ввечері 21 червня наприкінці заходів біля святих для кожного козака місць, де сакральний дух пращурів — героїв знаходиться постійно поряд, де божа енергія надає сили хорошим людям, де минуле захищає правду й справедливість — на скіфському стані на о.Хортиця зібралися козаки патріоти, громадські діячі, колишні воїни — учасники бойових дій, захисники, культурологі, митці й під старовинний звук тулумбасів, з палаючими факелами в руках дали клятву вірності Україні та цілували найдорожчий предмет — козацьку шаблю тех далеких часів, клои слова перемога й козак були майже синонімами. На зоході який вів патріот — засновник нового національного напряму — боротьби «Спас» Притула О.Л. виступили: засновник та керівник спецоперацій «Дозор» «Перехват» та операції Козацький волонтер» — людина залізної волі Сухінін Д.В., начальник управління ЗОДА Зубченко О.С., батько учасника АТО ветеран МВС Лютий В.М, отаман ЗВН Рижов К.А. — смілива та талановита людина та інші представники патриотичного руху Запорозької землі. У виступах багатьох лунали думки про майбутьню свободну культурно та економічно розвинуту нашу державу, необхідності виховнеої роботи, створення потужної професійної армії та євро ейське братерство. Всі погодились й надалі проводити такі заходи .А воїни учасники АТО, які зараз знаходяться в козацьких навчальних таблрах зобов»язалися не тільки вивчити необхідний для них курс, а й у себе вдома працювати молоддю. На цьому такий цікавий важливий для всіх, насичений знаковими подіями та заходами закінчився.Але в пам»яті багатьох  залишиться надовго.


Перша Національна недержавна козацька історична бібліотека ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди) поповнила книжковий фонд

Про це напередодні наукової конференції повідомив керівник та засновник цього закладу генерал козацтва Дмитро Сухінін, він підкреслив турботу про це стрійшин козацтва подякував отаманам МСК» Запорозька Січ» Лапіну І.Є., Війська Запорозького Рижову К.А.., Притулі О.Л. всім хто приймав участь та допомагав в реалізації цього важливого та так необхідного проекту для найбіль глибокої освіти козаків та створення умов для бажаючих принести користь народу та державі . Дмитро Валентинович урочисто вручив Універсали засновників Першої Національної недержавної козацької історичної бібліотеки Лютому Володимиру Миколайовичу, Лапіну Іллі Євгеновичу, Білану Пвлу Антоновичу, Рижову Костянтину Анатолійовичу, Ігнатченку Сергію Борисовичу Павленко Ользі Григорівні, Владиці Фотію, Горшкову Олександру Володимировичу, Бузько Віктору Михайловичу, Зубченку Олександру Сергійовичу, Закарлюці Олегу Васильовичу, Кулакову Олегу Анатолійовичу, Кумуржи Георгію Леонідовичу, Мордовському Михайлу Михайловичу, Шаповалову Георгію Івановичу, Шеремету Анатолію Миколайовичу. Велика шана й дяка всім вам високоповажні творці нової інтелектуальної України.Від ради отаманів автору ідеї та фундатору — засновнику , який вніс частину й своєї особистої бібліотеки Дмитру Сухініну була вручена теж пам'ятна грамота на добру пам»ять про добрі справи. Слава Запорозькому козацтву!!!!!!!


В Запоріжжі проведені заходи щодо Дня Конституції України

21 червня в залі урочистих прийомів Запорізької обласної ради відбулася науковопрактична конференція з питань розвитку конституційних прав громадян. Голова координаційної ради , кандидат наук з державного упрпавління, керівник з тридцятирічним досвідом Сухінін Дмитро Валентинович , як вимагають звичаї та традиції запросив до заходу військових, офіцерів та солдат 37-го батальону та батальону «Січеслав» й після виконання гімну України та молебну розпочав конференцію доповіддю , де дав аналіз розвитку конституційних прав громадян нашої країни з періоду часів Київської Русі, Гетьманської Держави, Української НародноЇ Республіки, перебування України у складі СРСР та нинішньої ситуації , Було підкреслено прогресивний характер нині діючої Конституції  України , відсутність , як в колишні часи , керівної ролі одної партії, захист прав та свобод громадян, право й повага до власності , свободи совісті , та інших. Вказано на певні проблеми , які сьогодні намагаються вирішити Президент України, Верховна Рада, та суспільство. Підкреслено , що саме європейські цінності є фундаментом Основного закону України. Професійна та жвава дискусія була підтримана ветеранами козацького руху Матченко Валерієм Івановичем, колишнім командиром батальону » Січеслав» Борщевичем Олегом Сергійовичем , який зазначив великий внесок Пилипа Орлика в розбудову питань народовладдя в державі, генерал Лютий Володимир Миколайович інтересно розповідав про правоаві відносини за часів перших років становлення українського законодавства, генаральний суддя Белан Павло Антонович підкреслив старовинні демократичні традиції норм права ще за часів князівства Ярослава Мудрого, президент міжнародної федерації «Спас» , кандидат наук, людина великого досвіду виховної роботи Притула Олександр Леонтійович наголосив на необхідності використовувати як в житті так і в нормативних актам звичаєве право, Начальник штабу Ігнатченко Сергій Борисович , на конкретних прикладах довів велике значення конституційних норм в житті народу України та небезпеку, яка криється в бажанні деструктивних сил повернути історію до різних диктатур. Священник отець Василь зазначив необхідність й надалі розвивати напрями козацької освіти , проводити такі крисні заходи та навчати молодих козаків ділячись не тільки життєвим досвідом , а й своїми надбаннями в сфері особистої освіти. Всі бажаючі з приймавших участь отаманів, учасників бойових дій, журналістів, науковців та представників мистецтва ( головний режисер театру ім.Магара Головатюк Є.І.) висловили спільну думку про необхідність й надалі розвивати демократичні традиції пращурів — героїв , творців Гетьманської Держави та  необхідність руху до євпропейської спільноти народів . Одним з висновків конференції був і такий — про необхідність проведення в Запоріжжі Другої Міжнародної Конференції козацтва.


В селі Петрівка козаки встановили хрест та вшанували пам»ять героїв АТО

11 червня  2016 р. в селі Петрівка зібралися представники братніх козацьких організацій — Спілки вільних козаків, Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ», волонтерських організацій та патріотично налаштованої громадськості села Петрівка. Своїми силами козаки побудували хрест та встановили його на місті де дуже гарний краєвид, де його селянам, подорожуючим та всім охочим легко побачити. На Козацькому Колі , що було проведене там, всі одноголосно вирішили освятити хрест за допомогою священика Української православної церкви Київського патріархату, згідно звичаю та традиції кожний козак та отаман висловив свою думку щодо необхідності допомоги армії, підтримки сімей загиблих та поранених, проведення виховної роботи з молоддю, розробки програми розвитку козацтва, підвищення рівня військово-політичної підготовки козаків, старшини та отаманів, проведення відповідних заходів на базі створеної козацької історичної бібліотеки. Про це говорив голова Координаційної ради з питань козацтва Сухінін Дмитро Валентинович, отамани Матвієнко Іван Станіславович, заступник голови Токмацької райдержадміністрації Братіщенко Володимир Миколайович, учасник АТО Юрій Хижняк та інші . Вирішили й надалі проводити операцію «Дозор » та «Козацький волонтер» та утворювати козацькі загони по області. Отець Пахомій благословив всіх на добрі справи та підтримав рішення поважного зібрання, після чого провів молебен на вшанування пам»яті загиблих В АТО та освятив хрест Після офіційної частини Дмитро Валентинович вручив волонтерам та козакам — воїнам почесні грамоти та щиро подякував від обласної влади за значний особистий внесок кожного учасника серйозної події в районі. Треба підкреслити, що козацтво Запорожжя не тільки перемагає на фронті, а також вміє проводити культурно — історичні й духовні збори, які  несуть добро, повагу до людей та користь суспільству.


На Хортиці висадився десант морської піхоти

За ініціативи Пологівської райдержадміністрації та обласної координаційної ради козацтва у Запоріжжі побували бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти, які базуються в нашому регіоні. У Пологівському районі військовослужбовці налагодили плідну співпрацю з місцевими жителями та владою, вирішили питання питного та господарчого водопостачання, підключення електрики, облаштування території тощо. За словами заступника голови райдержадміністрації Ірини Півень, «морпіхи» постійно проводять зустрічі у школах, клубах, бібліотеках, розповідають правду про війну на Сході, а до них у гості регулярно приїжджають самодіяльні колективи та учні.

 

На хортицькій землі наших захисників зустрів начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, який передав щирі вітання від очільника області Костянтина Бриля. Посадовець подарував воїнам фотоальбом «Хоробрі серця не можна зупинити», присвячений життю та подвигу уродженців нашого краю, які загинули під час проведення антитерористичної операції. Розповідається і про пологівця Артема Корнєва, який служив у Феодосії в морській піхоті. Після окупації та анексії Криму він залишився вірним військовій присязі, продовжив службу в Миколаєві. Помер через важкі поранення, отримані при обстрілі російсько-терористичними військами сел. Талаківка у жовтні 2014 року.

 

Під час перебування на Хортиці солдати з усієї України переглянули виставу в кінному театрі, разом із головою ради старійшин Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ» Володимиром Лютим побували на Скіфському стані. Захоплюючу екскурсію історико-культурним комплексом «Запорозька січ» провів завідуючий науковою бібліотекою Національного заповідника «Хортиця», бойовий побратим, воїн — «кіборг» В’ячеслав Зайцев. Також морпіхи відвідали музей техніки «Фаетон» та музей зброї, подивилися яскраве театральне дійство у виконанні січових козаків.

 

Наше місто дуже сподобалося морським піхотинцям і вже найближчим часом знайомитися з нашими перлинами прибуде ще одна група військових.


Запорозьки козаки з Чубаревки Пологівського району започаткували нову традицію

Запорозькі козаки з Чубаревки Пологівського району започаткували нову традицію. 9 червня в центрі , біля сільської ради було урочисто відкрито Пам»ятний монумент та парк на честь народного цілителя — мешканця села Шевченка М.П., який довгі роки безкорисно лікував людей , допомогав тисячам  хворих , був , як казали костоправом від Бога. В цей світлий сонячний день до чубаревців приїхали гості із Запорожжя, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської областей. Урочисті збори відкрив сільський голова , наш козак , людина з великим життєвим досвідом , та голова оргкомітету  та активу Володимир Іванович  Черноус. Далі виступали селяни , представники Пологівської районної Ради народних депутатів, райдержадміністрації, родичі Шевченка. Від козацтва області приїхали привітати громаду з цією знаменною подією члени одбласного оперативного штабу координаційної ради з питань козацтва — голова Сухінін Дмитро Валентинович (який в свій час встановив з козаками памятний монумент на честь Дмитра Вишневецького), голова ради отаманів Лютий Володимир Миколайович, начальник штабу МСК «Запорозька січ» Ігнатченко Сергій Борисович та Собакар Леонід Петрович. В своєму виступі пане Дмитро подякував отаману Чубаревського полку Кумуржи Георгію та всім козакам і мешканцям за нову традицію — встановлення пам»ятних знаків справжнім народним героям — лікарям від Бога, що на жаль не у всіх областях відбувається. Він підкреслив значущість події позаяк лікарі рятували й рятують сьогодні тисячі життів як в мирний час так і в важкі роки війни та АТО вони дають житя  та надію. Цікавий концерт талановитих та обдарованих дітей — учнів та підлітків продовжив святковий заход, а багаточисельні слухачі від всієї щірої української душі уважно слухали та оплесками проводжали молодих артистів. Наприкінці заходу Д.Сухінін, В.Лютий та Г.Кумуржи нагородили учасників операції  «Козацький волонтер» — учасників будівницьтва парку та пам»тного знаку. Всі мешканці й гості підкреслили естетику та високу якість комлексу, оцінили високо величезну роботу на честь українського Авіценни , багато людей фотографувалися на фоні молодих дерев парку. Атмосфера високої культури та освідченості лунала у Чубаревці . Думаю, що в історії України ця подія, як приклад  любові до людей — борців за життя, та здоров»я не буде забута і в інших містах теж будуть аналогічні цікаві заходи.Потім відбулася козацька рада де ще раз тепло отамани привітали фундаторів. Також були розглянуті питання військово політичної роботи та створення , в майбутньому , на базі училища козацького закладу з поглибленим вивченням історії, культури та звичаїв пращурів — героів, пращурів, проведення спортивнихта інтелектуальних змаганнь.Також Дмитро Валентинович запропонував зробити оргкомітет та спланувати роботу, отамани та керівництво підтримали його пропозиції.Враховуючи , що ми знаходилися на славетній землі переможців отамани провели змагання на конях та із стрільби. Були показані досвід та високі навички, порох в порохівницях ще є. Слава Запорозькому козацтву!!!!!! Ще раз вітаємо з нагородженням орденами Залізняка та почесними грамотами Черноуса Володимира, Черноуса Олександра , Пораду Сергія, Шахназаряна Рафіка, Жаболенко Василя, Містюка Вадима, Зеленцова Андрія.

 

Начальник штабу МСК «Запорозька січ»

С.Б. Ігнатченко


Поки Садовий виправдовується, Україна тоне у смітті.

Сьогодні Україна входить в число країн з найбільш високими обсягами утворення та накопичення відходів, які відвойовують собі все більше земель. Цю проблему необхідно розглядати крізь призму екологічних та людських складових. Проблема переробки сміття,  якого накопичилось декілька десятків мільярдів тон, наближає країну до екологічної катастрофи, оскільки швидко забруднюються ґрунт, ґрунтові води та повітря, що вцілому суттєво погіршує екосистему країни. А от людський фактор – це присутність і корупційної складової помноженої на безвідповідальність, халатність та непрофесійний підхід у сфері сміттєпереробки.

Трагедія на сміттєзвалищі в Грибовичах, що біля Львова, в черговий раз доводить, що деякі чиновники високого рівня, в даному випадку мер Львова Андрій Садовий, ігнорують результати багаторічних фахових досліджень сміттєзвалищ країни, що проводили фахівці Міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки», с залученням європейських спеціалістів. І навіть те, що на цьому сміттєзвалищі можуть  бути наслідки майже як після Чорнобильської трагедії, зважаючи на наявність дамби з інфільтратом, також не звернули уваги.

 «Результати проведеної роботи були нами оприлюднені на всіх інформаційних заходах щодо головних екологічних проблем країни, серед яких нещодавні наукові конференції в містах -  Ужгород та Калуш, прес-конференції в УНІАН, за участі, як Героя України Леоніда Каденюка, так і інших видатних громадян країни, які є членами МГО. Проте, жоден чиновник не звернув увагу на них, та більш того, навіть не поцікавився спрогнозованими наслідками. Саме тому ми сьогодні, нажаль, маємо трагічну подію», - зазначає Сергій Орєхов, голова МГО «Рада з екологічної безпеки».

 «Головне усвідомити, що такі ситуації можуть трапитися у будь-якому регіоні та місті, так як звалища сміття вже перейшли критичну точку, після якої можуть початися незворотні наслідки», - наголошує Валерій Цибух, секретар МГО «Рада з екологічної безпеки».

Отже зрозуміло, чому сьогоднішні заяви та розпорядження Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака щодо інспектування сміттєзвалищ  виглядають запізно, адже ця робота давно проведена фахівцями  МГО «Рада з екологічної безпеки» у 21 регіоні країни (і лише у Тячівському районі було підписано «дорожню карту» інвестиційного проекту з європейцями щодо будування полігону та заводу із системою утилізації побутових відходів). Та й 14 млн. грн., яки виділили львівські міські депутати на ліквідацію зсуву на звалищі, необхідно було б раніше інвестувати у сміттєпереробку, а не після того, як вже загинули люди.

 

МГО «Рада з екологічної безпеки» закликає в черговий раз керівництво країни негайно звернути увагу на екологічну ситуацію в країні, щоб більше не було таких байдужих, які вже котрий день поспіль виправдовують свою бездіяльність.


Львівські козаки та громадські активісти екобезпеки України б’ють тревогу

На Грибовицькому може статися "прорив", що перевершить Чорнобильську трагедію. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Львівський портал.

 

На Грибовицькому сміттєзвалищі дала тріщину дамба з шкідливим токсином – інфільтратом. Про це сьогодні повідомив депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

 

За його словами, ця екологічна біда може обернутись жахом, гіршим за Чорнобильську катастрофу.

 

"Є ще одна загроза: прорив дамби з інфільтратами. Інфільтрат – це дуже шкідлива токсична речовина, дамба дала тріщини. Якщо вона прорве, двометрова хвиля затопить найближчі села. Це буде значно гірше, ніж Чорнобиль", – заявив Муравський.


Всеукраїнська патріотична акція у Запоріжжі «День козацьких перемог!»

4 червня 2016 р.

Уперше в Україні, в Запоріжжі, відзначили День переможних козацьких походів. Вшанувати подвиг героїв минулого та сьогодення на Козацьке коло на о. Хортиця прибуло понад 30 делегацій із 12 областей, військовослужбовці 55-ї окремої артилерійської бригади, 37-го окремого мотопіхотного батальйону, представники влади та молодь.

 

Проводити Тризну по загиблих козаках розпочали ще на початку 1990-х років, але зараз традицію переосмислили. Голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін розповів про нове свято: «Цей день символізує нерозривну духовну єдність захисників України – від дружинників Київської Русі до воїнів антитерористичної операції. Ми згадуємо Дмитра Байду-Вишневецького, завдяки якому розрізнені козацькі ватаги зібралися в єдину потужну силу, самовідданість та військові звитяги Петра Конашевича- Сагайдачного, любов до волі, вдачу та мужність Івана Дмитровича Сірка».

 

 Вітання від очільника регіону Костянтина Бриля передала заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

 

- Історична пам’ять – найцінніший скарб  наших нащадків. Зберігаючи у своїй душі відлуння минулих перемог, ми аналізуємо і причини поразок, удосконалюємо бойовий досвід та тактичні знання, які  сьогодні так потрібні нашим захисникам на Сході України», - зазначила посадовець та запевнила, що обласна влада активно підтримує ініціативи козаків, спрямовані на захист області, допомогу нашій армії та патріотичне виховання підростаючого покоління.

 

Гідними прикладами для юнаків та дівчат мають стати старійшини козацтва. Володимир Мельник був одним із ініціаторів відродження козацького руху на Запоріжжі, довго боровся за його ідеологічне та організаційно-правове визнання, створення єдиної структури. Валерій Матченко у 66 років вступив добровольцем до лав Карпатської Січі, побував у найгарячіших точках АТО, навчив азам військового мистецтва десятки новобранців.

 

До козаків також звернулися заступник голови обласної ради Владислав Марченко та керуючий справами Запорізького міськвиконкому Роман Омельянович, які пообіцяли підтримку найбільш знакових проектів –програми «Запоріжжя – козацька столиця України» та проведення Другого міжнародного конгресу козацтва. Верховний отаман МСК «Запорозька січ», старійшина 37-ого ОМПБ  Ілля Лапін поділився своїм баченням місця та ролі козацтва у творенні єдиної політичної нації. Щиро подякував запоріжцям нащадок Гетьмана України Ігор Всеволодович Мазепа, який з перших днів російської агресії, не шкодуючи ресурсів власного бізнесу, став активним помічником Збройних Сил України. Смутком та болем сповнилися слова Олени Карась – матері загиблого учасника АТО, який приймав козацьку присягу на Хортиці, за покликом серця став на захист України та загинув під Павлополем на Донеччині, прикриваючи побратимів.

 

Особливими гостями стала делегація Великолепетиського району Херсонщини. Запоріжці потоваришували з ними кілька місяців тому, коли разом наводили лад на старовинному козацькому кладовищі. Голова райдержадміністрації Світлана Кумановська розповіла про роботу місцевого козацтва, участь у операції «Козацький волонтер», окреслила перспективи  співпраці.  

 

Бурхливі оплески та щире захоплення присутніх викликали виступи дитячого ансамблю «Росяночка», творчих колективів із Полог, Енергодара та Покровського району Дніпровщини.

 

На честь загиблих героїв єпископ Запорізький та Мелітопольський УПЦ КП Фотій провів молебень та освятив пам’ятний хрест – символ вічної скорботи за тими, хто віддав життя за Україну, який спустили на води Дніпра.

 

На завершення кращим активістам було вручено відзнаки обласної державної адміністрації, козацьких організацій та ордени родини Мазеп.

 

Управління у справах преси та інформації


Свято «Прощання з Букварем» у ЗНЗ №87

26 травня 2016 року в Загальноосвітній школі I-III ст.. №87 відбулося свято «Прощавай, Букварику!».Учні, батьки, вчителі грунтовно підготувалися до фінального свята першокласників.

 

Діти захоплено читали вірші, співали пісні про Україну та школу, інсценували власну постанову казки, показували свої різноманітні таланти.

 

З теплими словами, підготовленими власноруч листами та подарунками зустрічали гостей – учасників АТО, пишалися їх мужністю і героїзмом, дякували за мирне небо та щасливе дитинство, за змогу мріяти та дивитися сміливо у майбутнє. Свято пройшло дуже емоційно, у теплій, дружній атмосфері злагоди. Всі отримали позитивний настрій та задоволення від свята.

 

Гості подарували прапор України,підписаний солдатами ОМПБ. №37.

 

Сподіваємося, що такі зустрічі будуть проходити частіше, а також на подальшу співпрацю


Запоріжці не втрачають зв’язків зі своїми захисниками — бійцями 37-го батальйону

На передових позиціях 37-го Запорізького окремого мотопіхотного батальйону в с. Новоселівка на Донеччині побувала делегація земляків у складі козаків, волонтерів, представників органів влади. Центральною подією зустрічі стала урочиста церемонія вступу до козаків, яку провів голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін. Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ» поповнився 120 військовослужбовцями. З кожним із них про значення, смисл та ідейно-змістовні засади козацького руху особисто говорив командир підрозділу підполковник Олександр Лобас.

- Життєві принципи Українського козацтва – любов до Батьківщини та готовність віддати за неї життя, глибока віра та повага до свого роду за всіх часів єднали українців. Сьогодні, даючи відсіч російсько-терористичними агресорам, ми як ніхто інший гостро відчуваємо себе нащадками славних козацьких гетьманів та отаманів. Завдяки цьому бійці починають шукати та знаходити своє коріння, — зазначив офіцер.

Дмитро Сухінін вручив командирам підрозділів «Кобзарі».

- Під зливою ворожих куль, у постійній фізичній та моральній напрузі, актуальне у всі віки шевченкове слово допомагає зрозуміти, за що ми воюємо, які цінності відстоюємо», — наголосив він.

Кращих бійців, у тому числі двох вихідців із Грузії, було відзначено козацькими нагородами.

Службу за здоров’я  українських воїнів провів військовий капелан 56-ї бригади Збройних Сил України Олександр Вівчар. Під його духовною опікою – кілька тисяч військовослужбовців, які звертаються із радощами та смутком, питають поради, хочуть зрозуміти, як адаптуватися до мирного життя. У поміч священику – чи не єдина на всю лінію фронту автокапличка, створена зусиллями запорізької громадськості та соціально відповідального бізнесу. Служитель церкви регулярно зустрічається та спілкується по скайпу з солдатами, допомагає у проведенні релігійних ритуалів,  наданні першої медичної допомоги.

Щирі вітання та слова глибокої вдячності від очільника Запорізької регіону Костянтина Бриля передав начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.

 - Вся запорізька громада активно підключилася до виконання Указу Президента щодо шефської допомоги Українській армії. За нами закріплено 11 військових частин, особливе місце серед яких посідає 37-й батальйон. Адже його основою стали добровольці, учасники Революції Гідності та Самооборони, завдяки яким було придушено спроби сепаратистів дестабілізувати ситуацію в нашому місті. За ініціативи керівництва обласної виконавчої влади на честь бійців батальйону, які віддали життя за свободу та державний суверенітет України, буде перейменовано вулицю Шушенська у Дніпровському районі м. Запоріжжя, — повідомив посадовець.

З особливою теплотою бійці зустріли виступ першого начальника штабу батальйону полковника Іллі Лапіна.  Після повернення додому він ні на мить не втрачає зв’язку з бойовими товаришами, допомагає демобілізованим отримувати документи, вирішувати соціально-побутові питання, оформлювати субсидії, звертатися за соціальними виплатами тощо.

Гості із Запоріжжя передали гуманітарний вантаж – свіжі овочі, печиво та миючі засоби, ознайомилися з умовами несення служби, побували у штабі, їдальні та казармах.  У подарунок учням Запорізької ЗОШ № 87 солдати передали Державний прапор України, який майорів на самій лінії фронту.

Керівники делегації обговорили з Олександром Лобасом необхідність активнішого залучення закріплених міст та районів до ремонту військової техніки батальйону, централізованого вирішення цього питання на засіданнях Ради оборони області.


Відбулось засідання громадської координаційної ради з питань козацтва в Мелітопольському районі

25 травня під головування першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Журавльова відбулося засідання громадської координаційної ради з питань козацтва. В роботі ради взяли участь заступник голови координаційної ради ЗОДА з питань козацтва Дмитро Сухінін, генеральний отаман МСК «Запорізька січ», учасник бойових дій в Афганістані та на сході України Ілля Лапін, голова спілки громадських організацій «Мелітопольський козацький полк» полковник — Олександр Литвин, голова ради старійшин СПО цього полку полковник Геннадій Хохлов, представники патріотичних казацких організацій, учасники Антитерористичної операції на сході країни, депутати районної ради, правоохоронці, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації тощо.

 

У ході засідання розглядались питання щодо стану збереження лісосмуг в районі в рамках обласної операції «Дозор», національно-патріотичного виховання молоді та призову на військову службу.

 

Виступили командири підрозділів «Козацького дозору» Семенівської — П. Нетребко, Костянтинівської — В. Лень , Терпінівської — О. Залата, Світлодолинської — В.Руденко та С. Горбачов — Новобогданівськоїсільських рад району. Вони докладно та змістовно поінформували присутніх про результати роботи по збереженню лісосмуг та звітували про участь в обласній операції «Козацький волонтер» в Мелітопольському в районі. Відмітили, що в своїй роботі значну увагу приділяють більш широкому залученню молоді до волонтерської роботи по збору продуктів харчування та предметів особистої гігієни для воїнів АТО.

 

Діяльність козацьких організацій підтримали демобілізовані воїни-учасники АТО. Було домовлено про взаємопідтримку проведення спільних заходів щодо операції «Урожай – 2016».

 

Старійшина СГО «МКП» Геннадій Хохлов в своєму виступі проінформував про хід виконання Указу Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 -2020 роки». Він відмітив, що в зв’язку з цим доцільно більше проводити серед молоді військово – спортивних змагань не тільки в сільських осередках, а й в масштабах району та області. З обов’язковим висвітленням результатів змагань в ЗМІ.

 

Голова СГО «МКП» Олександр Литвин відмітив, що в районі проходить весняний призов на строкову військову службу, відмітив, шо треба більше уваги надавати військово патріотичному вихованню молоді. Адже не є секретом, що на відміну від минулого сторіччя, коли служба в армії була священним обов’язком кожного юнака то в даний час молодь навпаки намагається уникнути цієї почесної місії. Акцентував увагу командирів підрозділів козацьких формувань на необхідність підсилення роз’яснювальної роботи серед сільської молоді про те, що є така почесна місія – захищати Батьківщину.

 

З інформацією виступив заступник голови координаційної ради ЗОДА з питань козацтва Дмитро Сухінін. Він дав конкретний аналіз роботи отаманів великих козацьких організацій та роботи оперативного штабу координаційної ради області. Підкреслив важливе значення виконання Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та запропонував створити відповідну програму дій. У своєму виступі Дмитро Сухінін відзначив достатньо високий рівень функціонування в Мелітопольському районі громадських формувань «Козацький дозор» та належне національно-патріотичне виховання молоді району. Крім того, Дмитро Валентинович подякував всім за злагоджену продуктивну роботу та побажав творчої наснаги в подальщій діяльності СГО «МКП».

 

По закінченню свого виступу, він запросив всіх присутніх на День козацьких перемог та вшанування пам’яті (Тризну) всіх загиблих козаків, які боролись за свободу та незалежність України.

 

З заключним словом виступив перший заступник голови Мелітопольської РДА Володимир Журавльов. Він підвів підсумки роботи координаційної ради району за 1 півріччя, подякував за плідну працю та поставив завдання роботи ради на 11 півріччя.


У Новомосковську пройшли V кінологічні змагання

22 травня в Новомосковську пройшли п’яті, вже традиційні, змагання собак службових і охоронних порід та сертифікована виставка собак усіх порід.

 

Продемонструвати уміння та красу своїх вихованців прибули учасники з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Київської та Одеської областей.

 

Цей захід із обласного рівня поступово переріс у Всеукраїнський, який традиційно присвячений Дню захисту дитини, а усі діти обожнюють домашніх тварин, і сьогодні вони матимуть можливість поближче з ними поспілкуватись.

 

З привітальним словом виступив заступник Верховного Отамана України Сухінін Дмитро Валентинович та провів раду отаманів на якій були присутні представники 27 козацьких організацій України. Вони вирішили провести 4 квітня у м. Запоріжжя, на о.Хортиця «День козацьких перемог та вшанування пам’яті всіх загиблих козаків у всіх війнах за незалежність України»

 

Виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Горошко привітав учасників з початком змагань і побажав усім гарного настрою та добрих результатів. Також  Сергій Григорович висловив сподівання, що такі заходи в місті будуть проходити щороку й надалі


Запорізькі козаки започатковують відзначення Дня переможних походів

Оперативний штаб обласної координаційної ради козацтва  підбив проміжні підсумки операцій «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер», а також визначив основні напрямки участі у роботі з національно-патріотичного виховання молоді, шефської допомоги військовим частинам, популяризації козацьких цінностей серед підростаючого покоління. За словами начальника штабу Дмитра Сухініна, 4 червня на Хортиці буде започатковано нову традицію відзначення Дня переможних козацьких походів. Його присвячено військовим здобуткам видатних гетьманів та отаманів, згадка про які важлива у часи боротьби за свободу України. Також до 25-річчя незалежності України планується провести Другий міжнародний конгрес козацтва.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко наголосила на важливості консолідації всіх патріотичних сил для збереження миру та стабільності в Запорізькому краї, подякувала активістам за значний внесок в укріплення оборони області. Посадовець зазначила, що необхідно розширювати присутність козацтва в інформаційному просторі, більше розповідати про патріотичні акції, тісніше контактувати з журналістами.

 Під час засідання лицарським хрестом родини Мазеп  було відзначено бійців батальйону спеціального призначення «Січеслав», які завітали до своїх запорізьких побратимів. Історія військового підрозділу розпочиналась у нашому місті в квітні 2014 року. Першою бойовою операцією, якою керували учасник Майдану Олег Борщевич та доброволець Микола Вишневецький, став порятунок із російського оточення під Іловайськом понад 100 українських солдатів, серед яких 15 важко поранених. Про свій бойовий шлях розповіли оборонець Авдіївки, уродженець Москви Антон Осипов, бойовий офіцер Євген Хорошенко, водій Андрій Махно, який під найзапеклішими обстрілами, у спеку та мороз, точно за розкладом доставляв на передову харчі та боєприпаси.

Також козацькими нагородами було відзначено полковника начальника штабу 37-го окремого мотопіхотного батальйону у 2014-2015 роках Іллю Лапіна, який після демобілізації координує волонтерську допомогу своїй фронтовій родині, та головного режисера українського музично-драматичного театру ім. Магара Євгена Головатюка, постановника блискучих вистав про Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепу.

Підбиваючи підсумки, Дмитро Сухінін підкреслив важливість активізації просвітницької роботи, розширення першої козацької бібліотеки, посилення уваги до тренінгової підготовки та гуманітарної допомоги нашим захисникам на Сході та на кордоні з тимчасово окупованим Кримом

Казачья община Никопольского края объединяет усилия и потенциал (хронология).

В марте 2016 года прошли консультации с казачьми атаманами  в Днепропетровске, Днепродзержинске, Никополе и Кривом Роге, а  26 марта на Казачьем Круге в городе Никополь была создана Малая Рада атаманов Днепропетровской области(МРРОД). Создана концепция МРРОД, в городе Днепропетровск заработала канцелярия, а штаб — в г. Никополь. В штаб избраны 21 казак, координатором РОД единоглассно избран наш земляк, казак-характерник Ю.И. Полоз. Но все 106 делегатов, а это 79 казачьих организаций области, приняли еще ряд интересных решений:

1. Признано геноцидом казачества безосновательное решение Никопольской сессии -  партдепутатов о недопущении казачьих представителей в «Спостережну раду» по контролю за коммунальным и не только беспределом.

2. Отосланы письма 22 руководителям областных центров Украины с предложением внедрить  проект снижения ДТП в области, опыт такой работы в г. Никополе в 1999-2007 гг. был официально признан положительным (кстати, на 15.05 ответили только 2 области) . В Днепропетровской облраде до сих пор хранится пакет документов об этой работе – всех устраивает травматизм?

3. Было принято решение о создании Положения по проведению международных дней памяти кошевого атамана И. Сирка (вторая суббота августа) и штаб РОУ (Рада атаманов Украины) обратился через советника РОД  Р.С. Расулова к  Министру культуры Украины с этим предложением.

4. Делегаты определились с концепцией казачества в политике на 2016-2021гг. – главное в управлении «частными предприятиями», по типу исполком.

5. Делегаты обратились в комитет ВРУ с вопросом противодействия корупции о «странном» поведении власти по вопросу создания государственного заповедника «Базовлуцького прибережно-рiчкового комплексу» совмесно с ГО «Нiкопольське формування з охорони громадського порядку» и другими организациями.

Пока что в составе МР РОД — 21 атаман. Но уже 25.04.2016 представители МР РОД вошли в штаб, создаваемый Днепропетровским  управлением СБУ, где объеденены усилия областных казачьих Рад Днепропетровской и Запорожской на благо и независимость Украины. Рада создается благодаря усилиям руководителя Запорожской областной рады по вопросам казачества Д.В. Сухинину и первому заместителю УСБУ в Днепропетровской области Р.А. Семенову.

Казачья община Никопольского края сегодня реально становится объединяющей силою для территориальной общины. В ближайшее время 21.05 кафедра «Казачьей медицины» проведет благотворительное собрание членов Союза вдов Чернобыльцев, ветеранов, ветеранов офицеров — для всех Никопольчан в приклонном возрасте, по вопросам оздоровления. Мы обучим ветеранов технологиям характерников.

Ежемесячно проводится массовая робота с детьми  и  молодежью, организовываются спортивные мероприятия. Но главное, что все это делается за деньги, заработанные казаками собственными усилиями – мы не служим коррупционной власти!

Делегаты МР РОД вошли в состав созданной «Ліги Українського козацтва» (ЛУК) с центром в городе  Львов и в «Третій гетьманат Українського козацтва» с центром в городе Киев. Вошли наши представители и в «Велику Раду Отаманів України» . Никопольской казачьей общиной уже сегодня созданы  представительства в 63 странах Мирового сообщества.

Потрібно зауважити, що під час заходів 9 травня керівництву міста під час мітингу передано звернення щодо порушень та бездіяльності «влади» з приводу екологічної безпеки у Нікопольському регіоні.  А вже 11.05 на Спостережній раді звернули увагу цієї «ради» на критичні  місця захоронень токсичних відходів – «могильників», а також про необхідність контролю за діючими підприємствами в екологічному напрямку.

14.05.  Нікопольська козацька делегація відвідала м. Зміїв Харківської області, де підтримала Слобожанську козацьку общину (отаман Г.С. Тягунов), з приводу встановлення храму на поклонній горі, де козаки стояли до останньої краплі крові в боротьбі з «великоросами», та створення ради отаманів Слобожанщини – для захисту родинних інтересів козацької общини.


У Харківській області було вшановано пам’ять пам’ять козаків-запорожців

Не дивлячись на рясний дощ 14.05.2016 р. бІля гори Козачка с. Коропово ЗмІЇвського району Харківської області Представниками Козацьких Організацій Харківщини, Київщини, Полтавщини, Запоріжжя, Одеси та м. Нікополь Дніпропетровської обл. було ушановано пам’ять козаків-запорожців, які загинули при штурмі Святомиколаївського монастиря в 1788 році.


Херсонці відзначили 307-у річницю Кам’янської Січі

Сьогодні, 14 травня, у селі Республіканець Бериславського району, на території Кам’янської Січі, відбулися урочисті заходи з нагоди 307-ї річниці її заснування та вшанування пам’яті кошового отамана Кості Гордієнка.

На свято прибули козаки з Херсона та багатьох районів області, представники обласної та районної влади, громадськості області, учнівська молодь.

У своєму виступі голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відзначив, що Кам’янська Січ – це наша святиня, до якої, будуть приходити майбутні покоління: «Наша Херсонщина – це козацький край. Край сміливих, працьовитих та сильних людей, який і до нині пронизаний могутньою козацькою енергетикою».

Крім того, він підкреслив, що є домовленості з представниками бізнесу Херсонщини про реконструкцію Кам’янської Січі: «Ми відновимо ту історичну справедливість, яка має бути, і Кам’янська Січ займе гідне місце в історії українського козацтва», – наголосив Андрій Гордєєв та побажав всім наснаги, козацької впертості та мирного неба.

Біля пам’ятника козакам Кам’янської Січі та могил кошових отаманів Кості Гордієнка і Василя Єрофєєва священниками було проведено молебень по загиблих козаках, присутні поклали вінки та квіти. Після цього на Січовому майдані відбулися шикування козаків, церемонія виносу козацьких прапорів та підняття Державного прапору України. Свято супроводжувалося урочистим концертом.

Крім того, на святі в Кам’янської Січі після закінчення урочистостей відбулися спортивні змагання на козацьку тематику та частування всіх козацьким кулішем.

Довідка. Кам’янська Січ на території нинішньої Херсонщини існувала протягом 1709-1711 років та 1728-1734 років. На сьогодні вона вважається єдиною Січчю запорозьких козаків, де збереглися основні її складові частини, зокрема, рештки козацьких куренів, Січового майдана, виробничих майстерень, козацький цвинтар. За часів існування Кам’янської Січі тут було 40 куренів і проживало близько 2 тисяч чоловік.

В урочистих заходах прийняв участь директор Національного заповідника «Хортиця» Остапенко Максим Анатолійович.

У Харківській області було вшановано пам’ять пам’ять козаків-запорожців.

Не дивлячись на рясний дощ 14.05.2016 р. бІля гори Козачка с. Коропово ЗмІЇвського району Харківської області Представниками Козацьких Організацій Харківщини, Київщини, Полтавщини, Запоріжжя, Одеси та м. Нікополь Дніпропетровської обл. було ушановано пам’ять козаків-запорожців, які загинули при штурмі Святомиколаївського монастиря в 1788 році.

ЮВІЛЕЙ: Подячний молебень у соборі Святої Софії

13 травня 2016 р., у рамках святкування ювілею 50-ліття служіння Святійшого Патріарха Філарета на Київській архієрейській кафедрі, у соборі Святої Софії (Київ) відбувся урочистий подячний молебень.

Богослужіння очолив ювіляр – Святійший Патріарх Філарет у спіслужінні членів Священного Синоду. Разом з Предстоятелем молився весь єпископат Київського Патріархату, численне духовенство Києва та інших єпархій України, військові священики, які одразу ж після молитви вирушили на Донбас виконувати свої священичі обов’язки, та віряни.

За богослужінням співав Патріарший хор під керівництвом Вероніки Матвієнко.

Після подячного молебню у Будинку митрополита на території Софії Київської розпочалося засідання Архиєрейського собору УПЦ Київського Патріархату.

В урочистих заходах прийняли участь голова Запорізької ОДА Бриль Костянтин Іванович, заступник голови Запорізької ОДА Гугнін Едуард Анатолійович, владика  Запорізький та Мелітопольський Фотій, голова Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА Сухінін Д.В.

Президент почтил память жертв политических репрессий: Интересы национальной безопасности требуют завершения декоммунизации

На церемонии памяти жертв политических репрессий Президент Петр Порошенко отметил, что сейчас власть делает все возможное для обеспечения безопасности украинцев от негативных явлений тоталитарного режима и повторения трагедий. «Гибридная война всегда начинается с идеологического наступления. Грубой военной силе обычно предшествует так называемая soft power (мягкая сила). Прежде чем целить в тела, убивают душу. Необходимо завершить декоммунизацию, поскольку это вопрос украинской национальной безопасности. Равно как и нашей ответственности за будущее, и нравственного долга перед миллионами и миллионами украинцами, уничтоженных большевизмом», — отметил Глава государства в Национальном историко-мемориальном заповеднике «Быковнянские могилы». Президент напомнил, что во время последних выборов коммунистическая партия не прошла в Верховную Раду, уже переименованы 688 населенных пунктов и 15 районов, в областных центрах были изменены названия более тысячи улиц, демонтировано более тысячи идолов Ленина и других советских деятелей. «Имена палачей с карты Украины — вон, это не обсуждается. А вот какое название выбрать община должна решить сама, потому что это ее будущее. Единственное предостережение — не возвращаться к имперским наименованиям. Я не позволю, чтобы карту Украины снова запятнали новорусскими топонимами», — подчеркнул Глава государства. Президент подчеркнул, что здесь, в Быковне, не единственное, но самое большое захоронение замученных жертв сталинского режима на территории Украины. Точное количество погибших до сих пор не установлено. Украинский институт национальной памяти называет цифры от 15 до более 100 тысяч человек. В Быковне «энкаведисты» расстреляли также тысячи польских офицеров, что является еще одним свидетельством союзных отношений Гитлера и Сталина в начале Второй мировой войны. «В каждой области и — наверное, в каждом районе, — украинская земля покоит прах невинных жертв, хранит страшную правду и пытается залечить жгучую боль своего народа», — отметил Глава государства. Присутствующие почтили минутой молчания память жертв коммунистических репрессий.

Військові комісаріати продовжують активну роботу із залучення громадян на військову службу за контрактом

«З початку року в Запорізькій області на військову службу за контрактом прийнято 940 чоловік. Під час чергового циклу відправки до навчальних центрів буде направлено ще понад 140 кандидатів на військову службу за контрактом». Про це повідомив заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов.

Днями зі збірного пункту Запорізького обласного військового комісаріату відбулася чергова урочиста відправка до навчальних центрів Збройних Сил України понад 100 осіб, третина з яких має досвід участі в антитерористичній операції.

Майбутніх військових професіоналів привітали військовослужбовці, представники громадських, волонтерських організацій та духовенства.

Зокрема, волонтер Катерина Матюха, яка опікується окремою артилерійською бригадою, побажала майбутнім воїнам-контрактникам брати приклад з учасників АТО, які самовіддано боронять українську землю від російсько-терористичної агресії.

З Вінниці до навчальних центрів Збройних Сил України відправили 110 юнаків та дівчат, які виявили бажання вступити на контрактну службу до українського війська.

Як зазначив офіцер відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) Вінницького обласного військкомату капітан Володимир Дозорець, кандидати будуть відправлені до різних навчальних центрів, де здобуватимуть військовий фах за спеціальністю. Після чого, за результатами навчання прийматиметься рішення про підписання з кандидатами контракту.

З початку року вже понад 880 вінничан пройшли навчання та, уклавши контракт, проходять службу у частинах та підрозділах Збройних Сил України. Із них 78 осіб брали участь в АТО, а 446 військовослужбовців не мали раніше досвіду військової служби.

В районних та міських військових комісаріатах Одеської області теж продовжується робота щодо відбору кандидатів на проходження військової служби за контрактом. З початку року до військкоматів звернулося понад 1000 громадян, які виявили бажання стати військовими професіоналами. Пройшли заходи професійного відбору й відбуло у війська близько 750 жителів області.

У всіх, хто виявив бажання проходити військову службу за контрактом перевіряються професійні навички, морально-ділові якості та рівень фізичної підготовки.

За словами начальника відділу комплектування та призову — заступника Одеського обласного військового комісара підполковника Дениса Галушко, в поточному році інтерес громадян до військової служби за контрактом помітно зріс. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість отриманих заяв зросла в рази.

— В середньому за місяць ми здійснюємо не менше восьми агітаційних виїздів. Інформаційно-довідкові намети є невід’ємною частиною всіх масових заходів, які відбуваються в Одесі та інших містах області. Переважна більшість молоді за віком від 20 до 30 років звертається до районних військкоматів за допомогою Інтернету, за рекомендацією друзів і знайомих, а також після участі у ярмарках вакансій. Більшість з них вже встигли після служби в армії чи на флоті попрацювати, зважити всі «за» і «проти». Тож у них є цілком аргументоване прагнення повернутися до війська та підписати контракт, враховуючи суттєвий соціальний пакет військовослужбовця, — підкреслив офіцер.

У зоні проведення антитерористичної операції відбулася чергова ротація Військових правоохоронців

Після чергової ротації із зони проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, успішно виконавши завдання за призначенням, повернулись військовослужбовці Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. Їх із почестями зустрічали в усіх регіонах України. До зустрічі залучалися представники місцевих органів самоврядування, релігійних та громадських організацій, творчі колективи, родичі та друзі військових.

З військовими правоохоронцями організовано проведення заходів психологічного вивчення, медичного огляду та надано можливість для відпочинку. Кращих військовослужбовців заохочено керівництвом Міністерства оборони України та Збройних Сил України, начальниками органів управління Служби правопорядку, керівництвом місцевих органів самоврядування.

В зоні проведення АТО Військовою службою правопорядку виконувалися завдання щодо забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців на звільнених територіях Луганської та Донецької областей, профілактика правопорушень, забезпечення безпеки дорожнього руху та супроводу військових колон, конвоювання та охорона затриманих військовослужбовців за вчинення правопорушень до передачі їх органам досудового розслідування, забезпечення заходів протидії диверсіям і терористичним актам на найбільш важливих військових об’єктах, тощо. Зазначені завдання в зоні АТО виконувались у складі підрозділів спеціального призначення ВСП — військових комендатур.

Також, у кожній військовій частині працювали офіцери ВСП для надання практичної допомоги командирам у підтриманні правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців, запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень. На командних пунктах оперативно-тактичних угрупувань із цих питань працювали мобільні групи ВСП.

Діяльність фахівців Служби правопорядку високо оцінена керівництвом штабу АТО та оперативно-тактичних угруповань.

Підрозділами Військової служби правопорядку продовжується виконання завдань за призначенням в зоні АТО, зривів у виконанні завдань, які покладались на Військову службу правопорядку не було.

З початку проведення АТО понад 80% офіцерів Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України взяли безпосередню участь у проведенні АТО

Про це повідомив в ході брифінгу начальник Головного командного центру — заступник начальника Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України генерал-майор Богдан Бондар та додав, що майже 25% офіцерів ООШ ЗС України були призвані на військову службу за мобілізацією.

— Їх вмотивованість, досвід, патріотизм та фаховість є важливими чинниками ефективної діяльності ООШ ЗС України, — підкреслив генерал-майор Богдан Бондар.

За час проведення АТО за зразкове виконання військового обов’язку та вірність військовій присязі 190 військовослужбовців Об’єднаного оперативного штабу Збройних Силах України нагороджено відзнаками Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України різного ступеню.

13 військовослужбовців ООШ ЗС України відзначено Державними нагородами України, серед нагороджених найвищою відзнакою «Герой України» — полковник Ігор Гордійчук, позивний «Сумрак», який нині очолює Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України

Костянтин Бриль: «Дякую ветеранам за ту Україну, яку вони нам подарували»

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам на Алеї Бойової Слави. Спільно з представниками влади області, міста та районів, а також громадськістю і молоддю учасники заходу привітали присутніх на святі ветеранів.

На честь перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля «Вогню пам’яті» в цей день запоріжці зібрались, аби віддати шану всім загиблим у 1939-1945 роки. Окрему подяку Костянтин Бриль висловив присутнім на святі ветеранам.

- Цей день не можна пережити без хвилювань, які передаються нам від наших батьків та дідів. Хочу привітати всіх ветеранів зі святом і попросити вас передати всі знання прийдешнім поколінням. Власне я дуже пишаюся своїми пращурами, що дійшли до Берліна та розписались на Рейхстазі. І їхню історію я зобов’язаний передати своїм онукам. Від усього серця  бажаю  ветеранам здоров’я та дякую їм за ту Україну, яку вони подарували нам, не шкодуючи власних сил та життя, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також привітали присутніх заступник голови обласної ради Єгор Семенков, голова міської ради ветеранів Віктор Короленко та голова Консультативної ради учасників АТО при ОДА, боєць 37 мотопіхотного батальйону Олег Коломоєць.

Першими корзину квітів до Меморіалу загиблим воїнам поклали кращі вихованці Запорізького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник». Після чого Голова координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації Сухінін Д.В. разом з начальником штабу КРК ЗОДА Лапіним І.Є., заступником начальника штабу КРК ЗОДА Ігнатченко С.Б.,членами КРК ЗОДА Лютим В.М., Беланом П.А. Галичем С.Г.  та владикою Запорозьким і Мелітопольським Фотієм поклали квіти до пам’ятного знаку. Також козаки Міжнародного Союзу Козаків "Запорозька Січ" привітали ветеранів-переможців у Другій світовій війні зі Святом у містах, районних центрах та селал Запорізької області та провели бойові чергування по забезпеченню громадського порядку на місцях.

У Запорізькому обласному військкоматі проведена сумісна нарада членів Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА, управлінням внутрішньої політики Запорізької ОДА.

ПРОТОКОЛ

Засідання Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації

06 травня 2016 року                                                                          м. Запоріжжя

 

Присутні : Члени  Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації (33 чоловіки).  

 

Порядок денний :

1.     Про організацію сумісних заходів щодо виховної роботи з особовим складом козаків-воїнів учасників АТО.

2.     Організація урочистих заходів під час святкування Дня козацьких перемог.

3.     Організація оперативного чергування в штабі МСК «Запорізька Січ» під час проведення свят Великодня та Великої Перемоги.

4.     Щодо надання допомоги забезпечення охоронних питань храму Святої Тройці на період проведення ремонтних робіт.

5.     Проведення операції «Дозор» сумісно з особовим складом 37 ОМПБ.

6.     Нагородження козаків-героїв учасників бойових дій та учасників спеціальних оперативних заходів.

 

1.

 

З інформацією по першому питанню виступив голова коордради ЗОДА Сухінін Д.В., заступник обласного військового комісара полковник М. Логвинов, полковник Ю. Бойко.  Присутні прийняли рішення організувати сумісні заходи щодо виховної роботи з особовим складом козаків-воїнів учасників АТО.

    

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

                       «ПРОТИ» - 0;

                       «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

 

 

2.

 

По другому питанню виступив О. Притула. Присутні прийняли рішення організувати та сприяти проведенню урочистих заходів святкування Дня козацьких перемог.

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

                       «ПРОТИ» - 0;

                       «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

 

 

3.

    По третьому питанню про організацію оперативного чергування в штабі МСК «Запорізька Січ» під час проведення свят Великодня та Великої Перемоги виступив начальник штабу МСК «Запорозька Січ»  С.Б. Ігнатченко. Були призначені оперативні чергові : 07.05.2016 р. – Лапін І.Є., 08.05.2016 р. - Ігнатченко С.Б., 09.05.2016 р. - Лютий В.М.

 

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

                       «ПРОТИ» - 0;

                       «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

 

4.

 

По четвертому питанню виступив голова коордради ЗОДА Сухінін Д.В. Було прийнято рішення забезпечити охорону  храму Святої Тройці на період проведення ремонтних робіт (відповідальним за забезпечення охорони храму Святої Тройці на період проведення ремонтних робіт призначається Генеральний отаман МСК «Запорозька Січ» Лапін І.Є.)

 

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

                       «ПРОТИ» - 0;

                       «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

 

5.

По п’ятому питанню виступив Генеральний отаман МСК «Запорозька Січ» Лапін І.Є. Було прийнято рішення проведення операцію «Дозор» сумісно з особовим складом 37 ОМПБ.

 

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

                       «ПРОТИ» - 0;

                       «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

 

6.

 

    По шостому питанню виступив голова коордради ЗОДА Сухінін Д.В.  Було прийнято рішення нагородити козаків-героїв учасників бойових дій та учасників спеціальних оперативних заходів.

 

Голосували: «ЗА» - одноголосно.

                       «ПРОТИ» - 0;

                       «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

 

 

Голова

обласної координаційної ради

з питань козацтва                                                                          Д.В. Сухінін

 

 

 

секретар засідання                                                                      С.Б. Ігнатченко 

Щиро вітаємо заступника військового комісара Запорізької області полковника Юрія Бойко із заслуженою нагородою хрестом "Козацької Слави" Бажаємо високих досягнень  у нелегкій військовій службі.

Президент вручив Костянтину Брилю посвідчення голови Запорізької облдержадміністрації

Президент України Петро Порошенко здійснив робочу поїздку до Запоріжжя.

Під час зустрічі з активом області, яка відбулася в облдержадміністрації, Глава держави відзначив, що його візит присвячений тому, що в Запорізькій області нарешті з’явиться голова облдержадміністрації.

- Процес відновлення вертикалі влади почався в Києві – сформовано нову коаліцію, є новий Прем’єр, новий уряд.  З перших днів роботи нового уряду прискорено програму реформування країни. Від нас чекають рішучих реформ. Якщо вчора ми говорили про зупинку падіння економіки, то сьогодні ми говоримо про відродження економічного зростання в цьому році, а разом з ним – і зростання рівня життя населення, - сказав Петро Порошенко.

Повертаючись до головного приводу своєї поїздки, Президент акцентував увагу на тому, що подання на призначення Костянтина Бриля було одним із перших рішень нового уряду, що свідчить про важливе місце Запорізької області.

- За плечима Костянтина Івановича – великий досвід роботи у правоохоронних органах, Службі безпеки. Він - людина з твердими принципами. І за сім місяців роботи в області – я переконався – з високим рівнем відповідальності, - наголосив Глава держави.

Вручаючи посвідчення, Президент також попросив присутніх підтримати нового голову облдержадміністрації у його подальшій роботі.

У свою чергу, Костянтин Бриль подякував Президентові за довіру.

- Дякую за довіру, яку мені висловлено в цьому призначенні. Я прекрасно розумію свою відповідальність на цій посаді. Розумію, що не досяг би результатів без апарату облдержадміністрації, без підтримки депутатів усіх рівнів, народних депутатів, які відстоюють інтереси краю, усієї запорізької громади. Для себе і свого колективу я окреслив основні напрямки, над якими ми будемо працювати. Перше, це боротьба з корупцією. Друге, виконання Указу Президента   про допомогу військовим частинам. За нами закріплено 11 частин. Разом з волонтерами ми з цією роботою успішно справляємося. Але ми маємо амбітні плани, враховуючи те, що наша область прикордонна. Третє, це подальша робота над децентралізацією. Ми повинні виконати її на «5»,  - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.    

УТВОРЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ПРЕСИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ.

Козацька старшина та отамани вдячні акторам театру ім.Магара.

30 керівників та членів координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА згідно заведеної традиції в черговий раз побували на виставі в театрі ім.Магара в Запоріжжі. Отаман куріня полковник та головний режисер театру Головатюк Євген Іванович з прекрасною талановитою трупою створив дуже цікаву, актуальну для сьогодення виставу про воїна, політика, українського державника -  Гетьмана Івана Степановмча Мазепу. У високотворчій праці актори та режисер яскравими барвами намалювали складну картину, яка склалася на теренах нашої держави наприкінці сімнадцятого та початку  вісімнадцятого столітть. Це і міжнародні відносини й особисте життя гетьмана сили - чоловіка, керівника, який любив по-справжньому свій народ , козацтво, хотів одружитися, але не судилося, Правдиво показані й персонажі - зрадники, заради булави хотіли допустити на рідну землю москалів, але самі пішли на плаху. Дуже багато енергії, хвилювань й великої сили духу в козацької старшини яка не пішла за зрадниками. Особливий успіх , безумовно, дісався акторам, які зіграли Гетьмана да доньку Генерального судді. Таке враження, що вони побували в тому часі в Україні. Всім вистава дуже сподобалася. Голова координаційної ради Сухінін Дмитро Валентинович, заклавший традиції відвідування культурних, історичних та памїтних місць сердешно подякував всім Запрізьким талантам . Присутні : керівники отамани та старшина -  Лапін Ілля Євгенович,  Рижов Костянтин Анатолійович, Белан Павло Антонович,  Деркач Микола Олександрович, Авдєєв Роман Олександрович, Грицаєнко Ігор Миколайович,  Ігнатченко Сергій Борисович та інші поважні гості театру виразили щіру дяку та велику повагу справжнім майстрам Мельпомени. Враховуючи вирішальні часи для нашої держави Русі-України,  важко переоцінити й виховальне та політичне значення подібних постанов. Козаки закликали всіх небайдужих прийти на виставу та створити свою думку, свій погляд на розгорнуті події. Думаю вистава нікого не залишить байдужим.

 

 

З повагою, генерал козацтва, член коордради  ОДА, отаман ГО «Козаки – Запорожці»  Белан Павло Антонович.

Запорізькі козаки започаткували нову традицію

 Делегація Запорізької обласної координаційної ради козацтва побувала у Великолепетиському районі Херсонської області, де зустрілася з керівництвом території, школярами, провела толоку на старовинному козацькому кладовищі у с. Мала Лепетиха.  Голова коордради Дмитро Сухінін розповів, що започатковується нова всеукраїнська акція «Пам’ятаємо могили своїх предків». Щороку, напередодні Великодніх свят, активісти по всій Україні прибиратимуть у місцях, які пов’язані з трагічними та героїчними миттєвостями бойового шляху козацтва. Особливу увагу буде приділено впорядкуванню історичних пам’яток та кладовищ. На території Запорізької області місць, де знайшли останній притулок нащадки козацьких родів, майже не збереглося. Проте, як свідчать історики, Північна Херсонщина у XIV-XVIII ст. мала тісні господарські зв’язки з нашим краєм, тут у плавнях розташовувалися великі зимівники – найпередовіші аграрні виробництва того часу. Гостей привітала голова райдержадміністрації Світлана Кумановська та юні козачата з яскравою концертною програмою. Помічник голови облдержадміністрації Олександр Зубченко передав теплі слова від очільника області Костянтина Бриля: «Толока для нашого народу споконвічно була символом оновлення та відродження, спільної праці в ім’я України. Сьогодні ми всі разом підтримуємо нашу армію, проводимо реформи та водночас повертаємося до нашого коріння, без якого не може бути України», — наголосив посадовець та подарував шкільній бібліотеці книжки з історії та географії Запорізького регіону. На Малолепетиському сільському цвинтарі збереглося чимало поховань, датованих останньою чвертю XVIII – XIX ст. Більшість з них, на жаль, закинуті. Козаки встановлювали повалені хрести, розчищали могили, висаджували молоді дубки,  вклонилися пам’яті отаманів Григорія Лантух-Філіповського і Миколи Кадовби. Роботи ще залишилося багато, наступного разу до запоріжців обіцяють приєднатися місцеві юнаки та дівчата, жителі села. Дмитро Сухінін упевнений, що є заради чого працювати. Відреставроване козацьке кладовище на мальовничих дніпровських кручах може стати однією з туристичних перлин Херсонщини. Відтепер виїзди для благоустрою козацьких могил стануть традиційними, що сприятиме відкриттю маловідомих сторінок історії козацького руху на Півдні України.

МУЗЕЙ ГЕТЬМАНСТВА.

Делегація Запорозького козацтва була прийнята колективом музею Гетьманства. Проведена цікава та яскрава екскурія. В дар першій національної громадскої історичної козацької бібліотеки , шановна керівник Галина Іванівна подарувала книги - мемуари доньки останнього Гатьмана України - Павла Скоропадського. В дар музею були вручені історичні зверненя , на довічне зберігання , до Патріарха Філарета від Козацької Ради.

Вельмишановний Дмитро Іванович! Дозвольте від щирого серця привітати Вас з ювілеєм! Бажаємо щастя великого як наша Мати Земля, Справжніх Друзів! Вдачі у всіх справах! Добробуту в сім’ї! Міцного козацького здоровья! З великою повагою від отаманів , старшини, видатних козаків Сухінін Дмитро Валентинович!

Збори Генерального штабу.

14 квітня в м.Київ відбулися збори членів Генерального штабу Всеукраїнського та зарубіжного козацтва, З доповіддями виступили Левандо Олександр Петрович, Сагайдак Дмитро Іванович, Сухінін Дмитро Валентинович,виступили також представники дев»яти областей УкраЇни. Головуючий-Падалко Вячеслав Михайлович докладно розповів про порядок денний та вчасно слідкував за регламентом.Були обговорені багато питаннь пов’язаних з допомогою армії, продовженням операцій «Дозор » та «Козацький волонтер» , вшанування пам»ті загиблих за свободу України в Другої світової війні.Особлива увага була приділена роботі з дітьми з патріотичного виховання, виконання відповідних Указів Президента (щодо національно-патріотичного виховання,допоиозі Збройним силам України тощо).З висновками доповіді Левандо О.С. погодилося й підтримало все шановне зібрання.Дмитро Іванович Сагайдак підкреслив необхідністьєднання всіх козацьких патріотичних організацій заради перемог, миру, та злагоди в суспільстві.Сухінін дмитро   Валентинович ре тельно проаналізував стан справ в козацькому русі сьогодення , поділився досвідом з проведення бойового чергування та навчаннь з військовими в районі м. Маріуполь, передав вітання від побратимів-маріупольців, також розповів пропершу фотовиставку»Бойовий шлях Запорозького козацтва», де розповідалося мовою фотографій про війну,охорону життя громадян, важку й небезпечну службу на блокпостах, охорону вокзалів та мостів, системну волонтерьку діяльність членів координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністріції, отаманів, старшини, майже тисяч  козаків. Великий інтерес було ,  й до створення в Запоріжжі першої в історії світового козацтва історичної громадської козацької бібліотеки ім.Князя Дмитра Івановича Вишневецького (Байди) — великого керівника козацької Хортицької січі,переможця й героя. Як керівник проекту Дмитро Валентинвич зазначив , що до літературного фонду були зібрані книги з багатьох  міст нашої країни,  В першу чергу , це військова історія — книги про бойові походи запорожців та всіх козаків до Туреччини, Кримського Ханства, Московії та Речі Посполитої, тактика та стратегія операцій, мемуари та документалістика про отаманів гетьманів та видатну старшину та козаків, одноголосно було підтримано — запровадити цей досвід в інших областях. Багато питань , які стосувалися роботи з армією підіймав в своєму виступі полковник Лапін Ілля Євгенович — колишній начальник штабу37-го мотопіхотного батальйону , а сьогодні отаман Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» , учасник бойових дій  в Афганістані та на сході України, який подякував за допомогу солдатам та офіцерам, визначив головні напрями діяльності козацького руху в період АТО та наголосив на необхідності створення системи надання правдивої об»єктивної інформаяції про події в зоні АТО, відповідати на інформаційну війну та виклики що створюють терористи та бандити. Дуже приємно , що на зібранні був козак-Отаман, Чемпіон, сильна волею людина — Кармацьких Олексій Олексійович , який один з перших допоміг у створенні бібліотеки в Запоріжжі, Дмитро Валентинович урочисто і з теплими словами дяки й шани вручив йому УНІВЕРСАЛ фундатроа. Приянято рішеня про настуні збори в травні місяці.

Зустріч з Патріархом Філаретом.

Згідно рішеня координаційної ради.переважної більшості отаманів та козацької старшини про звернення до Патріарха Філарета з поданням щодо призначення владикі Фотія єпіскопа Запорізького та Мелітопольського відповідальним духовником всього  козацтва. В члени делегації входили представники декількох організацій також представники армії, учасники бойових дій.Його святість Патріарх Філарет уважно віслухав делегатів, благословив їх та дав згоду на добре діло.Необхідно особливо зазначити , що вперше за часів незалежності та мабуть за століття боротьби казацтво буде мати можливість звертатись до священника який особисто буде опікуватись козацькими справами.Звичаї та історична правда й факти свідчать про наявність непохитного фундаменту на якому базувалися любов до Батьківщини,сміливість ,звитяга, бажання захищати до останньої краплі крові свій народ це,, безумовно , була свята християнська православна вііра в  Бога ,  та завжди , на протязі столітть , велику духовну справу робило духовенство.Вважаємо, що повернення до звичаєв періоду гетьманів Сагайдачного,Хмельницького,Мазепи  буде найкращім вибором козацтва й надалі.

ВЕЛИКА ДЯКА ТА ПОВАГА ФУНДАТОРАМ ПЕРШОЇ ІСТОРИЧНОЇ КОЗАЦЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ БІБІЛІОТЕКИ, ПАТРІОТАМ УКРАЇНИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТАМ ІРИНІ СТЕПАНІВНІ ЛУЦЕНКО ЮРІЮ ВІТАЛІЙОВИЧУ ЛУЦЕНКО, АРТЮШЕНКО ІГОРЮ АНДРІЙОВИЧУ, ГОЛОВІ МГО «РАДА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ» ОРЄХОВУ СЕРГІЮ МИКОЛАЙОВИЧУ, ГЕНЕРАЛУ КОЗАЦТВА КАРМАЦЬКИХ ОЛЕКСІЮ ОЛЕКСІЙОВИЧУ

Ми – всі діти українські

У святковий день Благовіщеня в Покровській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся захід з військово-патріотичного виховання, на який прибули почесні гості – козаки МСК «Запорізька Січ» міст Дніпропетровська та Запоріжжя, представники куреня Покровського району, а також учасники військових дій на Донбасі.

 

         Сьогодення нашої держави, як ніколи, потребує відданих і мужніх синів та дочок українських, що любитимуть свою країну, дбатимуть про свою Батьківщину, захищатимуть її у лиху годину.  Тому військово-патріотичне виховання у школі має надзвичайно актуальне значення, і навчальні заклади району надають цьому неабиякої уваги шляхом організації та проведення відповідних уроків, заходів тощо. Проте лише спільне, систематичне, цілеспрямоване виховання генерації у патріотичному дусі вчителями, батьками, суспільством матиме вагомий результат, а наші нащадки будуть справжніми українцями, які розбудовуватимуть країну для себе та наступних поколінь.

Урок мужності, що пройшов у Покровській ЗОШ І-ІІІ ст.№2, підготували та провели заступник директора з виховної роботи Ю.Л. Соляннікова і педагог-організатор Л.В. Пилипенко. Дітлахи, учні 3-Б та 4-А, маленькі козачата загонів «Сонечко» і «Бджілка» були урочисто вбранні в національні костюми. Їх личка світилися щирістю, безпосередністю, допитливі оченята уважно спостерігали за усім, що відбувалося у класі. Вони голосно, виразно, дружно виголошували назви своїх загонів та девізи.

         Захід розпочався з виступу школяра Дмитра Гординського, який  виконав бадьору пісню «Я – козак». Далі Л.В.Пилепенко розповіла про діяльність шкільних дитячих організацій «Гарт» та «Веселкова Республіка козачат». Потім педагог-організатор представила гостей заходу, яким учениця школи Анна Дурденко вручила запашний коровай на вишитому рушникові.   

Першим до школярів звернувся верховний отаман міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» Ілля Євгенович Лапін. Він піднесено, легко і цікаво розповідав дітям про історичне минуле України, про її героїчну сьогоденність, наголошуючи на тому, що вони – маленькі козаки і берегині, за якими майбутнє нашої держави. Почесний гість повідав про 37 мотострілецьку козацьку бригаду, яка зараз діє у зоні АТО, захищаючи мир і спокій громадян України і єдина, що має статус козацької у Збройних Силах України.

І.Є. Лапін вручив почесні грамоти вчителям школи: В.А Каліберді, С.К. Лапко, Л.В. Пилипенко, Ю.Л. Солянніковій та В.А. Черненко за відродження українських традицій та підтримку козацтва. До нагородження грамотами були представлені також покровчани – отаман Покровського осередку М.М. Никіпілий, військовий старшина А.О. Василенко, підосавул О.В. Горб, за створення та розвиток кращого полку Міжнародного Союзу Козаків.  

Грамоти отримали і маленькі козачата загонів «Сонечко» та «Бджілка». Особливо зворушливо нагороджував верховний отаман загін «Бджілка», адже саме під таким позивним служив в АТО козацький побратим Геннадій Замотаєв, який нещодавно помер від отриманих на війні поранень.
         Хвилиною мовчання вшанували гості, вчителі, діти усіх, хто загинув за свободу України, починаючи з подій на Майдані і хто зараз віддає життя за Батьківщину.

Далі І.Є Лапін нагородив грамотами козаків та військових за боротьбу у збереженні цілісності української держави.  Гарною піснею привітала присутніх Дарина Карнета, після запального виступу якої до школярів з промовою звернулися отаман Покровського полку М.М. Никіпилий, козаки, військові.

Анна Дурденко, вже досить відома в Покровському вокалістка, під аплодисменти малечі та гостей заходу, заспівала чудову пісню про Україну.

Загалом, свято пройшло яскраво і пізнавально. Діти були настільки захоплені подією, що поводили себе якнайкраще. Перед ними були люди у формі, живі герої сучасної війни, які розповідали про реальні, пережиті ними випадки. Це свято надовго, а, можливо, й назавжди залишиться у їх пам’яті і, напевне, запалить або ж підсилить у їх маленьких серцях вогник любові до України.

Далі козаки продовжили збір в українській православній церкві Київського патріархату «Успіння Пресвятої Богородиці» у селі Великомихайлівка, настоятелем якої є отець Олександр Левчук. Там кількох демобілізованих військових посвятили після прийнятої присяги у козаки. На козацькій присязі були присутні Покровський районний полк МСК «Запорізька Січ», Гуляйпольський курінь, три куреня із Дніпропетровська, а також Великомихайлівська сотня імені Нестора Махна та генеральна старшина під керівництвом верховного отамана МСК «Запорізька Січ» І.Є. Лапіна.

 

 

 

Яна СІЛЕЦЬКА-ВАСИЛЬЄВА

Перша національна громадська козацька історична бібліотека

В Запоріжжі почала роботу перша національна громадська козацька історична бібліотека. 9 квітня в приміщенні Міжнародного Союзу Козаків «Запорозька Січ» урочисто було відкрито першу в новітній історії козацтва бібліотеку. Автором проекту та керівником оргкомітету став голова ради, заступник Верховного Отамана України, письменник, вчений Сухінін Дмитро Валентинович. За одноголосної підтримки координаційної ради та активу запорожців було створено оргкомітет та почалася серйозна та нелегка робота. Систематизацією літературного фонду зайнявся отаман МСК Запорозька січ полковник Лапін Ілля Євгенович, бойовиий офіцер, учасник АТО , колишній начальник штабу 37го батальону. Розробку методології прцесу взяли на себе Голова Ради Отаманів МСК «Запорозька Січ» Лютий Володимир Миколайович та Білан Павло Антонович ветеран СБУ, полковник, учасник ліквідації чорнобильської біди. Наукову допомогу надавав доктор історичних наук , екс-директор облкраєзнавчого музею Шаповалов Георгій Іванович. Дуже швидко працювала група технічної допомоги - Грицаєнко Ігор, Ігнатченко Сергій, Лютий Ігор, Цвятков Анатолій, Рижов Богдан, Шпітальов Генадій, Куделін Даніло, допомагали й керівники обласної бібліотеки. Особливо треба сказати про достатьно рідкісні та корисні книги якіі Дмитро Валентинович збирав в підприємствах та торгорганізаціях шісти міст Укріаїни , а саме в Запоріжжі, Києві, Дніпропетровську, Харкові, Чернігові, Львові. Поки що проблемою є достатня кількість і що  особливо якість та адекватна ціна літератури. Було необхідно зробити глибокий аналіз пропозицій де знайти не тільки інтересні , але необхідні з точки зору наукової думки, глибини розкриття теми та підібрати літературу , враховуючи , що читачами будуть як школярі так і літні люди. Враховуючи що достатньо ретельно та довго обговорювалися тематика  та перелік авторів в першу чергу придбані книги корифеїв  історичної наукової думки таких як , наприклад , Михайло Грушевський, Дмитро Яворницький, Михайло Аркас, Микола Костомаров, Володимир Антонович, та інших. Безумовно , перше місце зайняли твори Тараса Григоровича Шевченка. Сама назва бібліотеки зобов’язала, апріорі, створити фундамент на творах про козацтво та їх перемоги. Тому битви при Жовтих Водах, при Корсуні, Львові, епопея національно-визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького, походи гетьманів Вишневецького та Сагайдачного на Кримське ханство та Оттоманську порту, бойові рейди легендарного Івана Дмитровича Сірка, Виговського та Дорошенка, а також  , в багатьох випадках, вирішальні для перемоги сміливі та відважні дії козаків під час баталій вісімнадцятого віку та нащадків запорожців у дев’ятнадцятому століттях по праву займають центральне місце. Але враховуючи , що створена народним козацьким рухом Гетьманська Держава була продовженням Київської Русі і такі видатні керівники - державотворці та керманичі легендарних дружинників як князі Олег , Святослав Хоробрий, Володимир Святий, Володимир Мономах, Данило Галицький та інші захисники Батьки Засновники Русі - України  теж знайшли своє почесне центральне місце серед книжкового фонду. Київська Русь - ЇЇ політичний та правовий устрій , економіка  та розвиток і становлення української нації це теми які  досліджували на протязі останніх трьох сотень років багато талановитих людей. Їх книги теж є частиною нашої бібліотеки. Дуже цікавим етапом формування нормативно - правової бази стародавніх слов'ян було звичаєве право, на жаль, і сьогодні  про це явище існує мало літератури, але ми знайшли книги з невеличким тиражем і на цю тему. "Діти" звичаєвого права Правда Ярославичів, Руська правда , як перелік основних правил поведінки та відповідальності за правопорушення теж є на полицях читального залу. І все ж таки зроблено все щоб назва громадської організації відповідала дійсності, мається на увазі велика кількість літератури про зброю Давньої Русі - України, періодів Гетьманської Держави, Першої і Другої світових війн та прийомів її використання , від шабель та мечів до автоматичних рушниць та автоматів, від кавалерії до танків й літаків. Багато часу було витрачено на придбання книг про тактику та стратегію пращурів-героїв. На щастя останнім часом почала видаватися література про часи періоду революції та події в Україні з об’єктивної точки зору  де розповідається  про війська Гетьмана П. Скоропадського, С. Петлюри, Директорії та Української Народної Республіки, аналізуються як перемоги так і поразки, дається характеристика бойовим діям , наприклад, українським воякам які опинилися по різні сторони фронту ( хто з боку Австро-Угорської, хто з боку Російської імперії). Чверть книжкового фонду  це проза, лірика , художні твори вітчизняних та іноземних авторів які яскраво, талановито й змістовно розповідають про різні періоди військової історії Русі - України світу. Але оргкомітет вірно порахував, що без таких великих та могутніх майстрів слова, як наприклад Іван Франко, Марко Вовчок, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Володимир Винниченко, Іван Котляревський, Юрій Ян, Микола Хвильовий, Іван Квітка, Григорій Сковорода та інших бібліотека буде не повною.

Також не кожна бібліотека має атласи з картами Київської Русі. Гетьманської Держави України періоду війн ХХ століття та карт бойових дій за останіх чотиреста років. Всього бібліотека налічує понад шістьсот книг. Рішенням ради отаманів МСК "Запорозька Січ" Сухініна Дмитра Валентиновича обрано керівником першого козацького інтелектуального закладу. Застувниками обрано Лапіна Іллю Євгеновича , Белана Павла Антоновича, Лютого Володимира Миколайовича. Дуже приємно й символічно , що бібліотека створена в "серці" козацького руху - Запоріжжі де ідеї свободи та демократії створили підгрунтя для вільної України, а переважна більшість отаманів гельмвнів та старшини була інтелектуальною елітою нації. Слова дяки й шани хочеться сказати членам - фундаторам  вельмишановним народним депутатам України : Ірині та Юрію Луценкам, Ігорю Артюшенко, отаманам Сухініну Дмитру , Рижову Костянтину, Шеремету Анатолію, Белану Павлу, Кармацких Олексію, Галичу Сергію. Особлива подяка єпіскопу Запорізькому та Мелітопольському владикі Фотію. Багато зусилль та допомоги надали Горшков Олександр, Шаповалов Георгій, Мордовськой Михайло, Зубченко Олександр, Закарлюка Олег, Бузько Виктор, Орєхов Сергій, Ігнатченко Сергій, На урочистому заході відкриття бібліотеки були присутні шановні городяни - народний депутат України Артюенко І.А., владико Фотій керівники організацій та установ області. Особливо хочу підкреслити увагу й допомогу голови Запорізької ОДА генерала Бриля К.І., який у привітанні підкреслив велике значення інтелекуальної складової у вихованні козацтва України. Всі присутні висловили думку, що Запоріжжя створеням бібліотеки надихне козацькі організації на аналогічні дії та у майбутньому кожна область буде мати такий центр вивченя історичної правди та подвигів захисників нашої славетної держави Русі-України. 

 

Начальник штабу МСК 

"Запорозька Січ" 

осавул                                                                         С.Б.Ігнатченко                                                                                                   

 

Козаки організували та провели екскурсію для запорізьких школярів

Згідно плану виховних заходів члени обласного оперативного штабу козацтва на чолі з головою координаційної ради козацтва Запорізької обласної державної адміністрації Дмитром Валентиновичем Сухініним за проханням та участю викладачів ЗЗШ 89  Ігнатченко С.Б. та Губи А.В. провели екскурсії по музеях м. Запоріжжя – музей історії зброї, музей техніки «Фаетон», музеї «Скіфський стан»  та «Запорозька Січ» на території національного заповідника Хортиця.

 

Під час екскурсії головою координаційної ради козацтва Запорізької обласної державної адміністрації Дмитром Валентиновичем Сухініним були нагороджені грамотами Запорізької обласної державної адміністрації п’ятеро учнів ЗЗШ 89 за відмінне навчання та активну участь у суспільному житті школи.

 

 Учням та батькам дуже сподобався цей захід, вони висловили свою вдячність за проведену роботу.

 


Члени координаційної ради та отамани разом з козаками учасниками АТО прийняли активну участь в урочистих зборах присвячених Дню Соборності України

22 січня 2016 р.Минуле і сьогодення козацтва – в одній збірці

14 січня 2016 р.

Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва презентувала збірку матеріалів І Міжнародного козацького конгресу, яку видано за сприяння Запорізької облдержадміністрації. Голова координаційної ради Дмитро Сухінін нагадав, що конгрес міжнародного рівня відбувся в Україні вперше, і символічно, що місцем його проведення у вересні минулого року стала козацька запорізька земля. Під час цього представницького заходу було виголошено чимало ідей щодо об’єднання зусиль козацтва насамперед у справі оборони країни та забезпеченні безпеки, спрямування козацького руху на виховання патріотизму у молоді, були представлені також серйозні наукові розвідки. Тому, за словами Дмитра Сухініна, було б нерозважливо втрачати такі напрацювання.

 

До збірки увійшли виступи учасників конгресу, серед яких були не лише отамани, а й учасники АТО,  роботи таких відомих науковців, дослідників історії козацтва  як доктори історичних наук Арнольд Сокульський, Георгій Шаповалов, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету Валентин Молодиченко та інші.

 

Як повідомив Дмитро Сухінін, примірники збірки будуть направлені в бібліотеки області, школи, козацькі організації, щоб з її матеріалами могли ознайомитися всі бажаючі, хто цікавиться козацьким рухом, насамперед молодь. 

 

За інформацією Управління справах преси та інформації


Різдвиний настрій від «Спасу»

8 січня 2016 р.

8 січня 2016 року на центральній площі Запоріжжя вихованці ДЮСШ «Спас» з Осередку «Спас-Вихор» виступили перед мешканцями міста та військовослужбовцями з казковим дійством та подарували незабутню радість глядачам.

 

Основна мета заходу, в якому ми прийняли участь, – підтримка нашої 55-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-полковника Василя Петрова (55 ОАБР). Всі зібрані кошти ідуть на потреби саме цієї військової частини. Тож, не дарма знадобився і мішок колядувальників! Оскільки гроші, що були зібрані після чарівної вистави, були передані діточками до скарбниці, яку передають нашим воїнам!

 

Дякуємо організаторам за запрошення долучитися до цієї важливої справи, волонтери – це нездоланна сила, яка непохитно стоїть на захисті та підтримці наших військових, захисників рідного краю!


Запорізькі козаки привітали із Новим роком прикордонників на Чонгарі

30 грудня 2015 р.

Делегація Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі із Дмитром Сухініним побувала у Генічеському районі Херсонської області. З перших днів російської агресії козаки двох областей об’єднали зусилля. Отаман Усть-Азовського окремого полку, житель Запоріжжя Сергій Галич очолив оборону коси Арабатська Стрілка проти переважаючих сил російської морської піхоти. Завдяки активній взаємодії із бійцями Збройних Сил України та місцевими жителями, плани ворога із окупації рекреаційної зони було зірвано. 

 

На зустрічі із першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Сиващенко було обговорено координацію дій із охорони морських та сухопутних кордонів, недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних груп противника на азовське узбережжя, спільного патрулювання важкодоступних районів Чонгару, боротьби з контрабандою тощо. «Із кожним днем козацький рух стає сильніше. До наших лав вступає все більше молоді, студентства, інтелігенції, хлопців, які воювали у зоні АТО. Адже спільна мета всіх патріотичних сил – не допустити будь-яких спроб дестабілізації ситуації, підтримати наших військових як на Сході, так і на рубежах із тимчасово окупованим Кримом», – наголосив голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін.

 

Запоріжці відвідали передові позиції наших прикордонників, провели спільне бойове чергування на блокпостах. Гуманітарний ватаж охоронцям кордону передала міжнародна громадська організація «Рада екологічної безпеки», яку очолює Сергій Орєхов. Отаман куреня Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького, учасник АТО Андрій Лісовик передав солдатам новорічні подарунки від студентів – цукерки, фрукти, свіжу випічку, малюнки та святкові листівки, побажав здоров’я, сил та наснаги заради України. Також Сергій Галич провів екскурсію по місцях бойової слави козацьких чорноморських походів та Другої світової війни, члени делегації віддали данину пам’яті полеглим захисникам України різних поколінь.


Запорізькі козаки провели операцію «Дозор» та допомогли прикордонникам

29 грудня 2015 р.

Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва успішно провела операцію «Дозор» та ряд вагомих заходів на території прикордонного регіону Херсонщини. На сьогодні організація під керівництвом начальника обласного оперативного штабу Сухініна Дмитра Валентиновича веде активну роботу щодо залучення учнівської та студентської молоді до безпосередньої участі у розвитку козачого руху на Україні. Заснування такого руху саме в Запорізькій області є досить символічним, оскільки слава козацтва Запорізької Січі широко поширена на території та за межами нашої країни.

 

Так, 28 – 29 грудня 2015 року члени козацького куреню МДПУ імені Богдана Хмельницького МСК «Запорізька Січ» взяли активну  участь  у операції «Дозор» з метою підвищення  рівня володіння знаннями з історії рідного краю, зокрема з роллю козацтва на теренах нашої батьківщини, подіями Другої світової війни та особливостями служби сучасних Збройних сил України.

 

Слід зазначити, що такі заходи як «Дозор», «Козачий волонтер» та операція «Перехват» є унікальними у бойовій історії козацтва. Вже два роки вони проводяться Запорізькою обласною координаційною радою з питань козацтва  і переслідують дуже важливі завдання у процесі становлення та виховання національної свідомості і шанобливого ставлення молоді до історії України. Це, по-перше, підвищення поваги до Збройних сил України та сил правопорядку. По-друге, практика активної співпраці козацьких молодіжних організацій сприяє залученню молоді до допомоги органам правопорядку у запобіганні правопорушень та різного роду незаконних дій, що спрямовані на підрив цілісності країни. Також, такі заходи мають велику роль у продовженні традицій козацтва, яке протягом всієї історії вигравало значну роль у становленні нашої країни, як незалежної, сильної та величної держави.

 

За цей період члени організації побували у різних регіонах України, провели багато заходів та зустрічей із представниками ВСУ, учасниками та добровольчими батальйонами, які несуть службу у зоні АТО.  

 

 Діяльність Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва високо цінується іншими козачими організаціями. На Великій Раді отаманів України пропозицію Дмитра Валентиновича Сухініна про проведення та розширення  заходів, які наразі ініціює та організовує Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва, підтримали отамани 15 областей, адже діяльність козачих куренів має системний та комплексний характер, несе ініціативу та міцну національно-патріотичну ідею, спрямовану на виховання достойних нащадків українського народу.

 

В рамках операції «Дозор» (28 – 29 грудня, 2015р.) було проведено ряд заходів та зустрічей, а саме:

 

– круглий стіл, присвячений ролі козацтва у захисті рубежів нашої батьківщини, було проведено в Геничеській районній державній адміністрації Херсонської області під керівництвом заступника голови Геничеської районної державної адміністрації Олексія Анатолійовича Сищенко;

 

– зустріч з отаманами Усть-Азовського козачого полку Війська Запорозького, в рамках якої головний отаман полка Галич С.Г. докладно розповів про особливості проведення операції «Дозор», про спільну роботу козаків з прикордонниками південного регіону та вручив молодим козакам книги-пам’ятки. Також, учасники зустрічі мали змогу більше дізнатися про історичні воєнні дії, що відбувалися у цьому регіоні та про славетні перемоги запорізьких козаків:

 

– зустріч із прикордонниками та учасниками АТО та вручення їм гуманітарної допомоги, що була зібрана завдяки проведенню операції «Козацький Волонтер»;

 

– рейд історичними місцями бойової слави Другої світової війни та українського козацтва, вшанування пам’яті загиблих воїнів. Під час рейду Сухінін Д.В урочисто вручив членам МСК «Запорозька Січ» Лісовику Андрію та Фісанову Ростиславу посвідчення отамана та заступника отамана куреня. Студенти принесли клятву вірності козацтву, народу України та Богу;

 

– чергування на заставі та блокпостах. Козацька молодь мала змогу безпосередньо поспілкуватися із прикордонниками, та дізнатися про особливості несення військової служби. Так, студентам розповіли про першочергову роль прикордонних сил України у захисті територіальної цілісності країни, їх нелегку, виснажливу, втім, необхідну роботу.

 

 Козаки МСК «Запорозька Січ» повернулися додому переповнені враженнями та із запальним бажанням підтримувати тісний зв’язок з іншими козацькими куренями та організаціями. Висловлюючи велику подяку організаторам операції «Дозор», студентська молодь університету усвідомлює важливість таких заходів у зміцненні співпраці із правоохоронними та Збройними силами України, оскільки розуміє, що саме спільними зусиллями можна захистити країну та підвищити рівень її обороноздатності.

 

  У свою чергу керівництво МДПУ імені Богдана Хмельницького відзначає визначну роль Запорізького козачого корпусу  у патріотичному вихованні студентів та підвищенні рівня їх військової культури і висловлює слова вдячності Запорізькій обласній координаційній раді з питань козацтва та сподівання на подальшу плідну співпрацю.   

 

Член Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва,

ректор МДПУ імені Богдана Хмельницького, 

професор Молодиченко В.В.